Sistem borbe Mike Tayson-a u poredjenju sa Wing Chun-om

@drzare

Zastitnu opremu ne koristis da bi ti ona upijala udarce (ne pomaze toliko) koliko da ne dodje do nezgodnih povreda kao sto su posekotine, naprsline i da neke udarne povrsine ne bi natekle. Sve te povrede te odvlace od treninga, a totalno su nepotrebne.

Sto se tice ovog snimka. Ono sto vidim je nepostojanje odbrane posto oni bas rade ovo sto Dr kaze...oslanjaju se na opremu i jurisaju jedan na drugoga. Udarci u glavu lete i to bukvalno ko prvi uspe da postigne udarac. Rvanje im je ne ocajno...bukvalno nepostojece. Parter isto. Pa da su onako pali u parter sa bilo kime ko ima zelju da se izvuce iz istog, bez ikakvog znanja bi bili u problemu.

Ja samo vidim da ima zelje za radom, ali sam koncept borenja je u problemu.

Задатак:
Стави суспензор и одради лакши спаринг, потом одради спаринг без суспензора....
Покушај да уочиш промену на психолошком плану кад скинеш суспензор... (само буди обазрив... чудо једно како се људи навикну на заштиту зашитне опреме...) ;)
 

Ovo su presmesni klipovi......

Sa protokom vremena se da videti da je WC sve vise i vise jedna vestacka tvorevina koja uopste ne prilici za homo sapiens sapiensa, mzoda za neke vanzemaljce, ali za coveka definitivno nije.

Lose prakticare WC-a (ne videh ni jednog dobrog, a da je WC, ni u MMA, ni u K1 ni na ulici ) bih podelio na one koji se drze forme kao na filmu i to koreografski mnogo lepo izgleda, ali imaju jedan problem - nikada nisu imali ni jednu realnu ili sportsku tucu , i kada prvi put budu imali neko ce ih usr..... od batina....

Ovi drugi su tough guys from WC, ljudi koji su hteli da osvetlaju obraz WC-a, imaju visak testosterona i adrenalina, pa su zesce krenuli u makljaze kako bi pokazali kako je i WC brutalan.... E sad problem sa njima je taj sto bi se oni lepo pokazali na ulici, mozda bi i izlazili kao pobednici, ALI TO STO BI RADILI U BORENJU NIJE NI 0,1% WC nego se sve svede na srce i mooda i mahanje rukama i nogama, i neko smesno guranje koje bi trebalo da bude rvanje........

I uvek gde je zestina i realnost, uvek se sve svede na neki smesan amaterski ulicni boks, kik box i rvanje......Uvek se na to svede.....Sto je najgore, ne lici ich ni na wc, ali ni na box , kik box i rvanje.....Pa kada je toliko daleko od WC-a , a podseca na box, pa dajte ljudi trenirajte box + muay thai + kick box + rvanje......

ZASTO TO NE TRENIRAJU NIKAD MI NECE BITI JASNO, ZASTO GUBE VREME NA WC, KADA TO VISE LICI NA KICK BOX NEGO NA WC......Zar nije bolje u startu uvezbati pravilno bokserske tehnike i biti stvarno dobar bokser sa stvarno dobrim radom ruku, nego biti ulicni amater na nivou klinca koji mase rukama nepravilno, a noge dize tromo.......Kad vec to nije WC.

To je kao da treniras plivanje , a svakog dana ides na basket , i sad primenjujes zamahe ruku koji se koriste kod kraula da ubacis loptu u kos.....Kada vec ides na bakset i zelis da ubacujes loptu kroz kos, i kada to na terenu ne izgleda uopste kao plivanje nego kao smesni amaterski basket, pa idi onda da treniras kosarku, bice mnogo ucinkovitije kada odes sledeci put da igras basket, znaces kretnju, fintu, skok sut, namestanje zgloba za sut, zakucavanje, trojke.......Ostavi se plivanja.

JA uopste ne razumem te ljude. Ili treniraj WC i pokusavaj bas onako koreografijom da uradis nesto - ako upali upalilo je - nastavis da vezbas WC ceo zivot, ako ne pali PREDJI BRE NA BOX I RVANJE, NA MMA.....ALI NEMOJ DA CEO ZIVOT TRENIRAS WC I SLICNE VESTINE A U REALNOSTI UVEK PRIMENJUJES NEKI SMESNI MMA KOJI RADIS PO TVOM OSECAJU A WC TADA NE KORISTIS....Idi bre odmah uvezbaj MMA kada volis da ga primenjujes. Ispade da je WC nesto kao vrsta plesa, kao kardio boxing - jeste box, ali sluzi da smrsas a ne da se odbranis , i ako to primenis na ulici biVen si 100%
 
Poslednja izmena:
Pa zar vam ne reko da kada je slobodna borba da se mnoge finese i dejstvo tehnika ne vide i vi se sloziste?

