Da li postujete ili mrzite druge religije i sekte?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
Zasto Hriscani mrze Pagane?Ne razumem...pa,Paganizam je prva religija,a Katolici su ubijali Pagane,pa bi logicnije bilo da Pagani mrze Hriscane..
A,i Srbi su dugo bili Pagani,valjda do 9. veka (jao,istorija mi je slabija strana)..
Pa,Hriscanstvo se zalaze za ljubav,ne mrznju.Zasto onda neko,ako je Hriscani,mrzi Paganizam?Je l' se plasi da ce se Paganizam vratiti na velika vrata?

Postoji li neko Hriscanin,koji ne mrzi jeretike?
 
meni uopste nije jasno odakle tolika mrznja? u nekom periodu sam se druzila sa grupom ljudi koji su sebe drzali za velike hriscane. i stalno isli u crkvu i postili i sve po redu... i mrzeli sve zivo. mrzeli crnce i cigane i muslimane i ne znam koga sve ne. i od tolike mrznje uvek sam se pitala gde tu ostaje mesta za ljubav?
slabo stojim sa verskim pitanjima ali nekako mi je poznato da hriscanstvo propagira ljubav u neizmernim kolicinama. i umesto da u skladu sa verom vole sebi bliske ljude i oprastaju cak i neprijateljima oni sasvim obrnuto.
 
Anonymous:
meni uopste nije jasno odakle tolika mrznja? u nekom periodu sam se druzila sa grupom ljudi koji su sebe drzali za velike hriscane. i stalno isli u crkvu i postili i sve po redu... i mrzeli sve zivo. mrzeli crnce i cigane i muslimane i ne znam koga sve ne. i od tolike mrznje uvek sam se pitala gde tu ostaje mesta za ljubav?
slabo stojim sa verskim pitanjima ali nekako mi je poznato da hriscanstvo propagira ljubav u neizmernim kolicinama. i umesto da u skladu sa verom vole sebi bliske ljude i oprastaju cak i neprijateljima oni sasvim obrnuto.
Znaš kako se kaže,NIJE ZLATO SVE ŠTO SIJA!
I nije greška do Boga nego do čovjeka koji je lažan i nedosledan svog izbora.Znaš razlika je velika!
 
Dita:
Zasto Hriscani mrze Pagane?Ne razumem...pa,Paganizam je prva religija,a Katolici su ubijali Pagane,pa bi logicnije bilo da Pagani mrze Hriscane..
A,i Srbi su dugo bili Pagani,valjda do 9. veka (jao,istorija mi je slabija strana)..
Pa,Hriscanstvo se zalaze za ljubav,ne mrznju.Zasto onda neko,ako je Hriscani,mrzi Paganizam?Je l' se plasi da ce se Paganizam vratiti na velika vrata?

Postoji li neko Hriscanin,koji ne mrzi jeretike?
Da pagani će ući na velika vrata,zato će i doći SUDNJI DAN,gdje će im se vrata zauvjek zatvoriti.
Tebi sam barem toliko pisala o ljubavi i neznam zašto i dalje gledaš pogrešne ljude kao predstavnike(lažne)vjere koja isključivo propagira opros i ljubav.
 
Dita:
a,da li ti zelis da se Paganima zatvore ta vrata?
Da li postujes Paganizam,prvu religiju?
Voljela bih da niko ne prođe kroz ta vrata ali put bira svako od nas ponaosob a ne Bog.
A dali poštujem prvu religiju?Kao prvu i tada jedinu DA!
Ali posle su se stvari razvijale drugačije,tako da je i moj stav drugačiji.
U svakom slučaju ne mrzim nikoga,može da mi bude žao i to je plafon.
 
