Jezici......(ne bukvalno)

Engleski znam savrseno, nemachki i italijanski tu i tamo...
34.gif
 
Sa engleskim se snalazim i mogu da se sporazumem sa strancima ali mrzim sebe sto ga nisam naucio kako treba. Francuski sam ucio sest godina u osnovnoj a sada ne znam ni da beknem. Zbog toga mrzim svoju nastavnicu. A pored engleskog i francuskog voleo bih da znam italijanski i spanski.
 
Engleskim se dobro sluzim, razumem skoro sve ali malo teze mi je da govorima zato sto ga ne koristim svaki dan jelte. :roll:
Govorim norveski a sa tim prilicno razumem danski i svedski (doduse danski kada citam, grozan je jezik kada se prica, udavise se ljudi :shock: :roll: )...
Ucim spanski vec tri godine i pocela sam dosta razumevati, volela bih da ga naucim skroz. :)
E da i italijanski i portugalski su mi divni, njih bih takodje volela da naucim. :)
Razumem i hrvatski i bosanski ali to se jelte ne racuna. :roll: :lol:
 
Znam englisch perfektno za svoje godine!A i imao sam nesto prakse u inostranstvu!
Ucim nemacki u skoli, ali sa njim veze blage nemam...
Voleo bih da znam neke romanske jezike, kao i skandinavske kao sto znaju Chief, chokolada i onaj matori zaboravio sam kako se zove!
 
Kosan_Punk:
A sta,niko nezna srpski?

Ja znam,naravno,srpski,engleski savrseno,nemacki ucim u skoli ali u praksi ne mogu da ga primenim
znam, znam, cepidlaka sam...

engleski superiska za svoje godine!
francais ne znam za konverzaciju, ali razumem jako dobro, gramatiku ne znam [pazi, ne znam ni kako se grade vremena, a prosla opstinsko ?!?]
ali je mnogo lep. i nije nesto tezak, al' sam ja lenja.
volela bih da znam nemacki. jeste odvratan,ali ej koristan.

mislim da bi svako trebalo da zna bar engleski, jer bez toga - ne mozes da se zaposlis u nekoj normalnoj firmi, ne daj boze da te uzme strana firma...
 
tecno znam engleski i spanski,ruski tu i tamo (slabo sam ga naucila za vreme cele osnovne i srednje skole :roll: :oops:).planiram da pocnem italijanski a dosta ga razumem zbog spanskog i pomalo pricam, htela bih da naucim nemacki jer mi je lep,a svidjaju mi se skandinavski jezici.
 

Back
Top