Pazi sta jedes

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Mislim znamo da kod nas slabo funkcionise zastita potrosaca..ali toliko puta se neko otruje po gradu i nikom nista..kao digne se buka a odstete nigde..skoro jedna poznanica jela piletinu iz maxija i danima povracala..muka joj na sam pomen mesa..kupim mleko ono se pokvari pre isteka roka..u veru pirinac..skupam..ono isplivaju crvi..sad jedem neko zito i u urasima ostala ljuska..vise puta tako uzmem neku strudlu i zamalo zub da polomim..kako sad dokazati i kome se zaliti i traziti odsetu za tako prodat proizvod koji moze opasno ugroziti zdravlje?

trzisna i sanitarna inspekcija
ali nista to ne funkcionie ovde
 
.skoro jedna poznanica jela piletinu iz maxija i danima povracala.
ja cula da svuda gde peku pilice,peku one kojima je istekao rok trajanja
 
Jooooj, svašta ima po svet. Čitala sam ja da je neka žena našla pečenog miša u hleba (stvarno!) iz prodavnice ali pre će to bude namerno, a ko zna zašto. I jedan čovek kupio lepu i debelu čokoladu i topi je u ustima i kad ono , kao ti što kažeš umalo ti polomi zub, tako i on osetio i muljao u usta šta bi to, izvadi i kad ono vidi - neki deo od krunice! Prijavio je u novine, a novinari zvali Švajcarsku a kao onaj broj nepostojeći. I ja, iskreno, dva puta sam našla nečiju ljudsku kosu u hleba. :sad2: Ma grozno.

Za početak kad si baš naumio da milom ili silom da dobiješ odštetu, najpre odeš u tržišnu i sanitarnu inspekciju ili kod zaštitu potrošača, a ako ne reaguju, zovi novine ili imaš njihov broj telefona firme (proizvođača) i zaprčkaj malo sa njima, ako ti ne plati, angažuj advokata a dokaz sačuvaj.
 
Ја сам пар пута минирао неке продавнице. Јавили ми из инспекција шта су им урадили и баш сам био z:D . Пријављивао сам их за продају робе на којој је истекао утиснут рок трајања.

Али, ево, баш сам узео неко пиво у максију и знам да је натегнуто јер је истек само два месеца унапред (чуј, "само"). И заиста, има укус као да је на ивици прихватљивог. Против тога не могу ништа, осим да не купујем када не верујем да је добро.
 
Mislim znamo da kod nas slabo funkcionise zastita potrosaca..ali toliko puta se neko otruje po gradu i nikom nista..kao digne se buka a odstete nigde..skoro jedna poznanica jela piletinu iz maxija i danima povracala..muka joj na sam pomen mesa..kupim mleko ono se pokvari pre isteka roka..u veru pirinac..skupam..ono isplivaju crvi..sad jedem neko zito i u orasima ostala ljuska..vise puta tako uzmem neku strudlu i zamalo zub da polomim..kako sad dokazati i kome se zaliti i traziti odsetu za tako prodat proizvod koji moze opasno ugroziti zdravlje?

У Немачку бато то нема :)) овде **** луд збуњеног...у Краљеву иде прича да су пре десетак година нашли двадесетак кожа од паса код једног Хамбургерџије
 
Ne znam ni ja kome se žaliti i da li se za takve stvari može dobiti odšteta. Kod nas...čisto sumnjam. Verovatno bi samo nagrabusio neki mučenik (radnik) i na tome bi se završilo.

Sestri se pre izvesnog vremena desilo da okrnji zub na pljeskavicu. I to kupljenu u jednom od boljih i dosta prometnih fast foodova. Nije se žalila, iako je završila kod zubara zbog toga. :(

Meni se skoro desilo da kupim pokvareno meso u Maxiju. I to sam lepo i ljubazno naglasila da mi odseče od svežijeg parčeta junetine, 150 pi.ljivih grama, jer mi treba za dete. Kad sam došla kući i pogledala, imala sam šta da vidim. Osim što je to parčence mesa bilo puno žila i masnoća, tako da bih više od pola morala da bacim, sa jedne strane je bilo skoro crno, braon, i imalo je jako neprijatan miris na odstajalo i bajato, daleko od svežeg. E tu mi je pao mrak na oči, da nisam naglasila da hoću sveže i da nisam uzela samo 150gr nego recimo 3kg pa i da pokuša da mi uvali. Krenula sam sa onim mesom u rukama, sva nakostrešena, spremna da gadjam nekoga. :evil: Medjutim kada sam stigla, pogledam tog mesara, dečko od nekih 19, 20 godina, znam da je nov, tek počeo da radi, i tu se predomislim, nešto mi bilo žao da mu pravim frku, jer pretpostavljam da mu je tako rečeno da radi, mora i to bajato da se nekome uvali, jel? :roll: On bi nagrabusio i nikom ništa. Tako da sam ga lepo i kulturno zamolila da mi ponovo odseče parče s v e ž e g mesa, što je on bez reči i uradio uz izvinjenje. Ne znam da li sam pametno postupila, ali više se nešto slično nije ponovilo.
I da, desilo mi se par puta da kupim nešto čemu nije istekao rok trajanja (pošto na to uvek obratim pažnju), a ipak bude pokvareno ili sumnjivo. Recimo mleko, pavlaka isl. Nisam nikada dizala frku i žalila se, jer nisam primetila nikada na vreme, pa ili bacim račun, ili otvorim tek sutradan, a tada je prošo voz i nekako mi je u takvoj situaciji glupo da se svadjam i cigančim za 50 - 100 din :confused:
 
