Pazi sta jedes

I CRNA ČOKOLADA MOŽE BITI OPASNA Austriji povučene velike količine slatkiša

Organizacija za zaštitu potrošača, koja je sprovela analize, saopštila je da su kod trećine od 20 proizvoda pronađeni tragovi mineralnog ulja sa malim količinama kancerogenih supstanci.

Supermarketi "Lidl" i "Hofer" povukli su crnu čokoladu koja se prodavala kao njihov brend, a isto je učinio i najmanje jedan lokalni proizvođač.

Goran Papović, iz Nacionalne organizacije potrošača Srbije, kaže da kod nas niko ne vrši takvu kontrolu.

- Kada smo čuli za ovu priču, zatražili smo od nadležnih ministarstava informaciju o crnim čokoladama kod nas i rečeno je da je sve u redu. Ipak, kada smo zatražili da nam pošalju rezultate analiza i kažu gde su one rađene, odgovor nismo dobili. Siguran sam da kod nas niko ne radi takve kontrole - kaže za "Blic" Papović.
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/i-crna-cokolada-moze-biti-opasna-austriji-povucene-velike-kolicine-slatkisa/lsjkvw6
ovo se prodaje sve po buvljacima
sace biti ispod cene verovatno
 
A šta reći za fruktozni sirup (tri puta slađi od šećera) koji uvozimo iz Amerika, i koji se dobija od GMO kukuruza (sadrži enormno visoke koncentracije herbicida Glifosata), i koji je dva puta jeftiniji od običnog šećera ?
Niko se ne pita zašto su konditorski proizvodi jako, jako slađi nego ranije ?
Mi smo jeli slatkiše u koje je dodavan šećer, ali naša deca danas jedu slatkiše sa fruktozom ?

Njihova gušterača trpi TRI PUTA VEĆI napor nego naša u njihovom uzrastu ?
 
Ja sam pre godinu dana odlucila,ako ce moja porodica i ja nesto da jedemo,bar neka to bude provereno.Mi zivimo u gradu,nemamo uslova da gajimo zivotinje i povrce,ali smo zato u dvoristu posadili puno svakojakog voca.Nista ne prskamo,pa koliko rodi.Moja deca jedu tresnje,onako sa drveta,neoprane,i svo drugo voce iz naseg dvorista.Od voca na pijaci kupujem samo banane,pomorandze i eventualno kivi.Limun uspeva kod nas,samo mu treba nekoliko godina da malo naraste.Bolje da iscedim i deset limuna za celu zimu,nego 10 kg ovog kupovnog(osusenog,ubudjanog i ko zna koliko i sa cim otrovanog).Dzem i slatko pravim od svog voca,ako mi zafali dokupim od proverenih ljudi neprskano,i onda imamo cele godine,za strudle,kiflice i svakakve djakonije,a cesto mazemo i na hleb.Povrce sveze kupujem od jedne zene koju dobro poznajem,i rodjaka nam povremeno posalje iz svoje baste.Ako bas moram da kupim na pijaci,kuci obavezno potopim u rastvor sirceta i vode,oko sat vremena.Zimnicu,takodje, spremam,i puno znaci kad nema svezeg povrca.Svako drugo jutro,moj muz ode do majkine prijateljice,nekih 5km od grada i uzme sveze pomuzeno mleko,koje je neopisivog ukusa i kvaliteta u odnosu na ovo iz kese,a tek ovo pasterizovano iz tetrapaka!Od nje uzimamo i jaja,i fantastican sir.I za meso smo se snasli,posto ga obozavamo,mada se stalno prica kako nije zdravo.Postoje ljudi koji cuvaju pastrmu za sebe,ali im uvek bude i viska pa prodaju.Samo treba biti siguran,kako je zivotinja odgojena,da nije bolesna i sl.Jedan nas poznanik,cuva za sebe i za nas,preko cele godine,naravno,uz nadoknadu,i na kraju sredi meso,jos nam napravi i kobasice,cvarke,suvo meso...I te kako se isplati,verujte.Isto vazi i za piletinu.Ko ima uslova,moja preporuka je da sam gaji,ko nema,neka pokusa da nadje najbolje resenje za sebe i svoju porodicu.
 