WT nije kao ostale borilacke vestine.

WT tehnika je funskionalna kada mozes slobodno da ju primenis.

Kada to cinis stitnicima i pored toga kocis udarce, oni nemaju delovanje na protivnika i on i dalje ide kao bik na tebe.

Samo u pravoj borbi moze da se vidi WT.

Pored toga nesmete da uporedjujete WT sa drugim sprotksim borbebnim takmicenjima.

To su takmicenja gde postoje pravila i vide se lepi udarci i tehnike i boduje se

TO NIKAKO NIJE REALNA ULICNA BORBA.

ULTIMATIVNE BORBE SU VISE REALNIJE OD SPORTKIH BORBI, DALEKO RELANIJE ALI I TO OPET NIJE POTPUNO ULICNA BORBA.

Ali Ultimativne borbe su najblize ulicnoj.

I vecinom tih borbi kao i ulicne 95-98% zavrsavaju na podu...

Prava borba ne izgleda lepo i tehnicki kao sportska borba.

A koliko vidim vi to ne ralzikujete i niste svesni toga.

WT je ta borba. borba bez pravila.

KADA SE TEHNIKE TRENIRAJU KAO STO SAM POKAZAO NA ONIM UBRZANIM VIDEIMA, TAKO SE DOLAZI DO STO CISTIJIH TEHNIKA U SLOBDNOJ BORBI; MADA I TADA ONE NE IZGLEDAJU LEPO I CISTO KAO KOD TRENINGA.

Napredak u slobodnoj borbi bez trneiranja tih tehnika na onakav nacin je nemoguca

Ali naravno uz slobodnu borbu.

Dakle da bi neko mogao da vidi pravu Wt borbu, to mora da bude prava borba i bez pravila...

Jer su tehnike takve, one moraju da se primene da imaju dejstvo, a dok ti punktujes protivnika ili ga ne udaras ful kontakt, on i dalje srlja na tebe kao bik i od lepote tehnike i njenog dejstva nema nsita za laicke oci...
 
Poslednja izmena:
Mi Srbi smo takvi da gledamo na oci. A kod WT se grdno varamo opticki, i malo nas to trenira, dok su turci prepoznali visoku i tehnicku i prakticnu vrednost te vestine i najbolji su borci...

Sifu Emin Boztepe je nepobedjeni WT borac koji je stalno izazivao sve borilcke vestine dugo godina.
Pa i bracu Grejsi ili kako se zovu Brazil Divjica, i Ultimativ borci, ali nisu smeli...

Takodje i sifu Sali Avci, nepobedjeni WT borac koji trenira nemacku policiju i specijalce nosioce od 3 do 10 dana od djivdjice, judo, rvanje, tekvando, karate itd itd...


Stalno je imao borbe ili su ga isprobavali i danas je visoko cenjeni instruktor kod njih a trenira sve te strucnjake...


Sifu Bari je isao na Kik boksing takmicenja psoto Wt nema takva takmcienja i Wt tehnikama prilagodivsi ih pravilima ipak je ostao nepobedjeni borac i visetruki prvak nemacke...

SIFU EMIN:

Emin ga je jako stedio kada je video da ovaj nije nikako borac i udarao ga u glavu samo samracicima
 
Poslednja izmena:
#Glasnik

Неко те је много слагао...
Ударац може да се зада у човека (без заштитне опреме) и при томе да се истестира сам вежбач и његово сналажење у недоговореном „спарингу“ па чак и при раду са више противника. И знаш шта је најбоље ? Такве активности најчешће прођу без повреда, највише са неком масницом...
Прави разлог зашто се такве вежбе не изводе јесте што има јако мало инструктора који знају шта раде и спремни су да покажу својим вежбачима колико су стварно умешни у иоле реалнијој ситуацији... Ипак је далеко лакше продавати приче о супериорности која не сме да се тестира због сигурног повређивања на оном са ким се ради...