Ma uvaljuju svi redom, kome stignu i šta stignu.
Meni ranije bilo smešno kad vidim one gospodje ili bakice, stanu ispred onih frižidera sa mesom, nataknu naočare, pa kruže i zagledaju iz svih mogućih uglova, šacuju da im nešto ne promakne. :mrgreen: I onda pod obavezno "udave" sa pričom - hoću od onog tamo parčeta, ali sa ove strane, ili hoću od ovog komada slanine, ali ne uzduž nego popreko, hoću od ove nenačete šunke, ali od onog kraja ne previše tanko sečeno i takooo... :roll: Nekada sam se tome smejala, a sada sve više počinjem da podsećam na njih :rumenko:
 
Ne znam ni ja kome se žaliti i da li se za takve stvari može dobiti odšteta. Kod nas...čisto sumnjam. Verovatno bi samo nagrabusio neki mučenik (radnik) i na tome bi se završilo.

Sestri se pre izvesnog vremena desilo da okrnji zub na pljeskavicu. I to kupljenu u jednom od boljih i dosta prometnih fast foodova. Nije se žalila, iako je završila kod zubara zbog toga. :(

Meni se skoro desilo da kupim pokvareno meso u Maxiju. I to sam lepo i ljubazno naglasila da mi odseče od svežijeg parčeta junetine, 150 pi.ljivih grama, jer mi treba za dete. Kad sam došla kući i pogledala, imala sam šta da vidim. Osim što je to parčence mesa bilo puno žila i masnoća, tako da bih više od pola morala da bacim, sa jedne strane je bilo skoro crno, braon, i imalo je jako neprijatan miris na odstajalo i bajato, daleko od svežeg. E tu mi je pao mrak na oči, da nisam naglasila da hoću sveže i da nisam uzela samo 150gr nego recimo 3kg pa i da pokuša da mi uvali. Krenula sam sa onim mesom u rukama, sva nakostrešena, spremna da gadjam nekoga. :evil: Medjutim kada sam stigla, pogledam tog mesara, dečko od nekih 19, 20 godina, znam da je nov, tek počeo da radi, i tu se predomislim, nešto mi bilo žao da mu pravim frku, jer pretpostavljam da mu je tako rečeno da radi, mora i to bajato da se nekome uvali, jel? :roll: On bi nagrabusio i nikom ništa. Tako da sam ga lepo i kulturno zamolila da mi ponovo odseče parče s v e ž e g mesa, što je on bez reči i uradio uz izvinjenje. Ne znam da li sam pametno postupila, ali više se nešto slično nije ponovilo.
I da, desilo mi se par puta da kupim nešto čemu nije istekao rok trajanja (pošto na to uvek obratim pažnju), a ipak bude pokvareno ili sumnjivo. Recimo mleko, pavlaka isl. Nisam nikada dizala frku i žalila se, jer nisam primetila nikada na vreme, pa ili bacim račun, ili otvorim tek sutradan, a tada je prošo voz i nekako mi je u takvoj situaciji glupo da se svadjam i cigančim za 50 - 100 din :confused:
ma moraju da uvale redom da ne ostaje samo lose posle bi ih ribali..ima tu trece kategorije tih zila i masnoca sto su dobre samo za supe
 
ma moraju da uvale redom da ne ostaje samo lose posle bi ih ribali..ima tu trece kategorije tih zila i masnoca sto su dobre samo za supe
Znam ja sve to, i stvarno nisam od tih koji mnogo zakeraju i izvoljevaju, ali je krajnje bezobrazno da mi uvali bajato i žilavo meso, pogotovo što sam naglasila da hoću sveže i lepo, za dete. Pa majku mu, valjda je mogao tih 150gr da mi da kako treba. :roll:
A zato i nisam dizala frku, jer bi taj mesar, mlad dečko, nadrljao, i sutra bi mi opet neki drugi umesto njega uvalio isto.
Tako da u poslednje vreme i ja ko te bakice prvo malo kružim i zagledam :p pa tačno kažem od kog parčeta, šta i kako i sve vreme posmatram šta se radi. Bolje i to nego da dodjem u nepriliku, i ja i taj koji mi je uvalio nešto što nisam htela.
 
to je zaista nepravda kad vidis jedno a dobijes drugo..i mnogo je takvih namirnica sa kojima se kockamo sta kupujemo..ili da li su koske ili kore koje se placaju a bacaju..ono nema ni pecenja sta hoces nego mora i koske uvale..najvise me nervira kad uzmem neko voce pa svako 5o ima ukus koji lici na nesto..i to je premija..evo sad pojedoh pomorandzu ukusnu bas se iznenadih da nije suva i prethodno smrznuta
 
Poslednja izmena:
Znam ja sve to, i stvarno nisam od tih koji mnogo zakeraju i izvoljevaju, ali je krajnje bezobrazno da mi uvali bajato i žilavo meso, pogotovo što sam naglasila da hoću sveže i lepo, za dete. Pa majku mu, valjda je mogao tih 150gr da mi da kako treba. :roll:
A zato i nisam dizala frku, jer bi taj mesar, mlad dečko, nadrljao, i sutra bi mi opet neki drugi umesto njega uvalio isto.
Tako da u poslednje vreme i ja ko te bakice prvo malo kružim i zagledam :p pa tačno kažem od kog parčeta, šta i kako i sve vreme posmatram šta se radi. Bolje i to nego da dodjem u nepriliku, i ja i taj koji mi je uvalio nešto što nisam htela.
Jednom me draga poslala da kupim rebra za pasulj, dzizs koji je to horror od koscura bio sto mi mesar uvalio, nikad me vise nije slala po to. :mrgreen:
 
Jednom me draga poslala da kupim rebra za pasulj, dzizs koji je to horror od koscura bio sto mi mesar uvalio, nikad me vise nije slala po to. :mrgreen:
:rotf:

Znam šta pričaš, ni moj dragi više ne kupuje meso i mesne proizvode. :mrgreen: A bogami ne zalazi ni na pijacu kod seljaka. ;)
Poslednji put su mu umesto pilećeg filea uvalili pileće grudi sa koskom. :confused:
Na pijaci mu redovno uvale neko trulo voće i to u onom stilu - evo ti sve za 100 din. hoću da idem kući. :p Plus ga obrlate da kupi i što ne treba. Recimo kg koprive :roll: jer je jaaako zdrava :lol:
Tako da te radnje praktikujem ja da obavljam, desi se i meni da kupim neki krš, ali ne tako često.
 
to je zaista nepravda kad vidis jedno a dobijes drugo..i mnogo je takvih namirnica sa kojima se kockamo sta kupujemo..ili da li su koske ili kore koje se placaju a bacaju..ono nema ni pecenja sta hoces nego mora i koske uvale..najvise me nervira kad uzmem neko voce pa svako 5o ima ukus koji lici na nesto..i to je premija..evo sad pojedoj pomorandzu ukusnu bas se iznenadih da nije suva i prethodno smrznuta
Nepravda :evil:
 
:rotf:

Znam šta pričaš, ni moj dragi više ne kupuje meso i mesne proizvode. :mrgreen: A bogami ne zalazi ni na pijacu kod seljaka. ;)
Poslednji put su mu umesto pilećeg filea uvalili pileće grudi sa koskom. :confused:
Na pijaci mu redovno uvale neko trulo voće i to u onom stilu - evo ti sve za 100 din. hoću da idem kući. :p Plus ga obrlate da kupi i što ne treba. Recimo kg koprive :roll: jer je jaaako zdrava :lol:
Tako da te radnje praktikujem ja da obavljam, desi se i meni da kupim neki krš, ali ne tako često.
E stvarno su svi pokvareni kad vide muskarca u kupovini jer racunaju na to da je smotan i da samo zeli da otalja kupovinu.
Cek, a sta fali koprivama? :p
 
E stvarno su svi pokvareni kad vide muskarca u kupovini jer racunaju na to da je smotan i da samo zeli da otalja kupovinu.
Cek, a sta fali koprivama? :p
Pa jesu pokvareni, ali ni ovo drugo nije daleko od istine ;)
Ćaletu uvališe jednom zelje umesto spanaća :rotf: I to pitao čovek lepo - pošto ti je ovaj spanać, seljak mu kulturno rekao cenu ali prećutao da je zelje. :roll: Video da ovaj nema pojma pa ko veli - šišaj ovcu.
A koprivi ne fali ništa, samo ne znam šta ću s njom, pogotovo sa kilo :p
 
Pa jesu pokvareni, ali ni ovo drugo nije daleko od istine ;)
Ćaletu uvališe jednom zelje umesto spanaća :rotf: I to pitao čovek lepo - pošto ti je ovaj spanać, seljak mu kulturno rekao cenu ali prećutao da je zelje. :roll: Video da ovaj nema pojma pa ko veli - šišaj ovcu.
A koprivi ne fali ništa, samo ne znam šta ću s njom, pogotovo sa kilo :p

Devojke/zene, za komplikovane stvari ne saljite muskarce u kupovinu.:)
A koprivu mozes da skuvas, smanji se dosta.;)
 

Back
Top