Iskrenost

ali, jeste...problem nastaje u tuđem neshvatanju naših iskrenih namjera
isto sto je lako biti fin a niko ne ume niti hoce
zato što je finoća prećutno proglašena manom...
Iskrenost i istina, mnogi se slazu,a i ja s njima, da su to subjektivne kategorije. Cesto zbog iskrenosti nekome nanesemo stetu ili bol ne samo subjektivno nego i objektivno.



Iako se slazem s' ovom konstatacijom pitam se da li vredi mir u nama stete ili boli koju smo naneli iskrenoscu?
Kako proceniti kada biti iskren?
Pitanje istine je vec obradjivano, ali svi znamo da je istina subjektivni dozivljaj, cak i kada je objektivna, znaci postoji sumnja da znamo pravu istinu, ali je vaznije pitanje kada i zasto izreci istinu, a kada je precutati, zaobici ili slagati? Tacnije, koje su mere koje nam odredjuju kada biti iskren i reci istinu, a kada je zaobici?
Odgovor na ovo pitanje je moralno pitanje, ali mi znamo da se i zbog morala laze ili zaobilazi istina koju znamo, znaci zanemarujuci moral koji je objektivna kategorija, kako proceniti kada je laz izrecena u korist istine?

svakodnevno smo u tim dilemama
ne razmišljamo samo o riječima, nego i o gestovima ili intonaciji glasa...da ne bismo nekog povrijedili
pa zar to nije NAPOR koji činimo
lakše bi bilo samo REĆI
 
Najviši oblik iskrenosti je težnja ka istoj.

Tako je kaptane...Iskren si prema sebi zavisno od toga koliko si se samoobmana i iluzija rešio,ali i koliko
dobro svoj nezajažljivi ego držiš na kratkom povocu...Vladati emocijama i instiktima,a ne da one vladaju tobom...
Ta borba ne prestaje...
 
Hm,
Istina jeste da moje emocije cesto kidaju sve lance moje volje.
Iskreno, ja ne znam sta je tu vise moje, da li emocije ili lanci...
Jesu li lanci slabi, ili emocije prejake(?)
 
Ja želim da budem kvark šarmer. Ne mogu to ostvarit!!! :sad2: :evil:

Steta, tvoj doprinos je nezamenjljiv.

ali, jeste...problem nastaje u tuđem neshvatanju naših iskrenih namjera

zato što je finoća prećutno proglašena manom...


svakodnevno smo u tim dilemama
ne razmišljamo samo o riječima, nego i o gestovima ili intonaciji glasa...da ne bismo nekog povrijedili
pa zar to nije NAPOR koji činimo
lakše bi bilo samo REĆI

Istina.

ka iskrenosti se ne tezi
to ti ko da si reko poluistina
iskrenost postoji ili je nema

najvisi oblik iskrenosti je smrt
i kada nikog ne optuzujes za nju

Hvala lepo.

Hm,
Istina jeste da moje emocije cesto kidaju sve lance moje volje.
Iskreno, ja ne znam sta je tu vise moje, da li emocije ili lanci...
Jesu li lanci slabi, ili emocije prejake(?)

Lanci znaju da budu teski zato uvek treba imati nosaca pri ruci ili nozi.
 
ali, jeste...problem nastaje u tuđem neshvatanju naših iskrenih namjera

zato što je finoća prećutno proglašena manom...


svakodnevno smo u tim dilemama
ne razmišljamo samo o riječima, nego i o gestovima ili intonaciji glasa...da ne bismo nekog povrijedili
pa zar to nije NAPOR koji činimo
lakše bi bilo samo REĆI
ma neka je ima normalnih koji zive zivot a ne iluzije
 
Hm,
Istina jeste da moje emocije cesto kidaju sve lance moje volje.
Iskreno, ja ne znam sta je tu vise moje, da li emocije ili lanci...
Jesu li lanci slabi, ili emocije prejake(?)

