DZIP / SUV

ti zivis u ravnici , ovaj imotski zivi blizu mora tako da mogu odgovorno da kazem da vas dvojica pojma nemate sta je off road

Vise ja imam od vas dvojice off road voznje po brdima i planinama za nedelju dana nego sto ste je vi imali za ceo zivot.

Ja ne vozim motore pa se ne pravim da da znam ista o tome, ali terence po brdima i planinama da.
 
Ali si imao tri americka dzipa i nemas pojma o evropskim i japanskim dzipovima a to nije isto zar ne?
Pritom dolazimo do saznanja da si ti jedan obican sumar.
Kad vec pises gde vozis.z:mrgreen:
 
Ali si imao tri americka dzipa i nemas pojma o evropskim i japanskim dzipovima a to nije isto zar ne?
Pritom dolazimo do saznanja da si ti jedan obican sumar.
Kad vec pises gde vozis.z:mrgreen:

sumar planinar avanturista sve zajedno :zelenko2:

Samim tim mogu da ti drzim predavanje o off roadu jer ti sumnjam da si kad autom zgazio van asfalta ako je to i bilo gde bila je cista ravnica :mrgreen:
 
Pa nemam potreb za tim jer zivim u urbanoj sredini.
Sve lepo ravno i mozes da ides s cim hoces po snegu i ledu.
A kod nas se dzipovi voze ne iz potrebe nego iz potrebe da pokazes da si nesto uradio u zivotu.
A i da si malo visi od drugih pa da imas lepsi pregled ispred sebe.
Da ne pricam i o tome da se 90% kupaca Qashqai-a odlucuje za 1,5Dci motor koji pritom i ne postoji sa 4x4 pogonom.
Ali on je jeftiniji a isto izgleda a pritom svi racunaju i na manju potrosnju i registraciju.
Zivot je cudo!
 
ti zivis u ravnici , ovaj imotski zivi blizu mora tako da mogu odgovorno da kazem da vas dvojica pojma nemate sta je off road

Vise ja imam od vas dvojice off road voznje po brdima i planinama za nedelju dana nego sto ste je vi imali za ceo zivot.

Ja ne vozim motore pa se ne pravim da da znam ista o tome, ali terence po brdima i planinama da.

Tako nekako, oko 300 metara od mora!

Možda imaš više staža za volanon van asfalta ali da si iskusniji nisi! Imotski je vozio bolji terenski stroj nego ti, PINCA i vojnog PUCHA i to po živom blatu i suhoj pustinji, KRIVOLAK MAKEDONIJA! Imotski je bio aktivni sudionik auto sporta a danas samo povremeni. Imotski godišnje samelje oko 70000 km. Imotski je jahao razne motocikle od 15-te do 40- te godine i opet me nostalgija pere da ga nabavin!
 

odlican video odgledajte :)

Stvarno je Grand Cherokee i generalno auta ove klase , spadaju u all-in-one vozila. Imaju sve sto jedan auto treba da ima, prostor, udobnost, trakciju, mogucnost da izadjes autom gde 98% ljudi ne moze . I to je ovaj ciroki u najgoroj 4x4 izvedbi tj Laredo opremi i opet - ide....
 
Ma fantazija i to takva da si na dve teme morao da okacis jedan isti video pa cu onda i ja to da ucinim i da dokazem tu tvoju fantaziju a limarija takva da ne smes da vozis taj auto po snegu pre nego sto ga zastitis. Sto ne moras da zastitis Tuarega,X5,ML ili bilo koji drugi nemacki dzip? :-)
 
Jao sad sam te zacnuo jer voizis kantu koja se prevrce pa sad ja nikad nisam vozio SUV a vozio sam ih vise od tebe i to bar 5x.
Imao si nekoliko auta u zivotu i ti sad meni solis pamet?:hahaha::hahaha:
Evo samo u ovonm momentu imam 3 SUV vozila u dvoristu tako da ne bulazni.:hahaha:
 
Jao sad sam te zacnuo jer voizis kantu koja se prevrce pa sad ja nikad nisam vozio SUV a vozio sam ih vise od tebe i to bar 5x.
Imao si nekoliko auta u zivotu i ti sad meni solis pamet?:hahaha::hahaha:
Evo samo u ovonm momentu imam 3 SUV vozila u dvoristu tako da ne bulazni.:hahaha:

moj je stariji tip od ovog i ne prevrce se. Lupetas ko po obicaju.

Nikada u zivotu ni sa jednim autom nisam izveo ovako nesto tj pokusaj izbegavanja krda jelena / irvasa na putu

Nema potrebe jer ih kod nas i nema.
 
Ali zato ima svinja i krava pa ako ne mozes da povezes to jedno s drugim onda mi te bas zao.
Znaci Jeep je jedno veliko srranje dok su noviji model napravili da bude gori?z:lol:
Aj ti to pricaj tamo u svom Novom Pazaru.
 
Grand Cherokee nista specijalno mada nije ni los.
Onako... koliko para toliko i muzike.
A taj Moose test je po meni teska glupost tj. vise je namenjen za putnicka i sportska vozila a ne za SUV.
Ja licno ni u ludom besu ne bi sa 70–80 km/h probao takvu akciju sa mojom Toyotom. Pre bi ga lepo nanisanio gde mislim da treba pa ko ga 'ebe :roll:
 
Isto kao sto u Vojvodini nema brda pa nekim dzipovima i ne treba 4x4 pogon jel tako?
Otprilike se svodi na slicno.

realno najgori tereni za of road su zemljani posle deset dana kise
recimo bilo koji poljski put u ataru posle deset dana kise
kad uvati blato u vakum mozes da samo da izvlacis ko ce napolje sajlu sa cekrka da vuce
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jeste bas mi treba da idem u blato sa mojim novim SUV-om.
Znate uveliko povecana prodaja SUV-ova nije se povecala zbog lovaca i onih koji silaze van puteva.
Povecala se zbog izgleda,preglednosti tokom voznje koja je veca usled visine,prostora a i samog pogona mada ima veoma mnogo SUV-ova koji uopste nemaju 4x4 pogon sto apsolutno potvrdjuje ovu moju konstataciju.
 
Jeste bas mi treba da idem u blato sa mojim novim SUV-om.
Znate uveliko povecana prodaja SUV-ova nije se povecala zbog lovaca i onih koji silaze van puteva.
Povecala se zbog izgleda,preglednosti tokom voznje koja je veca usled visine,prostora a i samog pogona mada ima veoma mnogo SUV-ova koji uopste nemaju 4x4 pogon sto apsolutno potvrdjuje ovu moju konstataciju.

Preglednost na bilo komm putu bolja od bilo kog putnickog vozila

Mislim da ljudi kupuju suv-ove vise zbog izgleda(da ne kazem qurcenja) , bolje njih cose da se vucaraju po vukojebinama sa skupim autima kao sto si sam rekao post ranije
ni netrebaju mu skupi pogoni ako ce najveci ofroad da bude sneg koji se topi , dovoljno su mu samo dobre nove gume
takodje koji ce mu zadnja vuca koja je recimo prirodna za terence , dovoljna mu je i prednja i sa recimo asistencijom zadnje
 

Back
Top