Est.Hirurgija
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Est.Hirurgija

Početnik
    Učlanjen
    30.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Est.Hirurgija

Radi se o operaciji nosa :-) (samo zbog izgleda)

Ima li neko od ucesnika iskustvo time?

Postoji li neka dobra klinika u nasoj drzavi,
    koju bi ste mi vi preporucili!?

POzdRav...

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

cao!
    Ja sam uspela cak i do te operacije da stignem u prosloj godini.To sam uradila jer mi se oblik mog nosa nije svidjao(izgleda samo meni) i resena sam bila da ga promenim.Ne znam sta te konkretno zanima?Procedura? Oporavak?Izbor lekara?
    Kada je ovo poslednje u pitanju,ne znam da li planiras da radis privatno?Ako je tako,kupi LEPOTU & ZDRAVLJE i tamo imas najvise reklama tih privatnih klinika.Izbor hirurga je u celoj prici u stvari najtezi deo a ne sama operacija.Ja sam se naslusala milion saveta ko je bolji,gde da idem,slusala iskustva raznih ljudi koji su to radili i sto sam isla na vise razgovora na te klinike to sam manje znala sta cu.
    I moj ti je savet da ne ocekujes cudo,narocito ako nemas bas neki katasrtofalan nos na kome bi operacija bila ocigledna,vec nasto sto samo tebi smeta pa bi menjala.Ja sam manje -vise zadovoljna kako je ispalo mada nije to bas to sto sam ja zamisljala.Prepostavljam da treba da se uradi korekcija nakon operacije da bi to bilo to to,ali je ipak lepsi nego sto je bio.
    Ako te jos nesto zanima,pitaj.
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Iskustvo je individualno ali evo par reci o oporavku...

Ja sam operisala nos na VMA, iz estetskih razloga. Najvise me je bolela ona injekcija bensedina koju su mi dali pre operacije a oporavak je bezbolan ali izgledas manje ili vise grozno. Meni je lice bilo uzasno oteceno i modro, oteceni kapci (nisam mogla normalno da gledam 3 dana), oci krvave jer su mi popucali kapilari i to je trajalo 6 nedelja. Dobro sam se osecala i bila sam raspolozena ali me nisu pustali iz kuce da ne plasim narod.

Nos mi je oticao jos 6 meseci ali to se prakticno nije primecivalo tako da sam se normalno kretala. U pocetku treba da pazis prilikom kijanja, isto tako bude malo nelagodno i kod izgovaranja nosnih suglasnika tipa m,n ali nista strasno. Konacni rezultat se vidi posle oko 6 meseci, potpuni oporavak je za godinu do 2 godine.

Ako ti budu lomili nosnu kost posle imas "sevanje" u njoj pred drasticnu promenu vremena. Rekli su mi da to vremenom prodje.

Mora da postoji dobra komunikacija izmedju pacijenta i hirurga. Ako znas tacno sta ti smeta i kako hoces to da sredis pobrini se da to preneses hirurgu. Ako nisi sigurna hirurg treba da ti pomogne da definises problem da ne bi posle bilo sokova jer ste "popravili" ono sto po tvom misljenju nije moralo a niste ono sto je trebalo. Samo imaj na umu da je organizam (kost, koza, hrskavica) nepredvidiv - po nekim izvestajima imas 40% sanse da nece ispasti bas onako kako si zamislila. Ali svakako ce ispasti bolje.

Cula sam da su privatne klinike bolje po tome sto navodno neke koriste savremeniju opremu npr. imaju bolju imobilizaciju nosa posle operacije pa su manje sanse da se nesto "iskrivi" tokom oporavka.

Nadam se da sam ti pomogla.

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Treba imati zestoko isprazan zivot ili biti duhovni bogalj kada mozes sebi da priushtish hirusku traumu onako "iz estetskih razloga".
    Sta vas zene uopste navodi da tako nagrdjujete sebe?

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio gane011
    Treba imati zestoko isprazan zivot ili biti duhovni bogalj kada mozes sebi da priushtish hirusku traumu onako "iz estetskih razloga".
    Sta vas zene uopste navodi da tako nagrdjujete sebe?
    Kakav je ovo komentar?Evo reci cu ti sta nas navodi.Moja najbolja drugarica je imala veliki nos i zbog toga su je u skoli uvek ismevali oni retardirani i nezreli kreteni.I posle- sta bi sa raspolozenjem,samopouzdanjem,vedrinom a o ljubavnom zivotu da ne pricamo... I tako prodje gimnazije puna kompleksa i plakanja i nerviranja a prodjose i te najlepse godine pored nje.Decka nije mogla da nadje,ne zato sto joj niko nije prilazio,vec zato sto se nikada nije smatrala dovoljno lepom ili dovoljno normalnom jer eto tog velikog nosa na njenoj glavi o kome svi pricaju i u koji svi gledaju...I devojka lepo ode i u privatnoj klinici dobije novi nos i novi zivot.Sada ti isti jadnici govore kako se promenila,kako fenomenalno izgleda,pitaju jel ima decka...Eto sta ti je zivot..Ali i dalje ta trauma,taj osecaj nize vrednosti,nesigurnost.Nos je otisao ali te stvari jako tesko prolaze i izmedju ostalog odredjuju njen kvalitet zivota,a one je uvek bila tako lepa osoba iznutra,samo sto izgleda ljudi ne vite dalje od svog NOSa pa im gle cuda takve stvari promicu...

Dragi moj,ukoliko nisi znao estetska hirurgija nije nastala zbog Pamele Anderson i ne zbog zenskih hirova vec zato da izleci neke mnogo teze psihicke probleme ljudi.Toliko je napredovala da to vise nije nikakva TRAUMA vec jednostavno kao poseta zubaru..
    I zapamti,te TRAUME ne nastaju zbog izgleda vec zbog LJUDI koji poput tebe odmah sve osudjuju i slobodno komentarisu.
    TEK TOLIKO!

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Zahvaljujem na odrzanoj lekciji na relaciji psihologija-estetska hirurgija. :wink:
    Takodje zahvaljujem i sto ste pomenuli Pamelu... ona je pravi primer da se kompleksi ne mogu odstraniti kao sto se ni samopouzdanje ne moze izgraditi sa hiruskim nozem.
    Sve u svemu i vi ste dosli do zakljucka - da je stvar poprilicno besmislena.

Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio gane011
    Zahvaljujem na odrzanoj lekciji na relaciji psihologija-estetska hirurgija. :wink:
    Takodje zahvaljujem i sto ste pomenuli Pamelu... ona je pravi primer da se kompleksi ne mogu odstraniti kao sto se ni samopouzdanje ne moze izgraditi sa hiruskim nozem.
    Sve u svemu i vi ste dosli do zakljucka - da je stvar poprilicno besmislena.

Pozdrav.
    Hirurgija pravi promenu a ta promena vraca samopouzdanje.Mislim,jedna stvar je besmislena,a to je da se prepucavamo oko necega kroz sta ocigledno nosi prosao.Pitam se sta bi ti uradio da ti kosa otpadne ili da imas pilece grudi koje vire kroz majcu i izgledaju kao zenske..
    Ne...
    Ti bi ipak bio iznad toga...Ipak je duhovna lepota vazna...

(a to sto se ne bi ni videla od pilecih grudi to nema veze...)
    pozdrav i vama...

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Par stvari samo...

Estetska hirurgija NIJE kao poseta zubaru. Operacija nosa se radi decenijama ali to je i dalje operacija, apsolutno nepotrebna i potencijalno opasna.

Meni se niko nikad nije rugao zbog nosa. Ja sam sama bila nezadovoljna njegovim izgledom a da je postojalo neko drugo resenje ne bih ni isla na operaciju. A planirala sam to godinama.

Konkretno, operacija nosa moze da poboljsa zivot ako je zaista problem samo u nosu tj. ako coveka to opterecuje i sprecava ga da zivi zivot onako kako zeli i moze. Ali cesto nije tako.

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio inteligentna
    Par stvari samo...

Estetska hirurgija NIJE kao poseta zubaru. Operacija nosa se radi decenijama ali to je i dalje operacija, apsolutno nepotrebna i potencijalno opasna.

Meni se niko nikad nije rugao zbog nosa. Ja sam sama bila nezadovoljna njegovim izgledom a da je postojalo neko drugo resenje ne bih ni isla na operaciju. A planirala sam to godinama.

Konkretno, operacija nosa moze da poboljsa zivot ako je zaista problem samo u nosu tj. ako coveka to opterecuje i sprecava ga da zivi zivot onako kako zeli i moze. Ali cesto nije tako.
    Ja sam kao sto sam vec negde napisala takodje radila operaciju nosa.Radila sam je u jednoj privatnoj klinici i mogu da kazem samo to da me je vadjenje umnjaka vise bolelo nego ta operacija.OPoravak taraje nedelju dana i jedina neprijanost je sto je nos zapusen tim tamponima pa moras u tom periodu stalno da dises na usta.Posle nedelju dana sam se vec slikala za vizu..
    Kada uporedis to sa iskustvom devojke koja je operaciju radila u drzavnoj,slozices se da je to ipak totalno drugacije..A ne mogu ni da zamislim kakve tek tehnike postoje u inostranstvu..
    Potencijalno opasno?To je kao ono israzivanje o ajkulama kada su dosli do podatka da vise ljudi umre od pada sa merdevina nego od ujeda ajkula...
    I kao u svemu sto covek radio,i u tome mora da ima svoje razloge..Nekome je to samo nacin da otkloni te ruzne prepreke u svojoj spoljasnjosti da bi i njihova unutrasnja lepota dosla do izrazaja,a oni kojima se ta svoja unutrasnjost ne dopada imaju drugi problem koji hirurgija ne leci...
    I kada govorim o tim operacijama mislim na te popravke(nos,usi,uvucena vilica,pilece grudi,...) ,a NE na dorade tipa-pumpanje grudi za sve pare,produzavanje nogu,prepumpavanje usana i stavljanje silikona svuda gde usfali..To je vec druga prica..

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio PENTESILEJA

Posle nedelju dana sam se vec slikala za vizu..
    Drago mi je sto to cujem. Obicno navode da je potrebno desetak dana ali ja sam bila pacijent koji je burno odreagovao - potpuno sam zdrava, ali mi je takav organizam.

Potencijalno opasno?To je kao ono israzivanje o ajkulama kada su dosli do podatka da vise ljudi umre od pada sa merdevina nego od ujeda ajkula...
    Opet, sto se nosa tice...Hirurski deo po strani, treba da znas da je sama opsta anestezija stres za organizam. Ne postoji anestetik koji nema nezeljene efekte i nije to samo da ti stave infuziju, zaspis i sve je OK, inace anesteziologija ne bi bila posebna specijalizacija u medicini. Kad odes kod zubara dobijes lokalnu anesteziju koja kao sto joj ime kaze deluje lokalno i relativno kratko.

Dakle, neces umreti ako te uspavaju, ne mora nista da ti se desi ali je to ipak stres i treba razmisliti da li je taj stres vredan onoga sto ti zelis. Ako jeste, OK. Ali treba znati i ne misliti da ako je nesto rutinsko to znaci da je i bezazleno.

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma jok. Sve je to potpuno bezopasno i cak blagotvorno. Kakva anestezija, kakvo odsecanje, dopunjavanje, lomljenje, guljenje, uhsivanje... to je sve kao obicna poseta zubaru i to ne kao kad ti vade zub nego kao kad si dosao da zakazes pregled...
    Ali sta je to u poredjenju sa samopouzdanjem - koje, naravno, treba da se zasniva na trenutnoj estetici... 8)

Slične teme

1. Plasticna hirurgija
    Autor grand_caffe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.11.2008., 07:07
  2. vaskularno hirurgija
    Autor natallija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.08.2008., 23:48
  3. estetska hirurgija
    Autor shish u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2