Него како ћеш ти знати како ћеш се понашати у борби кад примиш неки ударац ако исти никад ниси примио, односно како ћеш се понашати кад си ти тај који треба да удариш човека ако то никад ниси урадио на тренингу?
Како можеш бити сигуран да ћеш бити у стању да урадиш и једну технику коју и увежбавао на тренингу кад ти противник буде неко ко се креће и напада на сасвим другачији начин од оног на шта си навикао?
 
#Glasnik

Неко те је много слагао...
Ударац може да се зада у човека (без заштитне опреме) и при томе да се истестира сам вежбач и његово сналажење у недоговореном „спарингу“ па чак и при раду са више противника. И знаш шта је најбоље ? Такве активности најчешће прођу без повреда, највише са неком масницом...
Прави разлог зашто се такве вежбе не изводе јесте што има јако мало инструктора који знају шта раде и спремни су да покажу својим вежбачима колико су стварно умешни у иоле реалнијој ситуацији... Ипак је далеко лакше продавати приче о супериорности која не сме да се тестира због сигурног повређивања на оном са ким се ради...

Него како ћеш ти знати како ћеш се понашати у борби кад примиш неки ударац ако исти никад ниси примио, односно како ћеш се понашати кад си ти тај који треба да удариш човека ако то никад ниси урадио на тренингу?
Како можеш бити сигуран да ћеш бити у стању да урадиш и једну технику коју и увежбавао на тренингу кад ти противник буде неко ко се креће и напада на сасвим другачији начин од оног на шта си навикао?


Bravo! ovo sam ja hteo isto da ga pitam.

Ako upotrebimo logicko zakljucivanje - dedukciju dolazimo do saznanja da ti mambo dzambo wing chunisti moraju da se stvarno biju na zivot i smrt sa bar njih 100 i od toga ostanu zivi i ubiju bar njih 70 kako bi stekli iskustvo o kojem pricaju. A to nije realno zivodljivo u ovom ovakvom represivnom socijalnom sistemu, sto znaci da je njihovo iskustvo NULA.

Sa druge strane bokser iako "ima pravila koja ga satro kao ogranicavaju pa je zato to sport a ne REALNA TUCA" on stigne nekom opet da izmeni licni opis i da ga tesko onesposobi pa i ubije..... I bokser od takvih borbi stekne to iskustvo bez kojeg NEMA NISTA, KAO STO REKOH ONDA BI TO BIO CARDIO BOXING , ONO STO TRENIRAJU ZENE DA SKINU CELULIT U AMERICI. To onda ne bi bilo borenje nego ples, skidanje kilaze, fitnes.

Znaci vecita izvlacenja Wing Chunovca koja su mi se popela na ........ Sport ima pravila, a ovo nase je mnogo opasno i 10 koplja iznad sporta.....

HEJ PA KADA STE TOLIKO BRE OPASNI ZASTO ONDA NE UDJETE U OKTAGON KADA JE TO MACJI KASALJ, STA JE TO ZA VAS, VI STE NA MNOOOGO VECEM NIVOU, SPORTISTI SE IGRAJU U OKTAGONU A VI STE BRE SVAKOG DANA NA ZIVOT I SMRT, STA JE TO ZA VAS?

ALI NE, VI SAMO IMATE IZGOVORE A NEMATE MOODA DA UDJETE U OKTAGON. UDJITE UNUTRA I POKAZITE BAR DELIC SVOJE SUPERIORNOSI.....E sad Vi cete odmah opet reci - Aaaaa p anas pravila sprecavaju......

Sta Vas sprecavaju? Pa ako cete nekog da ujedate, sutirate u yaya, grebete, nabijate prst u oci, pucate pistoljem, badjate flasom a sport vam to ne dozvoljava, onda javno kazem pljunem ja na Vasu takvu vestinu. Ako od tolikog broja udaraca, hvatova bacanja, poluga i svega i svacega za Vas to opet nije dovoljno nego zelite neke vase tamo pic karske tehnike na pokvareno ONDA TO I GOVORI O VASOJ VESTINI I O VASEM BORENJU .
 
#Glasnik
Неби било згорег да добро погледаш снимке које си поставио...

Тамо где се види Чеунг и онај боксер види се да је у питању лакши спаринг а не борба ....

Онакву тучу Емина са Чеунгом ћеш видети у сваком школском дворишту где се потуку клинци од 10ак година.... Ако ти је циљ вежбања неког борења да се бијеш као што си се тукао са 10 година .....
 
Kada ne zelite da udjete u ring/oktagon jer mislite da postoje pravila i da ste onda u minusu i neravnopravni sa protivnikom, a zasto onda bar na ulici ne dokazete svoju nadmocnost nad BOKSEROM NPR ILI MMA BORCEM, RVACEM I SL????

