Pazi sta jedes

Hm... pa ne zvuči loše. Pogotovo ta čorbica. ;)
Ja i nemam baš iskustva u pripremanju koprive, ali zašto da ne, sigurna sam da se može svašta lepo napraviti ako znaš na koji način da pripremiš.
Napiši neki recept ako stigneš, na pdf "žene" ili "kulinarstvo" :)


Sorry Džordži, malo skrenusmo s teme, nemoj zameriti :cmok2:
 
Poslednja izmena:
pardon,a tek sto sam cula za sok od koprive...kazu da je savrsenstvo,ali nisam probala.
ma nema nikakvog recepta posebno...kao i corbica ili varivo od blitve...a u gibu momesas sa onom smesom
 
dakle...na selo (ih sto volem sto su moji iz sela) gaji svinje, koke, krave, uvek imas sveza jaja i mleko, meso znas kakvo je i od cega je, a orasi...ja ih sama cistim, pa ako ostane ljuska znam da je do mene ;)
ko ne zivi na selu, resenje je da skokne do obliznjeg sela u nabavku.
 
imam ja kod arandjelovca poznanike i neki dalji rod i opasno su se izbezobrazili..mislim ne ocekujem ni ja dzaba ali nisu cene nista manje nego na pijaci..uglavnom kukaju da nemaju..a u podrumu gajbe potrulellih jabuka i krusaka..a znas kolko je krusaka kilo..krave retko ko drzi kupuju mleko..mrzi ih da muzu pa nema ni sira..ono mesa sto zakolju taman za njih bude nema dece nema zena kome da kuvaju
 
opet....bolje platiti istu cenu za pravu stvar. to na pijaci...ja ne znam kako kod vas, ali ovde kod nas, na novosadskim pijacama su ono..jabuka od kilo, lubenica od dvaes kila...:roll: bolje dati istu kolicinu novca za zdrav proizvod.
pa ti skokni do nekog drugog sela.
jednom htedoh da odem na organsku pijacu. kad ja tamo a ono medjutim :lol: dosli komunalci ne daju ljudima da postave tezge. i sta onda? pravac jabuka od kilo. :lol:
 
hocu reci da na pijacama babe prodaju robu sa kvantasa..zamisli koliko smo mi ogranicen i naivan narod kad ne pogledamo pored tezge kutije iz turske..nego slusamo babu kako je od bukulje..ne moze biti ista cena robe sa ulice pijace i lokala od 300kvm u centru..kao domace..vazi..na tu foru i idu..nije prskano..hranimo ih plodovima mora
 
Mislim znamo da kod nas slabo funkcionise zastita potrosaca..ali toliko puta se neko otruje po gradu i nikom nista..kao digne se buka a odstete nigde..skoro jedna poznanica jela piletinu iz maxija i danima povracala..muka joj na sam pomen mesa..kupim mleko ono se pokvari pre isteka roka..u veru pirinac..skupam..ono isplivaju crvi..sad jedem neko zito i u orasima ostala ljuska..vise puta tako uzmem neku strudlu i zamalo zub da polomim..kako sad dokazati i kome se zaliti i traziti odsetu za tako prodat proizvod koji moze opasno ugroziti zdravlje?

jao : bljak :

e to za orahe nije retko, zivi s tim : )) to jedino neke brutalne mere
u stvari mislim da to ne moze opasno ugroziti, tu se pazi, nego na ovo bas tog tipa, nista od toga nije bilo fatalno, ali neprijatno jeste : ))
 

Back
Top