Zamisli da biras: KUBA ili PORTUGAL?

  • Začetnik teme alapaca1969
  • Datum pokretanja
bila u portugalu,tako da biram kubu :D
inace bila sam u lisabonu i portu (meni je lepsi porto),ali stekla sam utisak da su portugalci dosta hladni i ksenofobicni ( dosta grafita tipa -turisti napolje,turisti u diznilend -nema veze sto zemlja od toga zivi :roll: ).
u lisabonu mi se mnogo svideli oni stari tramvaji sto razvoze po gradu,ali sam grad je mnogo strm crkla sam dok sam pesacila od jednog dela do drugog...cini mi se da je lisabon pun droge (u sred bela dana ti prilaze na ulici da te pitaju da li hoces hasis,marihuanu ili nesto jace :roll: ) i ilegalnih dosljaka.
lepi su gradovi,ali mi se nije uopste svidela atmosfera,skroz je bilo cudno...ali,bila sam dosla iz spanije,ocekivala sam da sve bude slicno,i malo sam se zabezeknula kada sam shvatila koliko sam se prevarila....ne bih zivela tamo.... :?
 
Na zalost nisam bio ni u jednoj od ovih drzava ali znam neke stvari o Kubi......tamo nije nimalo jeftino iako se to nekome moze uciniti u prvi mah znajuci kako jadno zive kubanci. Koliko sam upucen, od oktobra prosle godine je USA dolar potpuno izbacen iz upotrebe a uveden je konvertibilni pesos, koji je inace 1:1 u odnosu na US $$, e sad mozes nositi nekakve funte, eure, kanadske ili australijske dolare ili sta vec imas. Jos jedna bitna stvar, ti kao stranac imas posebnu tarifu za iznajmljivanje soba i to u samo u pansnionima koji imaju dozvolu od drzave da se time bave i cene nisu naivne, racunaj u zavisnosti od mesta izmedju US$ 15-20 na noc! Takodje ista stvar je i kada kupujes u radnjama, sve dodje prilicno skupo.

U svakom slucaju treba otici na Kubu, ja sam napravio gresku zivota sto nisam svratio tamo a bio sam na par stotina km od obale Kube dok sam ziveo na severnoj obali Dominikanske Republike pre 4 godine, ali ispravicu tu gresku jednog dana.

O Portugalu ne znam bas mnogo, neke price sam cuo od prijatelja koji je bio tamo 2 meseca, ali ne mogu ti nista konkretno reci.
 
Ja zivim vec dve godine u portugalu...zavrsavam studije...i nije bas tako uzasno kako je receno...zavisi sa kim si, sta gledas...meni je portugal prelep, iako mislim da smo mi 100 puta obrazovaniji i kultirniji od njih svih... :? ako se spremis da ces videti razne gluposti i prihvatis sve to kao ljudske gluposti ima zaista sta videti...a i ako nemas problem za vizu uvek bih pre izabrala portugal...sa druge strane jos nisam bila na Kubi pa bi hrado tamo otisla :D
 

Back
Top