VECITO BRE GLEDAMO SAMO BOKSERE KAKO SE MAKLJAJU ULICAMA A SADA VEC I MMA BORCE I KIK BOXERE, ALI NIKAKO DA VIDIMO DA NEKI WC-ovac ILI NEKO IZ SFERE AIKIDOA PREBIJE BOKSERA TIM VASIM OPASNIM SMRTNIM TEHNIKAMA?????????????????

Ako ga i dobije to ce biti nesto mucki, iza ledja, nozem, sutom izmedju nogu, udarac na kvarno kada ovaj ne gleda i slicno.......

Ali nigde da se vidi da je dobra tuca i da ga pobedite Vasim "superiornim" stilom koga ne sputavaju sportska pravila.....

A znate zasto nigde toga nema i zasto ga nikada nece biti?

Zato sto na ulici prestanete sa Vasim WC-om protiv boksera nego probate pa kad vidite MUCAK JEDAN VELIKI, BRZO SE PRESALTATE NA NEKE URODJENE PRIRODNE POKRETE KOJI LICE NA SMESAN BOKS , i onda sta se desava - pravi naucno dokazani boks protiv boksa znanog nekontrolisano bezvezno mahanje rukama bez ikakve logike , i tu taj amaterski smesan boks nema nikakvih sansi protiv pravog boksa.
 
Ovde sve sami teoreticari i nista vise. odite malo na teren pa necete tako pisati...

Brate mili vecina nas su ovde bokseri, mma borci, rvaci kik boxeri full kontaktni borci, trenirao sam dugo i box i wing chun i znam sta pricam. Primao sam udarce, zadavao sam udarce. Isla je krv iz nosa i u sali i na ulici.

Jedini koji filozofiraju su iz WC sveta.....

KAo sto rece gnjec, fudbaleri igraju fudbal, kosarkasi igraju kosarku, wing chunovci igraju balet a boxeri se ne igraju.
 
#Glasnik
Неби било згорег да добро погледаш снимке које си поставио...

Тамо где се види Чеунг и онај боксер види се да је у питању лакши спаринг а не борба ....

Онакву тучу Емина са Чеунгом ћеш видети у сваком школском дворишту где се потуку клинци од 10ак година.... Ако ти је циљ вежбања неког борења да се бијеш као што си се тукао са 10 година .....

PA GDE SAM JA REKAO DA JE TO BILA BORBA???:eek:

Naravno da je to sa bokserom u Ceungom bio sparing.

Ali to sto ovde Ceung pokazuje je smejurija I sramota,i nema veze sa Wing Tsunom.

To mu je Emin i pokazao...

Ocigoledno vi poima nemate o cemu ja pricam ljudi.
 
Poslednja izmena:
Gde si trenirao taj WC u Srbiji?

Tamo jos nisam vidio pravi WT...

Dok neki dole, laicima svasta govore da je to WC sto im pokazuju...

Ne nego ovde sad dolazimo do toga da je tvoj WC WT GHX-R4 pile glodje kosku JEDINI PRAVI I KADA TVOJ BUDEM TRENIRAO POSTACU SUPERMEN, I BICU UBITACAN JER TI UDARCI UBIVAJU.


WC je WC kako li se god obelezavao i sa kojim god slovima W, T, C i slicno, kao sto postoje puno skola boxa ali kada udju u ring SAMO JEDAN JE BOKS, SAMO EJDNA BORBA I POBEDJUJE BOKSER A NE DELKAJU SE NA 548 SKOLA BOKSA I MOJA JE BOLJA TVOJA NE VALJA.

UDJI U OKTAGON PA POKAZI KOJA VALJA.

Sta kao sad ako treniram taj tvoj WT bice mi bolje nego box, sta ako treniram taj WT pobedicu Klicka mzoda? Ocu malo sutra, necu uspeti da pobedim klinca dobrog amatera boksera od 17 god iako sam mnogo jaci od njega fizicki sa tim WT/WC ili bilo kako.
 
#Glasnik

Ако су они (убрзани) снимци твоји онда боље не помињи реч конкуренција...
Слажем се да ћеш имати и ти вежбача али само оних који не смеју да се појаве ни у једној другој сали где се иоле озбиљније ради...
 
Rekoh ja da se ti bojis konkurencije i to je tvoj posao ovde da pljujes na nju.

