Keramičke šerpe i tiganji, iskustva?

Da li misliš na Delimano posuđe ili bilo koje keramičko?
Ja imam neki tiganj kupljen u Idei, super je radio dok je bio nov, ali se posle godinu dana prilično ofucao. Iako sam pazila da ga ne ogrebem ipak je unutrašnjost tj. onaj keramički sloj ispucao pa ima po sebi tačkice. Sad se na njemu lepi kao i na bilo kojem drugom tiganju, jedino je dobro što je težak pa se nije deformisao. Ali i tu su zeznuli, ručka je teža od tiganja pa kad ga stavim na ringlu ne prianja za nju celo dno već vuče prema drški...
Možda na Delimanu nije tako, ne bih znala, ali on je preskup za naš standard.
 
Ja imam samo jednu šerpu Delimano i jako, jako sam zadovoljna kako me služi.
Ima sve prednosti teflona, ali površina nije toliko osetljiva btako da se za više od dve godine korišćenja nigde nije oštećena.
Pri svemu tome lako se održava i izuzetno lepo izgleda, kao nova je i dan-danas.
Drugarica ima čitav komplet i takođe je prezadovoljna, naročito tiganjem.
 
ja bas planiram da kupim citav komplet Delimano (onaj veci kosta oko 170 eura) i bas me interesovalo kakva su iskustva onih koji ga imaju.
U najezdi kineske robe i jeftinog "pijačnog" posuđa, to zvuči dosta.
Ali, dobar komplet posuđa nikad nije bio jeftin.
S obzirom na to čemu služi, koliko se koristi i koliko traje - svakako se isplati odvojiti malo više novca, čak i u ovom vremenu besparice.
 
Danas sam spremala fritate (narendan krompir kao palačinku sa još nekim dodacima) i to jednu u keramičkom tiganju a jednu u teflonskom, da bi bilo brže. Mnogo bolje je ispala ona u teflonskom, nije se ni malo zalepila, zagorela ni raspala. U keramičkom se malo zalepila ali nije strašno. Tako da...meni je bolji teflon.
Ovaj keramički imam dve godine, povremeno ga koristim, italijanski je, bio je prilično skup.
 
ja sam kupio od Metalca, tavu, kao dublji tiganj za oko 2,2k i prezadovoljan sam.... da ne poveruješ kako se hrana uopšte ne lepi i koliko se zejtin manje troši.... plus mi se sviđa što je keramički premaz u beloj boji....

Znaci dobro je i njihovo!!
Jel mislis na ove?
ja sam ove gledala i planiram njihove da kupim,pa ako mi se ne svidi, uvek mogu da kupim i delimano kasnije..
http://www.metalacmarket.com/katalog/ecotava-ceramics
p.s. Hvala!!
:bye:
 
Ja sam kupila prosle godine 2 tiganja ( za mene i cerku ) nas proizvodjac i jedno vreme su bili odlicni a onda su poceli da gube glatkocu i da se lepi ono sto pecem u njima .Unutrasnjost tog starog tiganja
Fotografija0063.jpg


Sad je cerka kupila u Bosni 2 komada, sestra njenog muza ih ima oko 2 godine i super izgledaju.
Fotografija0064.jpg

Fotografija0065.jpg

Al ne znam marku , spoljna strana je zuto-zelena.
I moje iskustvo je da ih ne treba mazati uljem - kad prska zalepi se po obodu kao tutkalo. Bolje mascu mazati ( tanko, ko za palacinke )
 
Pre neki dan, u svoj gužvi oko kolača i žurbi , stavim šećer i vodu na ringlu i odem da telefoniram... Razgovor je potrajao :zstidljivko: a ja totalno zaboravila da sam ringlu i uključila z:cry:.
Uglavnom... šećer ne da se upržio nego je izgoreo i upalio se... :zroll:
Pomislim kako ću šerpu verovatno baciti... što ne bi bilo prvi put, ali... Kad sam uspela da iz nje izbacim skamenjen sadržaj - izgleda kao da se ništa nije desilo!
Šerpa je keramička, Delimano.
 
ja iimam dva metalac keramicka tiganja, klasican i vok
klasican mi lepe cak i jaja na oko dok u voku ne ??
perem ih na isti nacin, koristim nemetalne varjace i silikonske, ne perem u masini za posudje, sta se desava ne znam ???
ima sam i jedan eco pan, metalac, koji mi jednostavno oljustio, u pracicima je otpadala obloga
kad sam ga reklamirao fabrici, bez pogovora i extra brzo poslali su mi u zamenu dva keramicka
da napomenem da sam sa eco pan tiganjem izgrebao keramicku plocu stednjaka jer je dno tiganja bilo nedovoljno obradjeno ...........
 

Back
Top