UDRUŽENJE “ŽIVOT I ZDRAVLJE” STARA PAZOVA 2017-02-10
OBAVEŠTENJA
organizuje predavanje pod nazivom: Sve što prehrambena industrija ne želi da znate o hrani. Predavač je primarijus doktor medicine Petar Borović, a predavanje će biti održano 12. Februara 2017 godine sa početkom u 18 časova u Zgradi biblioteke u Staroj Pazovi.
 
Aspartam, fluor, naftni destilati, mononatrijev glutaminat i druge raznorazne kemikalije sastojci su koji se ubacuju u hranu da bi ljudi pobolijevali i što prije umirali. Zato moramo zaustaviti ove naciste i njihove-naše domaće političke sluge prije nego nas sve potamane!

Sluganski mediji nas godinama svakodnevno bombardiraju raznim reklamama u novinama, na internetu, na TV-u. Ono što upada u oči su cijene! Kakva to mora biti piletina da košta samo 11 kuna? Prije 20 godina smo plaćali domaću piletinu oko 25 kuna. Jednako je sa šećerom, uljem, začinima, mesnim prerađevina, slatkišima i raznim sokovima... Sve je danas značajno jeftinije i dostupnije nego prije! Godinama traje skrivena smrtonosna akcija, a najopasnija mjesta na svijetu su veliki centri u kojima kupujete. Zašto je ista vrsta proizvoda (npr. šećer) danas značajno jeftinija, ali istovremeno i višestruko skuplja (nerafinirani šećer)?Prije 7 godina Alex Jones razotkrio je najveću tajnu:Zapadna Elita više od 80 godina koristi hranu i vodu kako bi širila bolesti i sterilizirala stanovništvo u svrhu depopulacije.

Sve je opisano u knjizi „Eko-nauka“ koju je napisao savjetnik za nauku u Bijeloj kući John P. Holdren.

U hranu i vodu se ubacuju sastojci za steriliziranje stanovništva. Dodaju se umjetni dodaci prehrani i kemikalije koji su izuzetno otrovni i štetni za naše zdravlje. U nastavku ćemo opisati neke od tih dodataka.ASPARTAM se nalazi u svakoj žvakaćoj gumi, gaziranim pićima, raznim bombonima... Najprije je testiran na majmunima prije masovne uporabe za ljude i nalazi su potvrdili da aspartam izaziva rak! Kod novorođenčadi izaziva premalu težinu, a često izaziva prijevremene porođaje, pa čak i pobačaje. Utvrđene su velike količine aspartama u Coca Coli Zero. Što je aspartam? To je izmet bakterije Escherichie Coli.Genetski je modificirana tako što tu bakteriju hrane otrovnim otpadom i onda bakterija Escherichia Coli izbacuje aspartam! Posljedice konzumiranja aspartama su tumor na mozgu, moždani udar, leukemija, ima neželjene posljedice za vid i sluh, na živčani sustav... Isto tako aspartam izaziva ovisnost kao svaka droga. U MacDonald´sovim pilećim ćuftama je pronađen SILIKON, ali i u mnogim drugim prehrambenim namirnicama! Svi ti otrovni dodaci u hrani i lijekovima su odobreni od NWO Food & Pharmacy, a izazivaju srčane udare i rak.FLUOR ili Fluoridi se nalaze u vodi za piće, pastama za zube, jajima u prahu, vodi za bebe. U Nürnberškom procesu je otkriveno da su nacisti stavljali natrijev fluorid u vodu zarobljenicima u radnim i konc-logorima kako bi ih lakše kontrolirali. Utvrđeno je da milijunti dio natrijevog fluorida udvostručuje šanse za rak kostiju kod dječaka i odraslih muškaraca.Budući da već mnogi znaju za njegovo štetno djelovanje u vodi, sakrivaju ga u hrani, čak i u hrani za bebe. Fluoridi povećavaju šanse za sterilitet ili smanjuju plodnost, smanjuju kvocjent inteligencije, a sve je više proizvoda u koje ih neki proizvođači dodaju.GMO – genetski modificirani organizmi