Ko je rekao da su to moji snimci???:eek:

Ja sam obesio kopacke ne pojavljujem se vise nigde, koliko puta da kazem, pregazile me godine sine moj.

T si na redu ali ovako neces daleko...

Ti nisi ni video WT ili WC a hoces meni da pricas sta je dobar rad???

Idi treniraj boks i rvanje to su dobre borilacke vesitne.

Gde nema WT ja bih to...
 
Rekoh ja da se ti bojis konkurencije i to je tvoj posao ovde da pljujes na nju.

Ko je rekao da su to moji snimci???:eek:

Ja sam obesio kopacke ne pojavljujem se vise nigde, koliko puta da kazem, pregazile me godine sine moj.

T si na redu ali ovako neces daleko...

Ti nisi ni video WT ili WC a hoces meni da pricas sta je dobar rad???

Idi treniraj boks i rvanje to su dobre borilacke vesitne.

Gde nema WT ja bih to...

Побркао си лончиће.... WT(C) мени не може бити конкуренција...
Заборављаш, ми смо сви овде само теоретичари...
 
Jes nemoze. Dodje neko otvori skolu i odose ti ucenici.

Boks je dosadan malo koga zanima i malo ko zna njegovu vrednost a i malo ko zeli da se toliko znoji i muci...

Ne bih se slozio da je dosadan, meni je mnogo interesantan, ja uporedjujem boks sa sahom. Nema magicnih i cudnih tehnika , sve se vidi, sve je prosto ali strategije i kombinatorije ima na milione. I to je ona strast. NADMUDRITI PROTIVNIKA A NE sutnuti ga izmejdu nogu kada ne gleda. Ne primeniti tamo neku mucku tehniku udarca u neku misticnu tacku na telo pa da mu otpadne levi testis da nema decu ili da mu se od opasnog udarca stvori kamen u bubregu.

ovo je kao sah - zna se koliko figura imas i od njih pravis strategiju, plan .

E sad za ostalo se sve slazem sto si rekao - RETKO KO ZELI DA SE TOLIKO ZNOJI I MUCI BAS UPRAVO STO JE REALAN I MORA SE REALNO TRENIRATI A NE NA MUFTE I NA MAGIJU I SA NEKOM PRECICOM.

I upravo su zato te istocnjacke misticne vestine meka za VRBOVANJE LENJIH MLOHAVIH LJUDI koji msile da postoje neke "superiorne tehnike" uz pomoc kojih ce moze nadomestiti pakao bokserske sale i teretane.

E ZATO TOLIKO IMA VEZBACA NA ISTOCNJACKIM BOR. VESTINAMA I ZATO SU SVI ONI LOSI, A ZATO JE SVAKI BOKSER DOBAR I UBITACAN.

Zato je svaki boxer skoro dobar? Zato sto tamo nema idem i dalje ali ofrlje - TAMO ILI MOZE SI IZDRZIS STO TE AUTOMATSKI PRETVORI U BORBENU MASINU VEOAM DOBRU (OKO 20% LJUDI) ILI LJUDI CIM NAMIRISU DA MORAJU DA BUDU OPASNO DOBRI BORCI ZA STA JE POTREBNO OPASNO OZBILJAN I REALAN TRENING - POBEGNU.

I to obicno pobegnu u najboljem mogucem trenutku - PRVI PUT KADA DOBIJU UDARC U GLAVU ILI KADA POSTANU PRVI PUT GROGI BAR 2% NA SPARINGU.
Odmah pomisli - ma sta ce ovo meni da me biju, ma odo ja da treniram WC da postanem Brus Li bez puno znoja i truda, i da psotanem borac a da ne primim ni jedan udarac i da ostanem neporazen jer tamo postoje neke opasne ubitacne mnogo dobre tehnike.
 
Uf ala ste se raspisali, jedva procitah sve :P
Ne bih rekao da je wing chun los, samo sto ima dosta neprimenjivih tehnika koje kada bi se izbacile, to onda ne bi bio wing chun. To i jeste osnovni problem kineskih borilackih vestina, sto se i dalje uci ceo sistem, a od toga je primenjivo 15 %...ali dobro, to je deo njihove tradicije i treba tako da ostane.
A Emin je Ceunga dobio rvanjem jer je odlican rvac i dzudista, sto Ceung nije...
Ali to nije tema uopste... Tema je Ceungovo gledanje principa wing chuna i peek a boo stila..
Te teme ko je od koga jaci i ko bi koga prebio su smesne i klinacke i nista ne dokazuju.
 

Back
Top