STERN: Kako se slavio Bozic u Srbiji

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Predamnom se nalazi Nemacki casopis Stern ( zvezda ), broj 53 izasao 22.12.2004, Bozicno izdanje. U njemu je opisano praznovanje Bozica sirom sveta, od Aljaske do Kine. Tako imamo sliku iz Austrije gde se familija okupila oko jelke u planinskoj drvenoj kuci, tu je I indija, Italija, Engleska, Brazil, Egipat, Juzna Afrika, Irak, Rusija. Na svakoj slici harmonija, lepota Bozija. Dolazi strana na kojoj se opisuje slavlje Bozica u Srbiji: na slici 4 tipa sede skinuta do pojasa. Dzavid berisa ( 39 ), njegov brat Gazmen Berisa I zet Mile Istetovirani po celom telu, namrsteni. Oko njih sitna decurlija a u pozadini sporet I dve zene. Da ne prevodim ceo tekst ali Dzavid objasnjava kako je istetovirano ime Slobodanka na srcu zena sa kojom trenutno zivi ali postoji I Ramiza za koju nema mesta na kozi a I u kuci. Dzavid je digao kucu sam a osmoclana porodica zivi u tri sobe. Celu godinu su hranili svinju da bi je zaklali za Uskrs I pojeli uz ljute paprike koje su sami gajili. Dzavidova najveca zelja je da I ostali sinovi dobiju sobu kao sto je najmladji dobio ove godine.
Vec smo iskusili moc propagande u ratovima I ovaj tekst moze biti nekom banalan.Propaganda je izmisljena da bi laz postala istina I koristi se samo za vreme sukoba. Kakav sukob je sada u pitanju kad smo “nadomak” Evropskog raja? Gde je spoljna politika, diplomatija? Da li nas imidz lezi u Kustinim filmovima ili kriminogenom delu nasih zemljaka u instranstvu?
 
imidz vas srbijanaca na zapadu definitivno lezhi na predstavama njihovih medija, koji uvek trazhe ono najgore i najsenzacionalnije, shto njima odgovara. naravno da necje srbina prikazivati kao nekog seljaka sa shajkachom u lepim zelenim brdima kako mirno sheta i duva u frulicu, vecj kao debelog bradatog chetnika u uniformi, na ravnoj gori, kako kida nozhekanjom prasetinu.
naravno, i sami vi ste isto toliko kao i oni krivi za takav imidz, zato bez kuknjave ;-)
 
U Srbiji pored 30 razlicitih nacija zivi i veliki broj Roma koji slavi Bozic i verovatno su tom reporteru upravo ono bili "najegzoticniji". Kada bi Aboridzini u Australiji slavili Bozic verovatno bi njih uslikali
... da li bi ti King 7 vise voleo da zivis u vampirskoj drzavi i da slavis "vampirski Bozic" kao Keeper :D
 
Strela:
Kako onda objasniti činjenicu da su prošle godine upravo Austrijanci dali maksimalnih 12 poena Željku Joksimoviću na pesmi EVROVIZIJE, i da je sa njihovom zvezdom TAMI, snimio spot! Mormo im sami ponuditi ono što je kod nas najlepše!
He he... Austrijanci... :roll: K'o i ja sto sam Japanac.

Nema tu nikakve smisljene propagande. Tokom 90-ih je stvoren jedan imidz Srbije i to je sad to. Dalje sve ide spontano. Kusta ju tu najmanje kriv (mada nije da nije).
Trebace vremena, minimum koliko je trebalo da ga sje8emo, a verovatno i dosta vise, pa da se neki ugled povrati.
 
LePiaf:
Strela:
Kako onda objasniti činjenicu da su prošle godine upravo Austrijanci dali maksimalnih 12 poena Željku Joksimoviću na pesmi EVROVIZIJE, i da je sa njihovom zvezdom TAMI, snimio spot! Mormo im sami ponuditi ono što je kod nas najlepše!
He he... Austrijanci... :roll: K'o i ja sto sam Japanac.

