Put oko Evrope

P

Plot

Gost
Imam nameru da turisticki putujem 14 dana automobilom. Italija, Spanija, Francuska, Njemacka, Ceska, Austrija (Venecija, Verona, San Marino, Firenca, Piza, Djenova, Monako, Marselj, Barselona, Saragosa, San Sebastijan, Bordo, Orleans, Pariz, Mec, Strazbur, Nirnberg, Prag, Bec, Grac), preko 5 000 km.
Koju vizu da izvadim, odnosno sa kojom ambasadom cu imati najmanje problema. Imate li bilo kakav savet, sugestiju u vezi ovog putovanja...
Hvala.
 
Izvadi bilo koju vizu od tih zemalja...a najbolje ti je u ovom slucaju da probas kod spanaca zato sto ti je najdalja i sa ostalim neces imati problema za tranzit.Kad udjes u EU vise nemas granica,ne znas kad si izao iz Italije a usao u Francusku npr. Desava se ali uglavnom si ti legalan,nebitno koja zemlja ti izda vizu ti se slobodno kreces u sengen zoni!

parispage-coglu.jpg
 
Hvala, to znam, ali sam cuo da spanci zezaju oko vize a da su francuzi kao najbolji. Istina to su samo price koje sam htio proveriti.
Da li ima neko predlog za nocenje u Veneciji i Firenci, jeftino naravno.
 
mislim da ima neko pravilo da moras da vadis vizu zemlje u koju ces poslednju da udjes,tako nesto....usvakom slucaju pokusaj da to NE BUDE spanska,jer su mnogo teski,dosadni i arogantni u abasadi i mislim da je njihovu vizu njteze dobiti...
 
što se vize tiče,važno je da i poseti zemlju koja mu je dala šengen....
sve ostalo nije važno...mislin kojim će redom posećivati navedene zemlje.austrijska je zaista naj lakša za dobiti.
 
To sve sto ti hoces da obidjes za 14 dana je prosto neverovatno. Jedino ako hoces da projuris pored gradova auto-putem.

Za Pariz je malo i dve nedelje da obidjes sve sto treba da vidis.

Koliko sam cula Nemci i Holandjani su trenutno najlaksi za dobijanje vize. Mada ti ne ides do Amesterdama...
 

Back
Top