Jedemo kloniranu govedinu i prasetinu, a vrlo vjerojatno i klonirano meso ostalih životinja.Oko 80% kukuruza je već danas GMO, podaci su za Ameriku, ali se pretpostavlja da je isti trend i u EU. GMO uzrokuje sterilitet, pobačaj ili značajno manje bebe. U većini istraživanja je potvrđeno ubijanje pčela putem GMO usjeva.Postoje dokazi da su korporacije modificirale i komarce da izazivaju malariju u dijelovima planete gdje ih nikada nije bilo.

Direktor Monsanta je izjavio da želi sa svojim sjemenom prekriti cijelu planetu. Naravno, da to ne mogu bez pomoći nacionalnih vlada, u Hrvatskoj, HDZ-a i SDP-a. Kažu da je Monsanto otišao iz Hrvatske, ali računima za gorivo, koje imamo, smo ih demantirali.GENETSKA DIKTATURA

Imali smo u povijesti mnoge diktature, ali ova koja mijenja genetski kod planete zove Genetska diktatura. Diljem naše Zemlje zavladao je genetski vandalizam kojeg potpomažu mnoge svjetske vlade, a narod nesvjestan opasnosti u kojoj se nalazi, ili već u psihičkom stanju totalne pasivnosti kao posljedice pogrešne ishrane i ispijanja otrova u vodi, ali i pod utjecajem telekomunikacijskih antena, Chemtrailsa, medija i Crkve, čeka svoje istrebljenje na isti način kako čeka i svako janje za klanje.Rothschildi, Rockefelleri, UN i ostala Elita već su krenuli graditi ogromne armirane trezore prirodnog sjemena u predjelu Arktika, ali i u drugim dijelovima svijeta kako bi imali neku vrstu Noine arke ukoliko se sve ovo prebrzo otme kontroli. Sve raznorazne EKO grupe i organizacije se ne bune pa je za pretpostaviti da su financirane i pod kontrolom istih tih svjetskih terminatora!Sve te organizacije dižu glas protiv ugljičnog dioksida kako bi uništili industriju, a CO2 trebaju biljke i drveće za fotosintezu. Bez ugljičnog dioksida nema biljaka, nema drveća! Samo te štetočine od korporacija se trude što prije uništiti naša polja i naše šume kako bi nas zatrpali ugljičnim dioksidom i ubrzali naše nestajanje!KORPORACIJE ŽELE ZEMLJU ZA SEBE

UN je već izjavio da im je plan smanjenja broja ljudi na Zemlji za 80%. Ted Turner nas naziva beskorisnim ustima za ishranu i da nas 80% treba pobiti, a princ Filip je izjavio da bi se htio reinkarnirati u virus koji bi pobio većinu svjetskog stanovništva. Svi nam ponavljaju da trebamo imati samo jedno dijete jer je veći broj loš za sredinu i da je recesija koristan način smanjenja ugljičnog dioksida, a na taj način i svjetskog stanovništva.Centri zla su Amerika i Engleska! Odatle stižu naredbe za depopulacijom! I sam Hitler, član obitelji Rothschild je imao zadatak uništiti narod Europe. Ako i mi sami prihvatimo sugestije iz medija da je Zemlja prenaseljena i da nas treba reducirati, moramo računati da smo zapravo meta za odstrel!VELIKI PRODAJNI CENTRI PUNI SU GMO HRANE!VIRUS se prska po mesu da bi, navodno, uništili bakterije! NAFTNI DESTILATI, otrovni otpad prepun žive, olovo, fluor se baca po polju kao gnojivo, a plodovi biljaka sazrijevanjem ga pokupe na površinu i na taj način taj otrovni otpad završava na našim stolovima, u našem tijelu! Istraživanje iz 2008. godine je otkrilo da je gotovo trećina popularnih 55 proizvoda hrane i pića prepuno žive!Iako se Europa borila 20 godina protiv GMO sjemena, sada se i u Europi koristi to sjeme! Broj oboljelih od raka i dijabetesa je višestruko narastao, smrtnost je sve veća unatoč napretku u medicini pa se postavlja pitanje koliko je medicina povezana s (farmaceutskim) korporacijama ili su liječnici, barem oni savjesni, žrtve sustava kao i mi pacijenti.MONONATRIJEV GLUTAMINAT je sastojak prisutan u svim začinima za spremanje juha i variva, u paštetama, hrenovkama, industrijskim kobasicama i salama, temeljcima za juhu i ostalim namirnicama koje se rade od manje atraktivnih dijelova životinja kako bi se pojačao okus onoga što bez tog dodatka ne bismo ni u snu poželjeli pojesti. Dodaje se tisućama raznoraznih proizvoda pa čak i u pekarskim proizvodima.Radi se o nervnom otrovu koji razara mozak i jetru!

Često upozoravam nepoznate kupce u trgovačkim lancima na otrov u određenom proizvodu, ponajviše kad vidim dijete s čipsom ili nekim gaziranim sokom ili kako traži žvakaću gumu. Ježim se kad vidim da se u plastičnoj boci daje djetetu neki drugi naknadno natočen sok...Nastojim pojasniti da je plastična ambalaža nezdrava, posebice ona koja se koristi više puta jer je svaka takva bočica predviđena samo za jednokratnu uporabu. Osim što se djetetu daje neka kemija od soka, dodatno ga se truje s plastičnom ambalažom! Nano čestice plastike koje završe na plućima tamo zauvijek ostaju!BUDI SE SVIJEST GRAĐANA A I PROIZVOĐAČA HRANEDa sve nije ipak toliko crno, tješi činjenica da postoje i osviješteni proizvođači hrane, ali i trgovci! Nekada se nije mogla naći ni zubna pasta bez fluorida, a danas na svu sreću imamo Eko/Bio odjele u nekim trgovačkim lancima gdje ćemo pronaći organsku hranu, mlijeko koje nema u sebi hormon rasta, nerafinirani šećer, nerafinirano ulje, nejodiranu sol, brašno iz ekološkog uzgoja, limun s jestivom korom, kuhanu rajčicu ili kečap iz ekološkog uzgoja u staklenim bocama, eko povrće ili ribu u staklenkama, a ne u metalnim konzervama.Dakle, za osviještene ljude postoji opcija izbora! Nekada se na cigarete nije stavljalo upozorenje da pušenje ubija, danas konačno imamo to upozorenje. Nadajmo se da će i na ove štetne proizvode početi pisati da ih konzumiramo na vlastitu odgovornost kako bi se i one „nevjerne Tome“ uvjerilo da nas ipak truju preko hrane i vode!Što reći na ovo? Nismo do jučer bili svjesni da već godinama traje skrivena smrtonosna operacija, a najopasnija mjesta na svijetu su veliki prodajni centri. 'Konzum vas vodi kroz život' kredo je Todorića, najvećeg Monsantovog partnera i ekskluzivnog uvoznika za Balkan. Primijernije bi bilo da svoj kredo promijeni u 'Konzum vas vodi u smrt'!
Izvor: The Ultimate Secret Exposed
 
"Stiže nam meso koje je u EU otpad"

U BiH najviše mesa, tačnije 90 odsto od onog koje se uveze, dolazi iz Evropske unije, izjavio je ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Mirko Šarović.