Nema tu nikakve smisljene propagande. Tokom 90-ih je stvoren jedan imidz Srbije i to je sad to. Dalje sve ide spontano. Kusta ju tu najmanje kriv (mada nije da nije).
Trebace vremena, minimum koliko je trebalo da ga sje8emo, a verovatno i dosta vise, pa da se neki ugled povrati.
a jesi li ti siguran da su austrijanci stancovali te glasove
 
Pazite, egzoticno su ispali Juznoafrikanci sa svojim pljeskavicama sedeci na gajbicama ili Filipinci sa svojim prasetom. Nazalost, sliku ne mozete videti, bilo bi vam jasnije. Posebno sto niko ne sedi skinut do pojasa I to bas na Bozic. Inace, niko nije cetnike pomenuo niti to ima kakve veze sa njima. Kao sto rekoh vec ovde, pripadnici ravnogorskog pokreta su jako pristojni ljudi, bar oni koje poznajem, I u inostranstvu i ovde. Austrijanci jesu gotivili Zeljka bar po onome sto sam cuo u razgovoru sa njima.
 
Србе су последњих година толико напљували да се слободно може рећи да су у "том послу"
изгубили сваку меру.
Међутим у сваком злу има и неког добра.

Психолози у "јевропи" су веома забринути за своју децу јер су она, у разним анкетама
које они стално спроводе, овако изјаснила...

На питање: ШТА БИ ВОЛЕО ДА БУДЕШ ?

деца су одговарала: С Р Б И Н !!!

Шта можемо - СРБИЈА ДО ТОКИЈА !!!
 
jest' vala, ja mislim u "mirotvorcu"....
ili u "metak kroz srce"... musliman i srbin su bili najbolji prijatelji, olimpijski strelci, a kad je pocheo rat srbi su opsedali sarajevo i snajperisali, medju njima i ovaj drugar srbin kojeg je na kraju ubio njegov drugar muja :)
i u bezbroj krimi serija skoro uvek je narko-bos kojeg juri glavni baja kolumbijac, srbin il albanac :D
istina je da srbe predstavljaju loshe, al mislim i da su srbi opsadjivali sarajevo i malo snajperisali, otud i onaj patetichni film, zar ne? :roll:
il je to bila zapadna propaganda :p
 
Чувару ватре или вутре, како год, Срби нису опседали сарјево јер је Сарајево било подељен град, питај неког са Илиџе или Кошева ко је снајперисао по њима а ако ти је то тешко сврати до Казана, оно јест'да мртва уста не говоре али слика неки пут вреди као хиљаду речи.
 
da, evo sad idem odma' da pitam mrtva usta ;-)
slushaj, znam ja kako to ide sa propagandom i zaracjenim stranama, kao i pristrasnim stranama. nijedni kao i uvek niste u pravu. svima vam je crno na belo a stvarnost je definitivno sharena.
nisam tolko blesav da verujem americhkim filmovima kao ni vama. nisam blesav da verujem da je grad godinama bombardiran izokola jer od njega ne bi ostalo nishta, a niti tvojoj prichi, jer ipak nisam bio toliko mali da se ne secjam slika srpskih topova na brdima okolo ;-) pozovite se malo vishe na odgovornost, nije bash sve tako idealno kako hocjete da vidite.

P.S> chuvar vutre, naravno :D
 
А сећаш ли се балијских топова и муџахедина?
Може бити да је и шарено с тим да наша шара више вуче на бело или барем на црвено од крви покланих Срба.
Нешто ме ниси импресионирао тиме што си чувар вутре, апсолвирао сам то одавно.
 
ne, balijskih topova se ne secjam. mozhda ih nije bilo na tv-u?... :)
shto naravno nishta ne znachi :p
ja samo znam da ste se u crveno isprljali svi vi tamo. hrvati su se isprali 'domovinskim ratom', balije drzhavom, a vi hagom, kako su 'svi protiv vas' :)
a za lesheve ochito niko nije odgovoran, jel da?
 
