Povezivanje sa maticnom?

Nisi razumeo hteo sam da kazem power dugme kada palis komp imas dugme na kucisti kada hoces da upalis komp. E pa odatle idu zicke ima neznam bela zelena braon i crvena valjda. E pa to me interesuje na ploci imas gde je reset sto idu zicke odmah imas i za power e pa tu ima sitno pise neznam 5v itd. kontas?
Nisam pitao za napajanje...
Znas kada recimo stavljas za reset na ploci pa ima na ploci pise reset gde se stavlja reset, e pa u okviru tog reset na ploci sitno pise 5v a imas recimo crvenu i belu zajedno su spojene pa da ne bih stavio kontra crvenu levo a belu desno ako crvena znaci 5v onda znam kako cu da prikljucim. Zato pitam da li crvena je za "voltazu"?
 
Ako imas user guide od ploce imas detaljno uputsvo gde sta ide.
A, ako ne onda na svakom kablu ti pise gde ide, a na ploci isto tako imas natpise, samo je na nekima previse sitno napisano pa se neda lako procitati.
Inace najvaznija ti je za Power da bi mogao upaliti racunar, a ostale manje vise.
Imas jos i za hard, restart i sl.
 
Da i na kablu pise gde ide ali recimo ako pise recimo reset i na ploci pise reset sitno to znam. Ali ako stavis tako da crvena recimo bude levo a bela desno stavio si ga npr kontra onda okrenes za 180' stepeni pa bela desno a crvena levo i radi --> to je moje pitanje bilo u vezi da li je crvena zicka za "voltazu" ili to nema veze
 

Back
Top