Part magic 7 mi zezno e particiju

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
sistem je uopste ne vidi, a partition magic je vidi, moze da radi merge sa f, moze da mu se otkine toliko prostora kolikoj jeb ilo dodato, ali onih 13GB stoje kao mrtvi. Kad radim split, vidi i fajlove, ali uvek izbaci ovo:

Error #2003 File size does not match FAT allocation for file
Error #983 Too many errors found, process halted

Prvo sto sam radio bilo je sledece
resize e na 10 GB
resize f na 8 GB (5+ovih 3 slobodna)
i onda kad je poceo da radi resize, restartovao se u onajk tekstuelni mod, poceo par % i onda izbacio cini mi se iste ove greske. Prekinuo proces i podigao sistem...
imam xp
desilo mi se ovo pre sa f particijom ali sam je formatirao (iz partmagica) i onda je sve radilo kako treba.
Nije pozeljno da formatiram E jer imam podatke koje ne bih da skupljam ponovo
sta da mu radim?
da naostrim sekiru?
 
Ako je Partition Magic vidi, da li je vidi kao particiju koja postoji ili kao izbrisanu ili nesto slicno (zatamnjena, braonkasta boja).
U svom tom silnom prebacivanju mozda particija nije obelezena ni jednim slovom, pa zato windows ne moze da je vidi.
Za greske je najbolje da koristis windowsov Check disk (ides na Start/run, pa kucaj "cmd", a u komandoj liniji odaberi particije na kojim ti se javlja greska i kucaj "chkdsk/f" ovo "f" ti je da ti ispravi greske).
Kad ovo uradis probaj ponovo, pa javi sta si ucinio.
 
Кулиража:
Ako je Partition Magic vidi, da li je vidi kao particiju koja postoji ili kao izbrisanu ili nesto slicno (zatamnjena, braonkasta boja).
U svom tom silnom prebacivanju mozda particija nije obelezena ni jednim slovom, pa zato windows ne moze da je vidi.
Za greske je najbolje da koristis windowsov Check disk (ides na Start/run, pa kucaj "cmd", a u komandoj liniji odaberi particije na kojim ti se javlja greska i kucaj "chkdsk/f" ovo "f" ti je da ti ispravi greske).
Kad ovo uradis probaj ponovo, pa javi sta si ucinio.
>e:
The system cannot find the drive specified
toliko o tome....
evo kako partm vidi e:

iosoftware.freeprohost.com/peruzzi/Image2.jpg
 
Evo sta kaze tehnicka podrska:

Error 983: "Too many errors found, process halted"

Situation:
While using one of the following products, you see the message "Error 983: Too many errors found, process halted."
- Norton PartitionMagic
- PartitionMagic
- PartitionMagic Pro
- Drive Image
- Drive Image Pro
- DriveCopy
- ServerMagic

Solution:
Do one of the following on the affected partition:
In Windows 9x/Me, run ScanDisk.
In Windows NT/2000/XP, run CHKDSK /F

A za ovaj drugi

Error 2003: "File size does not match FAT allocation for file" or 2004: "An invalid cluster was found in a directory entry" when using PQDisk

Situation:
While using PQDisk, you see one of the following error messages:
"Error 2003: File size does not match FAT allocation for file."
"Error 2004: An invalid cluster was found in a directory entry."


Solution:
Generally, these errors are noncritical errors in the file system of the partition you are manipulating. These errors usually occur at the beginning of a PQDisk operation.

To fix these problems, do one of the following on the affected partition:
In Windows 9x/Me, run ScanDisk.
In Windows NT/2000/XP, run CHKDSK /F


Dakle, Partition Magic kao i uvek nije kriv ni za sta, vec si ti sve zabrljao, a to si trebao da proveris.
Naravno, ovo se veoma cesto desava jer PM oce da mu bude sve potaman da bi mogao da odradi posao, pa zato su ljudi gubili podataka i podataka.
Koliko sam puta sam proklinjao PM.
Aj kad sebi nesto syebem, i vrati se nekako, ali kad zayebem drugima, pa ne znam sta mu treba, a ne znam ni sta reci coveku kome treba da sredim racunar, a ono mu opustosio HDD.
 
Ma nasao sam to, ali dzabe kad scadisk ne vidi e particiju.
Resio sam stvar, tj ortak.
Evo sta je u stvari bilo - pogledajte onu sliku koju sam ostavio
Ja sam, kao i obicno, bio toliko pogubljen da nisam ni provalio da nema slova E ispred imena particije...

Jednostavno sam promenio drive letter u E: i sve je proradilo momentalno. Nisam cak ni morao da restartujem masinu...
svasta....
 
Ovako da probas prijatelju posto si rekao da su ti ti podaci potrebni najbolje bi ti bilo ukoliko negde mozes da nadjes PM 8 jer on ima mogucnost premestanja podataka izmedju partacija cak i ukoliko su skrivene ali prvo ces morati da deinstaliras PM7.nakon instalacije PM8 pokrenes program i kliknes na tu partaciju koja ti je ostala ne vidjena, zatim desni-klik i u padajucem meniju izaberes "Browse" a onda ce ti stvari postati mnogo jasnije, jos da ti napomenem i to da ces na ostatku diska pre toga morati da oslobodis slobodan prostor za te podatke. kada zavrsis sa prebacivanjem uradi sledece obrisi tu partaciju pa je formatiraj sa NTFS ili Fat32 zavisi na koji ti je sistem instaliran WindowsXP pa onda restartujes sistem i prebacis podatke tamo gde su bili. ali da ti se ta greska ne bi ponovila ne bi bilo lose da pokrenes instalaciju WindowsXP ali samo do paticionisanja pa da odatle formatiras tu partaciju nego radice i ovo prvo garantujem ti.
 

Back
Top