Naravno da postujem sve religije.
Nisam paganka ( skorije sam postala Wiccanka(i Wicca odlicno postuje apsolutno sve druge religije)),ali tu religiju izuzetno postujem. Ona je prva. Opste je poznato da je hriscanstvo doslo ognjem i macem i da su svi ti "divni" i "pravi" hriscani spaljivali i rusili paganska svetilista i gradili svoje nove hramove. To je bio jedan uspeli poduhvat koji su izveli Rimljani i tako zadrzali narod u pokornosti. Pa cak i te hriscane, koji su toliko nesloge doneli na svet, koji se mesaju u nase zivote, u upravljanje drzavom, u skole, pa cak ni njih ne mrzim.
A o njihovoj netoleranciji i mrznji ni rec necu da kazem, sve je toliko ocigledno. Sve sto nije po njihovim pravilima i normama je jeres i sekta. Hm, s obzirom koliko hriscanska crkva ima jak uticaj na ljude, mozemo i nju nazvati sektom.
P.S. Svaka cast izuzecima, koji su naucili da gledaju svojim ocima i iz svog ugla.
 
da, u svakom slucaju prob;e,m svih religija je ili 'mrze jeretike' (valjda one koje ne veruju u isto ili ih zale ili sa ja znam...
tako da vecina hriscana me bas zbog toga navodi na budizam, (umesto na pravoslavlje) zato sto smatram budizam izuzetn torelantnomomom religijom...gde je bitan covek i njegogov um, a ne nesto sto treba daadodje sa neba i da me spase...hocu da kazem da je u vecini istocnjackih religija covek u centru, i njegova borba za savrsentsvo, a ne tamo neki isus sto je ziveo pre 2000 godina koji je navodno patio za sve nas....pa to mogu i Karici da kazu....e evo nas, bili smo zemljoradnici, proizvodili smo lopate i motike, a sadaa imamo univerzitet...glupost...mudrost i spas i savrsentvo je u pojedinincu.
 
Dita:
PAC-PAC:
Хришћани не мрзе јеретике него не воле јерес, слично звучи али није исто.

A,zasto ih ne volite?Na primer,kabalisti su jeres,ali oni se ne bave nicim losim.Ako neko hoce da bude kabalista-neka bude.Sta vi imate protiv njih?

Па не знам колико си ти у ствари читала али рећи да се кабалисти не баве ничим лошим је крајња глупост.
Не пратиш шта ти се прича, нисам рекао да не волимо јеретике него не волимо јерес, на јеретике гледамо као на неког ко је у духовној заблуди и коме треба помоћи.
Нико никоме не брани да буде шта хоће, барем православци не бране, али ако се тај неко бави прозелитизмом или врбовањем најгоре врсте онда се морамо бранити.
 
PAC-PAC:
Па не знам колико си ти у ствари читала али рећи да се кабалисти не баве ничим лошим је крајња глупост.

a to je sto si ti rekao, tek glupost.
zasto mislis da neko ko svog boga zove Pera, Zika, Zamlata ili ne znam sta je u krivu???
Sta znaci jedini pravi bog je Isus ili vec ne znam sta???? I do tada su svi ziveli u grehu, cak i americki indijancu, koji niusu imali pojma za Isusa dok ih nisu unistili 'hriscani' u 15-17 veku?
 
Обор-кнеже, није реч о хришћанству већ о кабалиостима чије се практиковање вере коси са основним начелима повеље УН које гарантују свима право на голи живот.
Стварно не знам како да имам позитивно мишљење о неком ко практикује приношење крвне жртве у виду деце која су ето, игром случаја, деца хришћана.
 
Dita:
Zasto Hriscani mrze Pagane?Ne razumem...pa,Paganizam je prva religija,a Katolici su ubijali Pagane,pa bi logicnije bilo da Pagani mrze Hriscane..
A,i Srbi su dugo bili Pagani,valjda do 9. veka (jao,istorija mi je slabija strana)..
Pa,Hriscanstvo se zalaze za ljubav,ne mrznju.Zasto onda neko,ako je Hriscani,mrzi Paganizam?Je l' se plasi da ce se Paganizam vratiti na velika vrata?

Postoji li neko Hriscanin,koji ne mrzi jeretike?

Нови подаци говоре да су СРБИ примили ПРАВОСЛАВЉЕ од АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА, а да је Беч из личних користи лагао и фалцификовао подтке да смо примили Православље у 7/8 беку.
А ЈЕРЕС треба САТИРАТИ, а Јеретике треба подучити и показати им да нису у праву.
 