1814917647598098fb0241f847797029_w640.jpg

(Foto: Thinkstock.com)​
On je naveo da u BiH dolazi meso koje je "u razvijenim državama jedna vrsta otpada".
Fena navodi da je Šarović to kazao komentarišući navode da na tržište BiH dolaze velike količine mesa iz Argentine.

On je rekao da, kad je reč o kvalitetu uvoznog mesa, dolazi uglavno meso najlošijeg kvaliteta, po najnižim cenama, a da iz zemalja kao što je Argentina dolaze veoma male količine.

"To je u razvijenim državama jedna vrsta otpada, a nama dolazi po minimalnim cenama", rekao je Šarović.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2017&mm=08&dd=01&nav_id=1288746
 
Meso je problem. Sve zivotinje koje se hrane koncentratom su unele gmo otrove. Koliko je puta bila kampanja klanja stoke kod nasih seljaka, od dolaska demonkrata, zbog niskog otkupa mesa. Tako su demonske vlasti, po cionistickom zadatku, oslobadjali drzave od domacih sorti i punili ih demonskim gmo sortama. Drugo, sva stoka koja se vestacki oplodjava je ta, demonska.
Takodje ako uskoro pocnemo da kokodacemo i dobijamo perje, ne bih se zacudio. Ove nase mangulice, bezobrazno preskupe, garantovano nisu ciste, samo nema ko da proveri, itd.
 
Evo šta se meni desilo... Jedan dan odlučim ja da napravim one najobičnije makarone sa sirom i odem u Shop n Go da pokupujem šta treba. Na sirevima je bila jedna gospođa koja inače nije baš radnik meseca, tj. daleko je od toga. I ja vidim da imaju već nasečene komade sira, što je ostalo i pokažem na jedan komad jer mi je delovalo da je to taman koliko mi je potrebno. Ona uzme komad, odnese do vage, i ja je gledam, a stajala sam malko dalje od vage, da je pomerila celofan da pogleda sir, zamotala opet pa u beo papir i dala mi. Odem ja kući da spremam taj ručak i na kraju otvaram sir, a on zelene tufne na sve strane. E sad, da nije videla, pa da nekako razumem, ali sam videla da je videla. Inače ne volim da se svađam, ali miroljubivost nikom ne treba u idiotizam da pređe. Strčim do radnje sa sve onim sirom i kažem joj da ako oće, može ona taj sir da nosi svojoj kući da jede, a meni ce da isece normalno parce. Na to sam dobila odgovor "pa desava se", rek'o "ne, ne desava se jer sam vas videla da ste pogledali i svejedno mi uvalili". Ona je bila toliko bezobrazna da prilikom secenja mi govori "Evo evo pogledajte sad, evo evo, nema nista, evo". Rekoh joj: "Pa, ne mislim da ste valjda tolika budala da mi 2x uvalite pozeleneli sir". Tu je ućutala, al ni da se izvini, nista. Koja je poenta da meni uvali taj komad, sta ona ima od toga?

A da ne pricam da smo u istoj radnji pre jedno 2-3 meseca kupili navodno "jutros spremljene ćevape". Ljudi moji... koliko je to smrdelo kad smo ih izvukli iz celofana i stavili na tiganj... Kao leševi! Naravno da smo ih vratili, ali ko zna koliko je jos ljudi taj dan kupilo to meso. Posle nas su sklonili sve.
 
inace u maxi ne primaju normalne ljude za posao,videli ste da ometeni rade ponekad na pakovanju robe,ne rugam se njima nego je ortak isao na razgovor za posao,sasvim normalan konkretan koncizan i iskusan,ali ga odbise bez obrazlozenja,radio covek na tezgi s vocem,zna sve zivo,i stvarno kad pogledas sve neki raspadi rade,na kasama za nijansu bolji,jednom vidim zapakovan budjav hleb vidi se kroz kesu,kazem nekoj a njen komentar da imaju previse vode u sebi pa da kvare,nisam video da ih je sklonila
 

Back
Top