Nemam karakter da ti reknem...:hahaha::heart:
(Bez zle namere-borba je to s vetrenjačama vekovna...Da nema poraza-ni nas ne bi bilo,samo
se u tim porazima dižu noge umesto ruku...:lol:)
 
Zašto biti iskren?Ne razumem šta se postiže time.Da li iskrenošću želimo sebe predstaviti u dobrom svetlu,pokazati kako smo mi u stvari,opušteni dobronamerni ljudi?Ja lično izbegavam da budem iskren,ako me neko nešto pita privatno ili ne odgovorim ili uopšteno odgovorim pa sagovornik odustane od daljeg razgovora.
 
Zašto biti iskren?Ne razumem šta se postiže time.Da li iskrenošću želimo sebe predstaviti u dobrom svetlu,pokazati kako smo mi u stvari,opušteni dobronamerni ljudi?Ja lično izbegavam da budem iskren,ako me neko nešto pita privatno ili ne odgovorim ili uopšteno odgovorim pa sagovornik odustane od daljeg razgovora.

Mudro. Pretpostavka iskrenosti je bitan element komunikacije, kada te pretpostavke nema nestaje i potreba za komunikacijom, tako da odnose medju ljudima odmah svedemo na pravu meru, interes. Vrlo zanimljiv odgovor i iskren.
 
Mudro. Pretpostavka iskrenosti je bitan element komunikacije, kada te pretpostavke nema nestaje i potreba za komunikacijom, tako da odnose medju ljudima odmah svedemo na pravu meru, interes. Vrlo zanimljiv odgovor i iskren.


Hvala.U mom slučaju predpostavka za razgovor su činjenice (1+1=2),argumenti,sukob mišljenja/stava zasnovanim na elementarnom znanju o temi razgovora.Iskrenost je opterećena sujetom,iracionalnošću,pozitivnim i negativnim uplivima nesvesnog.Verovatno moj stav zvuči naivno,ali za mene bi svet bio poprilično jezivo mesto za život kada bi svi ljudi bili iskreni.Imam i mišljenje o iskrenosti prema sebi ali ne bih da dužim.
 
najteže je biti iskren prema samom sebi. :andjeo:
Definitivno.A od toga proizlazi da je tesko biti iskren prema drugima.

Ne postoji osoba koja moze uvek da bude iskrena prema sebi, kao i svima u njenoj okolini. Neke situacije se same namecu da ne budemo iskreni, a ono sto je bitno da treba da naucimo i shvatimo kada je, stvarno, potrebno da budemo iskreni, a kad ne, i da li ce taj neko to znati da ceni ili ne.
 
Pošto sam apsolvirao da moja iskrenost nije najbolja za druge u svakoj situaciji,razmišljam kako da isto primenim prema sebi...
(Pootpuno sam iskren prema sebi i nemam više ničeg potisnutog u podsvesti...Poslednja analiza to potvrđuje)...
Šta bih dobio kad bih u ponečemu sebe nekad i slagao i držao se neke od laži...?
Napominjem da mi je poznato da je korpus emocija koji mi prati neke činjenice taj o kom sam iskren...
Više je ovo pitanje koje upućujem sam sebi-vama,samo ako ste iskreni sami sebi-da porazmislite o toj soluciji...
 
Pošto sam apsolvirao da moja iskrenost nije najbolja za druge u svakoj situaciji,razmišljam kako da isto primenim prema sebi...
(Pootpuno sam iskren prema sebi i nemam više ničeg potisnutog u podsvesti...Poslednja analiza to potvrđuje)...
Šta bih dobio kad bih u ponečemu sebe nekad i slagao i držao se neke od laži...?
Napominjem da mi je poznato da je korpus emocija koji mi prati neke činjenice taj o kom sam iskren...
Više je ovo pitanje koje upućujem sam sebi-vama,samo ako ste iskreni sami sebi-da porazmislite o toj soluciji...
Čivut iskren??? :sad2:
 

Back
Top