Бл:
Нови подаци говоре да су СРБИ примили ПРАВОСЛАВЉЕ od АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА, а да је Беч из личних користи лагао и фалцификовао подтке да смо примили Православље у 7/8 беку.
А ЈЕРЕС треба САТИРАТИ, а Јеретике треба подучити и показати им да нису у праву.

sta, postavljali su staroslovenske relikvije, u rukopise, a usput su smislili i kalendar kako bi zavarali trag?
 
Meni je uvek bilo zanimljivo da slušam o njima, sve sam htela da znam, nisam baš ulazila u tematiku samih vera ali imena, bogovi, verovanja, tradicije, načini življenja sve mi je to uvek nekako bajkovito zvučalo.

Nemam ništa protiv njih, ne propagiram svoju veru nigde i ne ubeđujem ljude koji ne veruju da bi trebalo da idu u crkvu i šta ti ja znam, smatram da ja nisam osoba koja bi mogla da odgovori na sva ta pitanja i sumnje pa eto...
 
jomini:
Da, ne poštujem i mrzim glupave ljude. Neka misle šta hoće, ali neka ne duvaju na sve strane svoju glupavost. Možda bi tada zaslužili poštovanje i ''nemržnju''.

Pa,i ti siris svoju religiju (da ne kazem "glupost")?
Kako mozes znati da je jedina,istinita religija Hriscanstvo,koje je nastalo pre 2000 godina,a pre toga,od kako su ljudi nastali (pre oko 2 miliona godina),bili su Pagani?
Hoces da kazes da su svi oni bili glupi i da sad gore u Paklu?

Ono sto pise u Bibliji nije lose,propagira ljubav i tako to.
Ali,niste vi Hriscani zato sto kazete da verujete u Isusa!!!!!!
Pa,vi se ne slazete ni sa cim sta pise u Bibliji!!

Vi ste puni mrznje,niste vi ni religiozni,vi samo mrzite svakog ko se slaze sa vama.Bas vas briga za religju.samo se krijete pod ruhom Hriscantsva..
Kamo srece da ste stvarno Hriscani-bili biste mnogo bolji ljudi.Ali,Hriscana gotovo da ni nema (niti ih je bilo).
 
Dita:
Vi ste puni mrznje,niste vi ni religiozni,vi samo mrzite svakog ko se slaze sa vama.Bas vas briga za religju.samo se krijete pod ruhom Hriscantsva..
Kamo srece da ste stvarno Hriscani-bili biste mnogo bolji ljudi.Ali,Hriscana gotovo da ni nema (niti ih je bilo).

bas tako, hricanstvo, a narocito pravoslavlje se izdaje za jednu od najtolerantnijih vera, sto ovakvi kao BL ukopavaju u blato....
i bl, ogromna razlika postoji izmedju tebe i mene, ti mrzis sve, a ja ne mrzim nikoga (naravno ima izuzetaka ;)), ali ne mogu da tek tako mrzim nekoga ko je druge religije ili vere (nadam se da znas razliku izmedju ova 2 pojma). LJudi kao ti su izuzetno opasni, i predstavljaju pravu pretnju svima na Zemlji. Ne daj Boze ;) da ti imas neku vecu moc...
 
Obersturmfuehrer:
Dita:
Vi ste puni mrznje,niste vi ni religiozni,vi samo mrzite svakog ko se slaze sa vama.Bas vas briga za religju.samo se krijete pod ruhom Hriscantsva..
Kamo srece da ste stvarno Hriscani-bili biste mnogo bolji ljudi.Ali,Hriscana gotovo da ni nema (niti ih je bilo).

bas tako, hricanstvo, a narocito pravoslavlje se izdaje za jednu od najtolerantnijih vera, sto ovakvi kao BL ukopavaju u blato....
i bl, ogromna razlika postoji izmedju tebe i mene, ti mrzis sve, a ja ne mrzim nikoga (naravno ima izuzetaka ;)), ali ne mogu da tek tako mrzim nekoga ko je druge religije ili vere (nadam se da znas razliku izmedju ova 2 pojma). LJudi kao ti su izuzetno opasni, i predstavljaju pravu pretnju svima na Zemlji. Ne daj Boze ;) da ti imas neku vecu moc...

Немој причати глупости. ЈА НЕ МРЗИМ НИКОГА, Само кажем да су ЈЕРЕТИЦИ и СЕКТА. То није мржња.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top