Biciklovi, bicikleta, baciklo ...molim iskusno!

Betty

Elita
Poruka
21.481
Zanima me sve o biciklovima, onako iz iskustva - koji da kupim, zašto ne trena kupovati jeftin bicikl, i zašto je dobra mercedesova makina
šta mi treba od opreme, one rukavice bez prstiju su mi cool, jel to neophodno i zašto, koje su dobre
za kolena one zayebancije, isto pitanje
kaciga, zakon kaže mora, a ja vidim i ne mora
jel u NS isto ne možeš biciklom u prvu parking zonu?
gde i kako parkirate, jel idete u školu bajsom
dajte mi i neke cene, da mogu da se orjentišem
pls, thanx! :)
 
ja imam savet:
obrati pazhnju na pedale kad budesh kupovala
ni u ludilu ne kupuj sa plastichnim, mislim jest da to mozhe da se zameni
ali plastichne pedale su najveci bullshit na bajku

udarish o bankinu, otpadne ti pedala na sred raskrsnice i onda naprave masnu krvavu fleku od tebe dok pokushash da se pokupish :?
 
Betty:
jel u NS isto ne možeš biciklom u prvu parking zonu?
gde i kako parkirate,

Ne znam da u NS postoji nešto što se zove "prva parking zona", ali ja nisam ni vozač, tako da nemam pojma. U svakom slučaju ne znam ni da je negde zabranjeno voziti bicikl u Novom Sadu, ja ga vozim svuda, i u najstrožem centru grada, ako se na to misli. Obično gledam da ne ostavljam bicikl nigde, ali kad idem na posao ili na faks bajsom, onda ga regularno zaključam ispred zgrade i to je to, nemam nikakvu posebnu proceduru. Ne brinem se mnogo da li će mi ga neko ukrasti, jer ima ih mnogo boljih, lepših i za krađu atraktivnijih. 8)
 
DOKONI UM:
storm cloud:
DOKONI UM:
Inače Novi Sad ima biciklističke staze.

Inače ima, ali ovih dana ceo Bulevar je raskopan, pa su staze neupotrebljive. :cry:
Pa kad RADIKALI rade po Bulevaru...
Toplovode, vodovode, Mirović ZIGor cepa bilborde... :lol:
E stvarno je debil. :idea: Ali baš debil :idea:
Tcccc !!! Ne kopa ZIGor, već moj ortak Dule Dalton uvodi grejanje na ATOMSKU energiju u svoje zgrade, pa ojačavamo cevovod !!! :lol:
 
aha, ove ja baš laloški - ako hoćeš mogu da ti pomognem.
i ondaK ništa :)
Hoću da priupitam šta koji moj znače sve odrednice za delove npr. na ovom bajku :arrow: http://www.capriolobike.com/main_yu.html

tačnije iz 2005.godine ovaj

Passat_Lady_velika.jpg


pa kažeŠifra/code 900540
PASSAT lady Brzina/Speed 18
Veličina rama/Frame size 19"



preporučena cena: 7015 din
sa pdv-om Materijal rama/Frame Hi-ten
Prednja viljuška/Fork Hi-ten
Upravljač/Handlebar Steel, black, GW-HB02, 15 grad, 580mm
Lula upravljača/Stem Steel, black, GW-HS08, 25 grad, 100mm
Ležaj upravljača/Headset VP H733, black
Sedlo/Saddle GW-608-S1
Stub sedla/Seat post Steel, silver, 25.4x300mm
Prednja kočnica/Front brake LOGAN 902AE V-brake alloy
Zadnja kočnica/Rear brake LOGAN 902AE V-brake alloy
Ručice kočnica/Brake levers LOGAN - 320 PAE, resin body, alloy 2-finger levers
Ručice menjača/Shifters SRAM MRX
Prednji menjač/Front derailleur SHIMANO TZ31
Zadnji menjač/Rear derailleur SHIMANO TY18
Kasetni zupčanici/Cassette Sprocket/Freewheel SHIMANO TZ06 14-28T 6speed
Pedale/Pedals Black, PVC w/ balls
Uložak srednjeg pogona/BB set BB axle VP 3T-126mm; BB parts VP 32
Srednji pogon/Crankset CW-0006 48-38-28T, steel w/ plastic cover
Lanac/Chain KMC Z30
Prednja glava/Front hub Steel KT 122F 36H
Zadnja glava/Rear hub Steel KT 122R 36H
Felne/Rims Alloy, single wall, black w/CNC machined sidewall SW-20A 559 x 21 x 36H
Žbice/Spokes 14G
Pneumatici/Tires Black, Kenda K-839 26 x 1.95 / Butyl tube A/V
Nogari/Kickstand Steel center stand - YUEN I YCS-3E
 
respect za bicikliste, ustvari, respect za sve one koji se krecu ne tockovima ( bez obzira na broj ) ali ne mogu da shvatim biciklizam. kapiram da propustam nesto ozbiljno ali za mene je voznja biciklom oblik nuznog transporta ( daleko je peske, nemam auto, smor je busom ). auto je zakon a na bajs nisam seo od kad mogu da vidim preko volana.
 
ija_ftn:
I ja bih zelela kupiti bicikl. Imam oko 60eura predvidjenih za kupovinu. Zanima me da li je bolje kupiti nov ( neki kineski ili slicno)ili polovan stranac? Da li znate gde mogu kupiti dobar bajs za male pare? :D
Ako vec kupujes bajs, odvoj malo vecu sumu, kupi nov, i mirna si. Nemoj da se zezas s kineskim biciklima, bojim se da ces se zesce preci, ne samo kada je u pitanju rok trajanja, vec i nepredvidivost. Samo bi ti falilo da ostanes bez necega usred saobracaja.
Nista te ne kosta da odes do Fanatika (Lasla Gala) ili pored Jovine gimnazije na cosku, nisam sigurna kako se zove ta radnja.
 
E da iskreni savet, ako ne zelis bajk sa tus kabinom, kubi bajk sa blatobranom, znas uvek moze biti neka barica.
A i svetlo u saobracaju ume necemu da sluzi.

PS bajk sa slike je bas super. :lol: :wink:

Obozavao sam da se provozam po celom NS-u uzduz i popreko....u decackim danima...sve bez ruku...istrazivao nepoznate delove svemira... :lol:
 
nsbee:
GoldenLady:
a sto ne bi kupila rolere?
Mnogo su bolji od bicikla: ne moras da ih parkiras, nema probusenih guma, prakticno je nemoguce ukrasti ih ...izgledas vislje na rolerima:)
E sad kad si vec spomenula, je l' znas kako se krecu cene? Ne bih uzimala nista profi, vec mi je bitno da su ok kvaliteta, silikonski tockovi i sl.
ja sam redovna na Keju !Cena varira 6 -7000 din
 

Back
Top