Pa gde je bio tvoj glas razuma keeperu da ga poslusamo ranije malo,da ne srljamo u rat bezveze...Nije kriv narod i nemoj opet o krivici,krivi su i tvoji roditelji ako cemo tako za rat i za leseve,isto koliko smo i mi obicni gradjani krivi.Neko je odlucio da bude rat i rata je bilo,a svi su oni(Sloba,Alija,Franjo i razne druge lelemude)bili na jednom lepom brifingu mnogo pre nego sto je s r a n j e pocelo.Pa su dobili detaljne instrukcije,kako da manipulisu medijima,kojom lopatom da otkopavaju jame iz Drugog Svetskog i gde da probude nacionalizam,fasizam.A znas li zasto je najveci krivac Srbija trenutno u celoj prici?Zato sto je Srbija PRORUSKI orijentisana(bar celni ljudi u vojnom vrhu i u tadasnjoj vladi).Bogu hvala pa polako okrecemo ledja "majci"(macehi?)Rusiji.
Znaci narod NE MOZE biti kriv,nijedan narod,zbog masovne hipnoze kojoj je bio izlozen.Kazes nesto o zlocinima?Pa manijaka ima uvek i svuda,samo sto u miru idu u zatvor,a u ratu mozda postanu i narodni heroji...Misli o tome i cuvaj tu vutru.
Pozdrav :wink:
 
nije kriv narod?
koliko je ljudi ukupno uchestvovalo u svemu tome? sva tri naroda.... ajd recimo da ih je bilo oko 15-20miliona. i svi su oni bili takvi kreteni da su dozvolili nekolicini drzhavnika i vojskovodja da se prashe? kako ljudi nisu krivi zbog masovne hipnoze? pa nisu ljudi ovce. chuo neko pesmu "Idemo" od EKV-a?... "nashe ruke nisu vezane. nashe ruke nisu bludnice"... a radi se upravo o ovoj tematici.
da su se narodi jednostavno digli, izashli na trgove i rekli, necjemo da shaljemo decu u rat i tachka, oni magarci u foteljama bi mogli samo medju sobom da se pokolju. ali ne, marva je marva. samo bacish muvu i gotovo... :roll: zato ste mi svi vi isti i jednaki. i balije i srbi i ustashe.

uzgred, chuvar vutre je zayebancija, proshlo je tinejdzersko doba za mene :p
 
Keeper:
nije kriv narod?
koliko je ljudi ukupno uchestvovalo u svemu tome? sva tri naroda.... ajd recimo da ih je bilo oko 15-20miliona. i svi su oni bili takvi kreteni da su dozvolili nekolicini drzhavnika i vojskovodja da se prashe? kako ljudi nisu krivi zbog masovne hipnoze? pa nisu ljudi ovce. chuo neko pesmu "Idemo" od EKV-a?... "nashe ruke nisu vezane. nashe ruke nisu bludnice"... a radi se upravo o ovoj tematici.
da su se narodi jednostavno digli, izashli na trgove i rekli, necjemo da shaljemo decu u rat i tachka, oni magarci u foteljama bi mogli samo medju sobom da se pokolju. ali ne, marva je marva. samo bacish muvu i gotovo... :roll: zato ste mi svi vi isti i jednaki. i balije i srbi i ustashe.

