DDR ili dobra graficka karta
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: DDR ili dobra graficka karta

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano DDR ili dobra graficka karta

Da li bi mi pomoglo i koliko, da na postojecih 256 DDR zakacim jos 512 DDR. Imam Intel celeron 2.0 Ghz i GF 4 MX 440 64 Mb.(AGP 8x). Komp mi malo "stuca". Pa ako bi neko ko se malo bolje razume u hardver mogao da mi pomogne. Unapred zahvalan Major.

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Puno bi pomoglo,u smislu poboljsanja, ako bi uklonio ono nesto Celeron sto stoji posle Intela dalje da zamenis ono MX sa FX i neki broj 6600 ili ATI 9800 i dodas jos bar 256 . Ovo ti izadje dosta, vise od 250eura pa ako se isplati.... jer samo dodavanje memorije ne moze puno da pomogne.

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: DDR ili dobra graficka karta

Citat Original postavio Major
    Da li bi mi pomoglo i koliko, da na postojecih 256 DDR zakacim jos 512 DDR. Imam Intel celeron 2.0 Ghz i GF 4 MX 440 64 Mb.(AGP 8x). Komp mi malo "stuca". Pa ako bi neko ko se malo bolje razume u hardver mogao da mi pomogne. Unapred zahvalan Major.
    Sa 512mb radice ti masina dosta bolje a i grafika, ovo je iz licnog iskustva ne obracaj paznju na druge price

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

takodje se slazem sa dragom ... RAM ti mnogo vise pomaze u poboljsanju PC-a dok Grafika to cini samo u igricama i prokazu ... Sad ti razmisli

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

A gde bi komp. stucao ako ne kod igrica ,graf kartica MX je dobra za jednostavne igre internet pisanje, a to odradjuje i P1 na 100MHz.
    Licno znam ,da ta konfiguracija radi OK kod manje zahtevnih stvari ,ali sad posle nadogradnjena IntP2.4 sa 512 RAMi graf k. 9600pro radi mnoooooogo bolje.
    Slazem se da RAM puno utice i da ce biti vidljivog poboljsanja ali opet graficka je slaba za novije igre

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

A ja mislim da covek nema PARE da zameni sve to sto si mu pobrojao! I zato je i pitao sta je pametnije menjati. Ne reba biti veliki genije da bi se zakljucilo da ce najbolje da ispadne ako zameni sve komponente.

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Da nebude zabune, Celeron je dobar za "po kuci" -slusanje muzike,pogledati po koji film,prolistati porodicni album sa slikama,MX440 kartica i nije losa s obzirom na cenu a jos i sliku pokazuje na monitoru,a RAM i 128 moze da prodje a u kombinaciji sa modemom i internet je dostupan VAAAUUUU.
    E sad, da ne pametujem kao sto je poznato IGRICE su te koje PRODAJU kompjutere i komponente .
    Dzaba dobra graficka sa sporim procesorom, puno RAMa bez dobre graficke..SVE je povezano.Neko kupuje PENTIUM 4 (1.7GHZCel.128RAM MX440 a neko PENTIUM 4 3.0GHZ 1MBRAM 800XT ) a opet mi nije jasno sta ce klincu od 12god AMD64 sa najnovijom graf karticom (kao ulozio u buducnost) ja znam da je cena Majorove konfiguracije blizu cene nadogradnje(cena takve konfiguracije bez monitora prosle godine je bila oko 400E sa CDrom , COMBO i sa 80GBhard) a sve od njega zavisi koliko ce dodati i dali ce uloziti novac u tu konfiguraciju ili ce kupiti drugu ,mozda 64bitnu.
    Sve u svemu njemu ova konfiguracija radi i odradjuje posao samo malo stuca(pa sta ,nekaga ako se ne zakucava moze da prodje samo je malo sporiji) a ako mu smeta pa brate mora da ulozi nesto.

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pozdrav narode,mislim da bi ti bilo dovoljno samo tih 512 rama da progledas malo,videces i sam sta ti jos fali normalno kartica(graficka)a ona je veliki izdatak jer ispod 250-300 {eura} neces naci nista sto je dobro,ali polako kolko para tolko muzike,ti znas najbolje sta zelis od racunara

http://www.lanparty.co.yu/

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

napravi kompromis-nemoj ubacivati sada jos 512, nego 256 ram, a za postojecu karticu dodaj jos oko 50 i uzmi , npr, radeon 9200 , jer na postojeci procesor, bilo koji ekstrem napravis, ili na polju ram ili grafike, nesto ce biti visak.I jedna i druga nadogradnja na koje pomisljas su oko 90 evrica.Ova kombinacija isto.

Veoma poznat Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    518

Podrazumevano

Nemo' da pljujete po Celoronu jer je to jedino sto valja od Intela: Pentium i Itanijum su skupi troshe viushe struje i vishe se greju od AMD ekvivalenata nijedan od njih ne podrzava i 64-bit i 32-bit u isto vrame (Itanium 64-bit Pentium 32-bit) a i ploche za njih su skupe. Xeon je i skuplju i sporiji je Opterona a jedino Celeron vredi onoliko koliko kosta
    Nego da se vratima na temu.
    @Major
    Graficka kartica ATi 9550 ili jos 256 MB of DDR Ako te zanimaju igrice uzmi ovo prvo ali ti ja preporucuje prvo ovo drugo a kasnije kad AGP karticama jos padne cena uzmes 9550 ili nesto slicno (ako imas AGP 8x naravno). Ako je 4x nista jace od tvoje GF4 nece doneti veliko poboljsanje zato bolje uzmi vise memorije.

Slične teme

1. Graficka Karta?
    Autor bmilenkovic u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 11:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •