Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

Zainteresovan član Boki DX-11 (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

Zeleo bih da izvadim hrvatski pasos kako bih mogao putovati bez viza...

Kada ce se u Srbiji ukinuta viza? Da li da vadim strani pasos dok jos mogu...?

Inace, majka mi je iz Hrvatske, a baba mi sad zivi tamo, pa bih mogao da uradim nesto...
    ...Imam 17 godina...

Sta vi mislite...?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano NARAVNO!!!

Pozuri dok jos nemas 18. ja sam se tako zeznuo!!! kad sam imao 16, nesto se majka (iz hrvaske sa hrv. drzav.) raspitivala, pa su rekli da moze. ali, tada je to dosta kostalo i tako je ostalo "ne danas, ne sutra" i ja napunio 18... i sada je procedura drugacija (navodno)...
    ajde ako uradis nesto ili ako vec znas sta i kako ide
    molim te napisi mi... a jesi li i ti rodjen tamo?

uglavnom, napisi sta znas o "temi" i vadi pasos.
    eto, ja ti savetujem.
    ne uzdaj se suvise u scg pasos bez viza jos par godina (a to ti moze biti dragoceno vrem...)

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Rodjen sam ovde u Bg-u... Ali mi je majka rodjena tamo, dok baba zivi u Hrvatskoj...

Ne znam puno o tome, ali mislim da bi moglo... Znam da su se moji raspitivali pre nekoliko godina i moglo je, ali mi nismo hteli, kao ukinuce nama vize nakon pada Milosevica, ali nista... Cuo sam neke procene da cemo na Sengensku listu tek za 6, 8 ili cak 9 godina...

Gledao sam nesto na net-u, ali nista korisno. Trebalo bi otici do Hrvatske ambasade i raspitati se...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano

vadi ako ikako mozes...ja sam u slicnoj situaciji,ali zayebavaju i mene i tatu vec godinama...
    ajde ako saznas nesto,obavesti nas :wink:

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Pa ne znam dal cu ici skoro do ambasade, ali interesuje me za koje vreme moze da se zavrsi sve to...? Vec u sedmom mesecu idem u Cesku, pa ne znam dal da produzavam srpski pasos ili da trazim hrvatski, ali ne verujem da to moze da se zavrsi za 2 meseca... Sta mislite...?

Obećava
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Vadi srpski ako planiras putovanje jer tesko da ce ti hrvatski biti gotov za dva meseca. I trci sutra u ambasadu i raspitaj se sta treba jer proces moze da potraje(administracija je to ipak) a ti bas nemas vremena za gubljenje posto ti se blizi 18.
    Pozdrav i srecno!

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano

mislim da za dva meseca to ne moze da se zavrsi.a sto je tako kriticno posle osamnaeste? :shock:

Obećava
    Učlanjen
    22.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

Citat Original postavio Boki DX-11
    Zeleo bih da izvadim hrvatski pasos kako bih mogao putovati bez viza...

Kada ce se u Srbiji ukinuta viza? Da li da vadim strani pasos dok jos mogu...?

Inace, majka mi je iz Hrvatske, a baba mi sad zivi tamo, pa bih mogao da uradim nesto...
    ...Imam 17 godina...

Sta vi mislite...?!
    Mislim da na osnovu majcinog drzavljanstva mozes da dobijes njihov pasos. Ja sam slovenacki pasos pre dve godine dobila za dva dana. Ali je situacija bila drugacija, jer sam ja rodjena tamo i zivela sam u Ljubljani do svoje osamnaeste godine.

U svakom slucaju probaj, nista te ne kosta a puno ce ti znaciti ako budes zeleo da negde putujes.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano 18!

pa mozda i nije kriticno posle osamnaeste (daj boze!), ali se moja mama raspitivala u hrvatskoj kada sam ja imao 16, t.j. maticarka u njenom mestu joj je nesto rekla, ali samo "onako"... e, onda je tata jednom bio u konzulatu u subotici i rekli su mu da moze i posle osamnaeste, ali da je procedura nesto duza ili komplikovanija...
    e sad, bio moj rodjak pre par meseci isto u subotici, pa sam mu rekao da pita ili pogleda, procita negde, da li mogu da dobiju pasos deca rodjena ovde kojima je neko od roditelja hrvatski drzavljanin rodjen u hrvatskoj. rekao mi je (samo ne secam se da li je pitao ili je procitao neko "obavestenje") da moze, ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti... (a ja sam rusin... a mama dakle "hrvatska rusinka"...)
    pa sad ne znam...
    ali, zapravo, nikad nisam bio "ozbiljno zainteresovan", t.j. nisam bas cvrsto resio da se upustam u to, tako da nista jos uvek nije sigurno... samo kazem...

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano Re: 18!

Citat Original postavio valdemar
    ali ukoliko je hrvatske nacionalnosti....
    ne razumem bas sta to znaci,ali znam da kada se vadi drzavljanstvo da moras da se potpises da si hrvatske nacionalnosti...ne znam koji bi drugi kriterijum mogao da postoji....da nece mozda da mi rade dnk analizu?!!!
    inace znam sigurno da moze da se dobije drzavljanstvo na osnovu jednog roditelja,znam par ljudi rodjenih u bg kojima je neko odande,ali ja mislim da sve zavisi koliko si uporan...

Početnik
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Bolje nemoj,sta ce ti?

