IBM lap top - monitor problem

pesicc

Početnik
Poruka
6
Posedujem lap top IBM think pad R40 star nesto vise od 2 godine. Od nedavno mi je pojavio problem na monitoru - vertikalna pink crta debljine 1mm po celoj visini ekrana na nekih 3cm od leve ivice monitora. Kazu mi da mu nema pomoci osim promene monitora sto je ekstremno skupo. Ima li neko ideju - predlog a i objasnjenje o cemu je rec?????
 
Prijavivsi se na ovaj forum ocekivao sam veci broj odgovora poznavaoca racunara i samim tim i pomoc oko ovog problema. Ali, ili je ovo veliki problem ili su moja ocekivanja bila previsoka???

Svima kojima ova informacije moze da korsiti,istrazujuci danas dosao sam do eliminacije da je problem u monitoru tj. konektorima i verovatno je problem na ploci. Moji prijatelji koji se bave ovakvim stvarima i dalje pokusavaju da pronadju resenje a obracanje svima na ovom forumu je trebala biti pomoc i njima i svima ostalima koji se susretnu sa slicnim problemom a svakako i meni u smislu resenja problema. Voleo bih da neko ko zna nesto o ovome STVARNO DOBRIM SAVETOM - UPUCIVANJEM pomogne.
Pozdrav svima.
 
Nisam neki strucnjak za te integrisane masine, ali mozda ovo moze da pomogne. Prvo probaj sa promenom rezolucije-da vidis kako se tu ponasa. Idi u rasponu od najnize do najvise. Ako se tu nista ne menja onda bar znas da je hardverski problem. Drugo, ako imas koji izlaz sa video karte probaj da bacis sliku na TV ili drugi monitor,pa ces videti da li je problem graficka ili nesto drugo. Sto se tice konektora za napajanje, to mi je malo nejasno. Ako je samo napajanje u pitanju, tesko da bi dobio samo tu liniju na monitoru, pre bi moglo nesto drugo da te zeza.
 

Back
Top