Pazi sta jedes

pazte cenu za kg 41490
080720131775.jpg
 
Zahtev Republičkoj tržišnoj inspekciji

Momčilo Perić <advokaturaperic@gmail.com>

Ovim Vas sobaveštavam da se u Maxi diskontima prodaje smrznuti fileti oslića od 1kg na čijoj deklaraciji stoji da riba potiče iz oblasti FAO 61. Na pakovanju je naznačeno da je distributer PREMIA. Oblast FAO se nalazi u Pcifičkoj oblasti ispred Japana i ista je već zabranjena u Italiji zbog prisustva radijacije (Fukušima). Na lnku koji vam dostavljam se vidi gde se oblast nalazi:http://www.fao.org/fishery/area/Area61/en

Vest se pojavila juče na Fejsbuku a lično sam proverio njenu tačnost u Maxi diskontu u Zemunu. u Gornjogradskoj ulici, dok su podaci isti i od drugih lica u raznim delovima grada i svi se odnose na isto pakovanje, istog distributera.
Saglasno vašoj nadležnosti, molim vas da bez odlaganja preduzmete mere da roba stavi van prometa, da istovremeno obavestite i nadležno Ministarstvo zdravlja radi izuzimanja uzorka radi analize i zabrane dalje prodaje. S poštovanjem
Advokat Momčilo Perić
Beograd, Bul. oslobođenja 3/17
 
Ко и како мери пљескавицу

„Једно непријатно искуство, при куповини два оброка брзе хране, у објекту код Бајлонијеве пијаце, при чему се човек осети превареним, јер уместо декларисаних 300 грама, добија 100 грама меса (остало су прилози), а све то плати папрених два пута по 280 динара, наводи на то да се нешто предузме.
– Док сам куповао два оброка, пожалио сам се и продавцима. Рекли су ми да на менију пише тежина поруџбине са прилозима. Када муштерија наручује купус, лук или павлаку тешко да ће грамажа за сваког да буде иста. И како је то могуће кад стоји обавештење да су прилози бесплатни – пита Михајловић.
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Ko-i-kako-meri-pljeskavicu.sr.html
bolje kupiti 300 grama kikirikija nego ovo
 
:cry:
Mračna strana bele čokolade: Razmislite dvaput pre nego što je uzmete


Bela čokolada, koju deca naprosto obožavaju, zapravo je mešavina masnoća i hemijskih aroma. Nutricionisti upozoravaju da ovaj proizvod potpuno neopravdano nosi ime "čokolada", jer ne sadrži glavni sastojak prave čokolade, kakao.
989114-okolada.jpg









- Bela čokolada je slatki otrov koji ne obezbeđuje neophodne vitamine i minerale i nema apsolutno nikakvu energetsku i hranljivu vrednost, već isključivo kalorijsku. Za razliku od braon čokolade, u beloj nema teobromina koji se dobija iz kakao drveta, a deluje stimulativno na organizam ako se konzumira u umerenim količinama - kaže primarijus dr Ljubomir Pfaf, specijalista za ishranu.

Stručnjaci upozoravaju da se bela čokolada mnogo teže vari od crne, jer u najboljem slučaju sadrži do 20 odsto kakao maslaca, a oko 14 odsto sastava čini suva mlečna masa. Ostatak je pre svega šećer, pa u 100 grama bele čokolade ima i do 57,1 gram ugljenih hidrata.

- Reč "čokalada" u takozvanoj beloj čokoladi uvek je bila pod znakom pitanja, jer ona u sebi nema kakao, što je osnovni sastojak braon čokolade. To uglavnom bude mešavina putera ili nekih drugih masti, sa dosta šećera i veštačkih emulgatora kojima se postiže ukus - objašnjava nutricionista Milka Raičević.

Ona upozorava da je ovaj "slatki greh" prepun veštačkih aroma, emulgatora i nezdravih zamena za kakao maslac (32,2 grama u 100 grama čokolade).


- Najveći problem sa ovom poslasticom je što nikad niste sigurni šta jedete. Ali ako već ne možete da joj se oduprete, morate se truditi da kupujete od proverenih proizvođača, da uvek pročitate sadržaj i, naravno, da ne preterujete, jer je sve preko tri kockice previše - savetuje Raičevićeva.

 
Anando Džafić, mladić iz Novog Beograda, otkrio je da u srbijanskom trgovačkom lancu “Idea”, koji je ispostava grupacije “Konzum” iz Hrvatske, salatu “osvježavaju” u WC-u, u posudi koja služi za pranje poda. Bilo je to 2010. godine. Džafić je nakon toga dobio otkaz, tužilaštvo je odbacilo krivičnu prijavu koju je podnio, ali on priču svejedeno ne smatra završenom.
http://doznajemo.com/2013/05/07/sjecate-li-se-covjeka-koji-je-otkrio-da-u-agrokorovoj-trgovini-salatu-osvjezavaju-u-wc-u-znate-li-sta-se-nakon-svega-s-njim-dogodilo/
 
kupio u idei ''med'' od neke firme med-honey koji je cista karamela i posaljem im mail da sam odneo uzorak na ispitivanje,razmisljam da im posaljem dopis advokatske kancelarije da ih tuzim

:lol: Обавезно, али само допис, где би поред претњи тужбом, претио и медијима, ако ти није проблем стави једну кашичицу меда у фрижидер, баш ме занима да ли ће се ушећерити...
 
Mislim znamo da kod nas slabo funkcionise zastita potrosaca..ali toliko puta se neko otruje po gradu i nikom nista..kao digne se buka a odstete nigde..skoro jedna poznanica jela piletinu iz maxija i danima povracala..muka joj na sam pomen mesa..kupim mleko ono se pokvari pre isteka roka..u veru pirinac..skupam..ono isplivaju crvi..sad jedem neko zito i u orasima ostala ljuska..vise puta tako uzmem neku strudlu i zamalo zub da polomim..kako sad dokazati i kome se zaliti i traziti odsetu za tako prodat proizvod koji moze opasno ugroziti zdravlje?


nikad vise piletina iz maxija , kupio pomirisao uvio u 17 kesa da lutalice iz kante ne mogu da se potruju :bljak:
 
Jooooj, svašta ima po svet. Čitala sam ja da je neka žena našla pečenog miša u hleba (stvarno!) iz prodavnice ali pre će to bude namerno, a ko zna zašto. I jedan čovek kupio lepu i debelu čokoladu i topi je u ustima i kad ono , kao ti što kažeš umalo ti polomi zub, tako i on osetio i muljao u usta šta bi to, izvadi i kad ono vidi - neki deo od krunice! Prijavio je u novine, a novinari zvali Švajcarsku a kao onaj broj nepostojeći. I ja, iskreno, dva puta sam našla nečiju ljudsku kosu u hleba. :sad2: Ma grozno.

Za početak kad si baš naumio da milom ili silom da dobiješ odštetu, najpre odeš u tržišnu i sanitarnu inspekciju ili kod zaštitu potrošača, a ako ne reaguju, zovi novine ili imaš njihov broj telefona firme (proizvođača) i zaprčkaj malo sa njima, ako ti ne plati, angažuj advokata a dokaz sačuvaj.

A pa to je normalno,hleb se i pravi od ljudske kose.
 

Back
Top