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Ne vidim u cemu je ovde problem, izvadi oba pasosa, ne piju vodu i ne traze hranu..........izvadi sto pre hrvatski pasos a ovaj nas mozes i kasnije ako ga trenutno nemas, rodjen si ovde i tu neces imati nikakvih problema.
    Zato ne razmisljaj mnogo nego pokreni proceduru za dobijanje hrvatskog pasosa dok ne bude kasno,..... a onda ces se gorko kajati.....

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio klika
    Ne vidim u cemu je ovde problem, izvadi oba pasosa, ne piju vodu i ne traze hranu..........izvadi sto pre hrvatski pasos a ovaj nas mozes i kasnije ako ga trenutno nemas, rodjen si ovde i tu neces imati nikakvih problema.
    Zato ne razmisljaj mnogo nego pokreni proceduru za dobijanje hrvatskog pasosa dok ne bude kasno,..... a onda ces se gorko kajati.....
    E, tako cu i da uradim... Produzujem srpski pasos i vadim hrvatski... Tako da cu onda imati dva drzavljanstva. Jel tako...?!

Obećava
    Učlanjen
    06.04.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio klika
    E, tako cu i da uradim... Produzujem srpski pasos i vadim hrvatski... Tako da cu onda imati dva drzavljanstva. Jel tako...?!
    Tako je. Ali pozuri!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Moja tetka je rodjena u Hrvatskoj,sad zivi u NS.Kad je htela da vadi pasos svojim kcerkama(koje su rodjene u Srbiji kao i ti),rekli su da ne moze,bez obzira sto ona ima hrv.dokumenete. Ali ti pokusaj,nista te ne kosta. Ja imam hrv.pasos,imam i srpski,ali hrv.je mnogo bolji zbog tog viznog rezima.Vidim kazes da ces u Cesku,da ti treba viza.Ja sam isla u martu i nikakvih zajebancija nema jer sam isla s hrv.pasosom...

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Banshee
    ne razumem bas sta to znaci,ali znam da kada se vadi drzavljanstvo da moras da se potpises da si hrvatske nacionalnosti...ne znam koji bi drugi kriterijum mogao da postoji....da nece mozda da mi rade dnk analizu?!!!
    inace znam sigurno da moze da se dobije drzavljanstvo na osnovu jednog roditelja,znam par ljudi rodjenih u bg kojima je neko odande,ali ja mislim da sve zavisi koliko si uporan...
    Nije istina da moras da potpises da si hrv.nacionalnosti!Ja sam Srpkinja i bez obzira na to imam prava na dokumente,u kojima pise da sam Srpkinja!

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Jelena87
    Citat Original postavio Banshee
    Nije istina da moras da potpises da si hrv.nacionalnosti!Ja sam Srpkinja i bez obzira na to imam prava na dokumente,u kojima pise da sam Srpkinja!
    ne znam,ti si verovatno rodjena tamo?
    ja sam rodjena u bg,ali jedan roditelj mi je iz hrvatske,tako da mislm daje u tom slucaju procedura drugacija....to kazem jer mi je jedna drugarica pricala da je morala da potpisuje tako neki dokument kada je vadila drzavljanstvo,a da li se u medjuvremenu nesto promenilo,to ne znam...

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Moja tetka je rodjena u Hrvatskoj,sad zivi u NS.Kad je htela da vadi pasos svojim kcerkama(koje su rodjene u Srbiji kao i ti),rekli su da ne moze,bez obzira sto ona ima hrv.dokumenete.
    Pa, jel su ti sestre punoletne...?!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Moja tetka je rodjena u Hrvatskoj,sad zivi u NS.Kad je htela da vadi pasos svojim kcerkama(koje su rodjene u Srbiji kao i ti),rekli su da ne moze,bez obzira sto ona ima hrv.dokumenete.
    Pa, jel su ti sestre punoletne...?!
    Nisu

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Danas sam bio u ambasadi Hrvatske!!!

1. Drzavljanstvo i pasos mogu da se vade na osnovu drzavljanstva jednog od roditelja...!
    2. Godiste nije bitno, znaci i stariji od 18 godina mogu da izvade pasos isto kao i maloletni...!

Znaci moze...!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

I? Jesi li "pokrenuo proceduru"? Ili mozda cak vec i dobio putovnicu?

Učlanjen
    07.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Arrow Re: Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

Pokrenuo sam proceduru, za dva meseca bi trebalo da dobijem sve papire...

p.s. Mala ispravka: Hrvatski pasos mogu dobiti samo maloletna lica na osnovu drzavljanstva jednog od roditelja, dok stariji od 18 godine NE MOGU!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Thumbs down Re: Da li da izvadim Hrvatski pasos ?!!!

buhaaaa!!! (ovo je onomatopeja placa...)
    pa nista, srecan sam zbog tebe, a meni ostaje da se strpim jos sest-sedam godina pa da se radujem mom kanadskom pasosu ;-)
    yeah right...

Slične teme

1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.08.2007., 23:55
  2. Hrvatski pasos.....
    Autor bassone u forumu Putovanja
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.07.2007., 18:16
  3. Dragan Žilić uzima hrvatski pasoš?
    Autor Detroit u forumu Fudbal
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 21.09.2006., 11:52
  4. KOJOM MAGIJOM DA IZVADIM HDD IZ KUCISTA??
    Autor gost 8170 u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 07.07.2006., 23:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •