novi beogradjanin

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
evo dobili smo jos jednog Beogradjanina. Samo sto je ovaj sa nekog brda iz crne gore. Ne svidja mu se stan iznad mene sto ga je kupio, pa je odlucio covek da porusi zidove i da to radi od 8 ujutro...sta ces kada je navikao tamo na nekom lovcenu ili durmitoru da ustane tako oko pola pet-pet i da sve sto ima da zavrsi do podne...tako da je ovom majmunun ocigledno savrseno normalno da u 8 cekicem od 10 kila pocne da stemuje zid...sad bih zvao policiju, ali smejace mi se...
nemaveze, klin se klinom izbija, ionako duze vreme hocu da napravim police, samo sto necu nikako stici da to uradim pre nekih 23.00...nadam se da ce seljak da legne u to doba (mislim mora da se ustane u 3.30)...samo sto necu da ih napravim na zidu na kojem sam hteo, nego na noseceem, da bih napravio malo vise buke....
 
e druze, seljastvo se ne leci istim kontraudarom.
ako hoces da mu se "osvetis", pustaj mu neku nerazumljivu muziku tipa vivaldija, pavarotija, nesto tako. odmah ce da se zali na buku. provereno :wink:
a to sto je gospodin komsija preneo i svoje navike u beograd, pa zato je valjda dosa', pa nece on valjda da gubi svoj identitet zbog tamo nekog grada i kucnog reda :roll: .
relax... :)
 
Joj Bože da li je moguće da su svi isti :lol:
Ne verovatno....
Da te upozorim na sledeća dešavanja

Kad sredi unutrašnjost stana ofarbaće vrata u zeleno i ispred njih će staviti prostirku na kojoj piše ''dobrodošli'' promeniće postojeće zvonce koje će se nakon toga oglašavati cvrkutom. Sledećih mesec dana nećeš moći da živiš od gostiju iz unutrašnjosti koji će dolaziti da se dive, biće tu žurkica do mile volje i zamisli - dosetiće se da napravi i roštilj za rodbinu i prijatelje ni manje ni više nego na terasi. Na jesen će cela zgrada smrdeti na pečene paprike. Pozdravljaće te jutrom sa ''Dobro jutro komšo, kad ćemo već jednom popit kafu da se malo bolje upoznamo'' A vrata od lifta, večito će zjapiti otvorena ili u prizemlju ili baš na tvom spratu.

Kad mu dekoracija stana bude ''zastarela'' što će biti već sledeće godine, dosetiće se da bi mogao da promeni pločice u kupatilu.

Pa iznova, žurke, rodbina, prijatelji.

Kod mene je iz histerije stanje prešlo u blago govoreći smešno. Divim se tom pozitivnom temepramentu, jer šta mi drugo ostaje.

Sa srećom matori :)
 
lepo ja rekoh da se iselimo i napravimo neki najnoviji beograd.
da gornja prica nije tuzna bila bi mnog smesna.

ps
kiseljenje kupusa na terasi (so sezone rostilja) i plasticne fila papuce pred vratima su obavezni deo folklora!
 
lepo ja rekoh da se iselimo i napravimo neki najnoviji beograd.
da gornja prica nije tuzna bila bi mnog smesna.

ps
kiseljenje kupusa na terasi (so sezone rostilja) i plasticne fila papuce pred vratima su obavezni deo folklora!
 
a tek to izuvanje ispred vrata sto me nervira...aaa
ma i izuvanje ovako u stanu, pa mislim, na selu se izuva zato sto gacaju po blatu do kolena, pa mu to dodje normalno, ali ovo...
inace celo jutro drzim odvrniutu muziku jako glasno da ih ne cujem, ali osecam vibracije u podu :)) sad su kao malo prestali, pa slusam tisinu :)
 
ACHTUNG!! ACHTUNG!! ACHTUNG!!

vazno obavestenje za sve BEO-FASHISTE!

usokoro krecemo u ostvarivanje naseg VEKOVNOG sna,stvaranja Beogradjana CISTE krvi,odnosno vise rase ljudi(ma koji arijevci,BEOGRADJANI su najvisa rasa),i samo beogradjani ce moci da zive na teritoriji BELOG grada

ostvarivanje plana ce se odvijati u nekoliko faza:

I prvo naci sve dosljake u Beogradu i nekako ih obeleziti(moze i sa zutom trakom oko ruke)

II obelezne dosljake u Beogradu natrpati u vagone koji ce ih prevoziti do logora i krematorijuma,ja cu LICNO nadgledati ovu operaciju

i III poslednja faza gusenje dosljaka po gasnim komorama,spaljivanje po krematorijumima,masovna stereljanja...OBERSTURMFUEHRER,predlazem tebe da sprovedes u delo ovu poslednju fazu

posle ovoga,krecemo u osvajanje svemira

ACHTUNG!! ACHTUNG!! ACHTUNG!!
 
prethodni post,ima,naravno,IRONICAN karakter...

da li se svi vi za tako nesto(ili mozda nesto manje brutalno) zalazete??

mislim da u ovom gradu postoje mnooogo veci problemi nego sto su ti dosljaci...
 
zalazem se da komsijski kupus ne curi na moju terasu.
da decu nauce da se basket igra u parku.
da se ulosci ne bacaju u wc, osim ako ce o svom trosku da otpusavaju kanalizaciju u ulazu.
da kad prave zurke sa pevanjem i pucanjem ne povracaju kroz prozor.
da zatvaraju vrata od lifta, moja baka ima 92 godine i ne moze uz stepenice.
da u gradu zive kao gradjani. ma odakle su.
 