uzgred, chuvar vutre je zayebancija, proshlo je tinejdzersko doba za mene :p
Nisi u pravu,onda su i Nemci bili u istoj prici,pa poceli Drugi Svetski.Propaganda je to sve uradila veruj mi...Udareno je na siroku narodnu masu i to je u Srbiji otprilike ovako islo..Mediji su predstavljali Srbe kao neke nadljude,bolje od svih,ugrozene na svojim vekovnim ognjistima.Pa su pocele neke jame da se otkopavaju,pa su isli feljtoni u Politici i na RTS-u...Intelektualna elita je polako pocela da propada pod naletom agresivne palanacke politike i kulture,setite se samo tog prokletog dizel fazona,narodnjaka i ostalih gluposti koje su nam servirali iza svakog coska...Pa onda da ne bi moglo da se razmislja o svemu tome nego samo o prezivljavanju startuje ta prokleta hiperinflacija,i zatim na ruku tadasnjoj vlasti u Srbiji pocnu sankcije...Sve se okrenulo naglavacke.Sta ti mislis u sta su se pretvorili obicni ljudi?U poslusnu stoku...
U Hrvatskoj je to bilo nesto drugacije,tamo se trubilo o "domoljublju",njihova zemlja je bila ugrozena(po njihovoj vlasti koja je kontrolisala medije),isto je intelektualna elita gurnuta na marginu...
Bosna?Ah,ta Bosna...Pa Bosna je postala bastion agresivnog Islamskog fundamentalizma...U Bosni je bilo najgore,jer se manipulisalo verom u Boga.
Zasto sam ti ovo sve rekao?
Ispricacu ti jednu pricu,pa ti sam izvuci zakljucak.
Bila tri brata.Njihov otac je imao imanje i na samrti ih je pozvao da im kaze kako ce isto da podeli.Svakome je rekao da ubere po jednu granu i da mu je donese.Kada su to uradili rekao im je da ce dati imanje onome ko polomi zajedno svatri stapa.Nikome to nije poslo za rukom,a onda je on onako star i bolestan uzeo jedan po jedan stap i slomio ga...
Ovde nije bilo tri,vec sest stapova.I bili smo najjaci na Balkanu,nas pasos najcenjeniji na svetu,nas narod jedan od srecnijih na ovoj planeti.
Toliko,jos jedan pozdrav svim ljudima dobre volje...
 
...ma da narodi bivse YU su jedne noci zaspali kao mede medenjaci a ujutru se probudili kao Hellboys....
...da je SM raspisao referendum o izdvajanju Srbije iz YU sta mislis kako bi prosao - toliko o tome ko je rasturio drzavu
...a to sto ih je svet "pustio" da izive svoju pravu prirodu je zato sto je znao sa kakvim "materijalom" ima posla - samo Srbima to nije bilo jasno i zato su "kaznjeni"
 
Keeper:
nije kriv narod?
koliko je ljudi ukupno uchestvovalo u svemu tome? sva tri naroda.... ajd recimo da ih je bilo oko 15-20miliona. i svi su oni bili takvi kreteni da su dozvolili nekolicini drzhavnika i vojskovodja da se prashe? kako ljudi nisu krivi zbog masovne hipnoze? pa nisu ljudi ovce. chuo neko pesmu "Idemo" od EKV-a?... "nashe ruke nisu vezane. nashe ruke nisu bludnice"... a radi se upravo o ovoj tematici.
da su se narodi jednostavno digli, izashli na trgove i rekli, necjemo da shaljemo decu u rat i tachka, oni magarci u foteljama bi mogli samo medju sobom da se pokolju. ali ne, marva je marva. samo bacish muvu i gotovo... :roll: zato ste mi svi vi isti i jednaki. i balije i srbi i ustashe.

uzgred, chuvar vutre je zayebancija, proshlo je tinejdzersko doba za mene :p


Алија Изетбеговић је повукао потпис са споразума постигнутог на мировној конференцији у Лисабону уз речи: " Никада не бих жртвовао самосталност због мира али ћу увек жртвовати мир због самосталности."
Да то није урадио дошло би до мирног и споразумног разлаза три ентитета у Босни и до покоља не би дошло.

Узгред буди речено, ЕКВ никада нису били велики бенд већ само одраз естетике једног периода, питка форма без имало суштине.
Једно је бити Џим Морисон а савим нешто друго ложити се на њега.
 

Back
Top