Ono što je fora je ako si već tu gde si, u našem lepom belom gradu - prilagodi se uslovima života u njemu.
Više nisi na selu.
Više nisi sam.
U tvojoj neposrednoj blizini živi još porodica.
Ne ometaj ih.
Svi mi tražimo svoj mir kad umorni s posla dolazimo kući.
ZATVARAJ VRATA OD LIFTA
Pogledaj malo kućni red što visi obešen u hodniku svake zgrade.
Ako ne visi tamo obešen, popričaj sa nekim od sugradjana, možda su ga baš oni skinuli.
Eto.
Jesi lud - žute trake oko ruke, pa svi smo mi Srbi.
 

Moj otac je umeo za gore pomenute primerke (koji ne znaju za kucni red, bacaju djubre kroz prozor, ne popravljaju instalaciju koja je dotrajala, luftiraju zagorele krmenadle tako sto otvore ulazna vrata i sl.) lepo da postavi pitanje "Ko im dade pasos za grad?!" :shock:

Nisu svi dosljaci isti... treba propisati visoke novcane i zatvorske kazne samo za ovakve primerke oblivene sopstvenom nadmenom sirovoscu... ovi, ograniceni kao terasa, a bezobzirni... :evil:

...ili da osnujemo Pokret za zastitu kulture stanovanja i da im miniramo sve sirove akcije zdruzenim snagama... Ne zvuci lose, samo bi, mislim, izbio rat lokalno - beogradskog karaktera :D Nije ni to lose - STB bi postao opet najgledanija TV, a parola Beograd je svet dokazala bi svoju neprolaznost :D :D :D :D :D Ybt, gde mi zivimo...
:roll:
 
majcheki:
Ono što je fora je ako si već tu gde si, u našem lepom belom gradu - prilagodi se uslovima života u njemu.
Više nisi na selu.
Više nisi sam.
U tvojoj neposrednoj blizini živi još porodica.
Ne ometaj ih.
Svi mi tražimo svoj mir kad umorni s posla dolazimo kući.
ZATVARAJ VRATA OD LIFTA
Pogledaj malo kućni red što visi obešen u hodniku svake zgrade.
Ako ne visi tamo obešen, popričaj sa nekim od sugradjana, možda su ga baš oni skinuli.
Eto.
Jesi lud - žute trake oko ruke, pa svi smo mi Srbi.


cekaj,pa kome je ovo upuceno??

ja zivim u "lepom" belom gradu vec 25 godina(a toliko i imam godina),ali zivim u KUCI a ne u zgradi,pa nisam bas detaljno upoznat sa svim tim "divnim" stvarima koje se tamo po tim spratovima desavaju

i imao sam prilike da sretnem toliko isforlirane beogradjane,da se oni prosto STIDE ostatka srbije,i sebe ne smatraju SRBIMA,vec BEOGRADJANIMA(?!)
 
ovde se radi o KULTURI,VASPITANJU,OBRAZOVANJU i NEkulturi,NEvaspitanju,NEobrazovanju a ne o tome ko je beogradjanin a ko je NEbeogradjanin

znaci,ako je neko kulturan,vaspitan i sve to,a dolazi iz nekog sela ispod neke planine,on ce se prilagoditi gradskim uslovima zivota sve jedno da li je u Beogradu ili u Becu

i da li hocete da kazete da su SVI beogradjani kulturni i lepo vaspitani??

DEFINTIVNO ima puuuuno beogradjana kojima curi kupus,koji igraju basket ispred zgrade a ne u parku,koji prave zurke i povracaju iz stanova i sve te "divne" sto je "sanja" navela
 
Obersturmfuehrer:
evo dobili smo jos jednog Beogradjanina. Samo sto je ovaj sa nekog brda iz crne gore. Ne svidja mu se stan iznad mene sto ga je kupio, pa je odlucio covek da porusi zidove i da to radi od 8 ujutro...sta ces kada je navikao tamo na nekom lovcenu ili durmitoru da ustane tako oko pola pet-pet i da sve sto ima da zavrsi do podne...tako da je ovom majmunun ocigledno savrseno normalno da u 8 cekicem od 10 kila pocne da stemuje zid...sad bih zvao policiju, ali smejace mi se...
nemaveze, klin se klinom izbija, ionako duze vreme hocu da napravim police, samo sto necu nikako stici da to uradim pre nekih 23.00...nadam se da ce seljak da legne u to doba (mislim mora da se ustane u 3.30)...samo sto necu da ih napravim na zidu na kojem sam hteo, nego na noseceem, da bih napravio malo vise buke....

Obere, a što ti lepo ne odeš gore i nayebeš mu se kewe onako pošteno. Ko muško, a ne k 'o baba, pokriješ se jorganom i lalaš. Ja sam klincu iznad mene, izbacio zvučnik kroz prozor. Opomenuo sam ga dvput, i treći put - kazna. Od tada je postao najpristojniji u zgradi, javljao se svim komšijama , puštao starije da pre njega prođu, nije pravio buku itd. Tako se to radi. Mogli bi mi da pričamo malo o tunjavosti, i koliko uopšte neke stvari rešavamo na mikro planu. Kada smo to u mogućnosti, naravno.
 
KNIGHT:
DEFINTIVNO ima puuuuno beogradjana kojima curi kupus,koji igraju basket ispred zgrade a ne u parku,koji prave zurke i povracaju iz stanova i sve te "divne" sto je "sanja" navela

verovatno ima. u stanu iznad mojih roditelja (a zivela sam tamo 28 godina) zive ljudi koji nisu iz beograda i ne pada im na pamet da se rese navike shurenja svinje u kadi. gen iz rodnog kraja ih valjda opravdava da se ponasaju kao da su sami na svetu, bez imalo kulture i postovanja komsija.
ne zanima me taj tvoj fazon ko je veci beogradjanin. zanima me samo kultura zivljenja u zajednici, zgradi, gde 30 porodica treba da ima svoj mir i privatnost. nije tesko biti fin ali je nekima u ovom gradu tesko to sprovesti u delo.
 
KNIGHT:
DEFINTIVNO ima puuuuno beogradjana kojima curi kupus,koji igraju basket ispred zgrade a ne u parku,koji prave zurke i povracaju iz stanova i sve te "divne" sto je "sanja" navela

normalno da ima, mislim da niko i ne tvrdi da su takvi iskljucivo oni koji su dosli sa strane, a medju njima mnogo pristojnih od ovih sto zive ovde...

HeBePoBaTaH_:
Obere, a što ti lepo ne odeš gore i nayebeš mu se kewe onako pošteno. Ko muško, a ne k 'o baba, pokriješ se jorganom i lalaš. Ja sam klincu iznad mene, izbacio zvučnik kroz prozor.

i mislio sam to da uradim, medjutim svaka slicna situacija kod mene u zgradi je eskalirala - lomljenjje soferki, busenje guma, cigla na kola sa krova zgrade i slicno...tako da to ne vodi nigde
vise mi svidja ideja o pustanju klasicne muzike...upravo sam doneo veeelike zvucnike sa tavana, i cim malo odspavam ima da ih odvrnem koliko mogu...
 
KNIGHT:
DEFINTIVNO ima puuuuno beogradjana kojima curi kupus,koji igraju basket ispred zgrade a ne u parku,koji prave zurke i povracaju iz stanova i sve te "divne" sto je "sanja" navela

normalno da ima, mislim da niko i ne tvrdi da su takvi iskljucivo oni koji su dosli sa strane, a medju njima mnogo pristojnih od ovih sto zive ovde...

HeBePoBaTaH_:
Obere, a što ti lepo ne odeš gore i nayebeš mu se kewe onako pošteno. Ko muško, a ne k 'o baba, pokriješ se jorganom i lalaš. Ja sam klincu iznad mene, izbacio zvučnik kroz prozor.

i mislio sam to da uradim, medjutim svaka slicna situacija kod mene u zgradi je eskalirala - lomljenjje soferki, busenje guma, cigla na kola sa krova zgrade i slicno...tako da to ne vodi nigde
vise mi svidja ideja o pustanju klasicne muzike...upravo sam doneo veeelike zvucnike sa tavana, i cim malo odspavam ima da ih odvrnem koliko mogu...
 

Problem je kad stanuješ u velikoj zgradi, gde ionako pola ljudi ne znaš, i nemaš pojma sa kakvim budalama deliš isti krov. U manjim zgradama se ljudi znaju već generacijama.
Preleteo sam preko neke vesti nedavno u novinama. Pisalo je da će biti "legislativno" :) regulisan kućni red u zgradama, unifikovan za sve beogradske opštine. Po njemu, neće više biti omogućena bahatost stanara, i strogo će prekršajno, znači po džepu, biti kažnjavani kojekakvi kreteni koji uznemiravaju pošteni narod... :) Da vidimo i to čudo.. Svaka zgrada imaće svog Obera, koji će morati da podnosi izveštaj opštini, o redu i miru. Mada, meni to pre liči na "Balkanskog špijuna"...
 

Back
Top