sta?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: sta?

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sta?

Sta je po vama avant-gardno?

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Dekadencija je uvek bila avangarda. Kasnije, dekadentnost dobija oblike društvene prihvatljivosti i oponašanja, dok se ne pojavi nova dekadentnost. I tako u krug.

Početnik
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pa pazi .... vako

kd je prvi choek napravio tochak........to je to / kad se neko setio da ispeche meso.....to je to / dalje ne moram da nabrajam .

Obećava
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: sta?

Citat Original postavio avant-garde lady
    Sta je po vama avant-gardno?
    Rusenje tabua.....

Aktivan član GoldenLady (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

1. kaze se avangardno
    2. od franc. rec avant-garde (cita se avan gard)
    3. izvorno znacenje reci avant-garde opisuje vojnike koji idu u izvidnicu ispred vojske..
    4. sada opisuje (pored onoga sto su ostali napisali)nesto ili nekog sta/koji je "ispred svog vremena"...

Primećen član mens (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Svaka autenticnost u zivotu.
    Sve sto nije deo masovne kulture i 'konzumacije'......

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Што се мене тиче авангардност је лош изговор за недостатак талента и воље а не ознака за нешто што је аутентично и ван масовне конзумације што се по некаквом чудном аутоматизму проглашава за апсолутни квалитет.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

mislim da bih se ovde slozio sa pac-pacom....

Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ako nedostatak talenta i volje obelezava avangardu, onda treba stvarno PUNO talenta i volje da bi postao mediokritet!

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Citat Original postavio mens
    Ako nedostatak talenta i volje obelezava avangardu, onda treba stvarno PUNO talenta i volje da bi postao mediokritet!
    Нема потребе да се љутиш, када би мало обратио пажњу на семантичко-лексичке вратоломије помоћу којих се криви истина имао би другачији приступ стварима.
    По логици здравог разума апсолутно нема потребе, који год вид активности да је у питању, за издвајањем и херметизовањем под изговором да је у пиатњу врх врхова мисли и дела.
    Сваки музичар, политичар, глумац, месар. обућар и ко зна ко све, жели да то што ради ради добро и да се конзумација његовог производа омасови.
    Свака куканија о авангардности је у ствари кукавичје јаје у служби омасовљавања којим се скреће пажња на себе јер других аргумента једноставно нема.
    Значи долазимо до закључка да је декларисаним авангардистима циљ омасовљавање а не сам акт.
    Ту се губи свака уметност и стиже до политике најнижиш порива и фрустрација јер политика не може ни да буде другачија сем ако њен протагониста није уметник сам по себи а такви људи се ни не зову политичарима већ државницима/државотворцима.
    Као што се и да приметити све је политика па и уметност а авангарда није ни одмакла даље од свог основног значења-извиднице.

Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Свака куканија о авангардности је у ствари кукавичје јаје у служби омасовљавања којим се скреће пажња на себе јер других аргумента једноставно нема.
    Значи долазимо до закључка да је декларисаним авангардистима циљ омасовљавање а не сам акт.
    Veruj mi da te razumem i da nesto znam o tome, posto to predajem, a najmanje sam mislila da se ljutim ili svadjam.ovo sto si napisao je takozvana, folklorizacija AG. , sto je savrsen mehanizam zloupotrebe i otupljivanja ostrice, od strane establismenta.Desilo se 1000 puta .........

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Па због чега се онда не слажемо?!

Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio PAC-PAC
    Нема потребе да се љутиш, када би мало обратио пажњу на семантичко-лексичке вратоломије помоћу којих се криви истина имао би другачији приступ стварима.
    По логици здравог разума апсолутно нема потребе, који год вид активности да је у питању, за издвајањем и херметизовањем под изговором да је у пиатњу врх врхова мисли и дела.
    Сваки музичар, политичар, глумац, месар. обућар и ко зна ко све, жели да то што ради ради добро и да се конзумација његовог производа омасови.
    Ту се губи свака уметност и стиже до политике најнижиш порива и фрустрација јер политика не може ни да буде другачија сем ако њен протагониста није уметник сам по себи а такви људи се ни не зову политичарима већ државницима/државотворцима.
    Као што се и да приметити све је политика па и уметност а авангарда није ни одмакла даље од свог основног значења-извиднице.
    OKO OSNOVNIH TVOJIH TVRDNJI- DEKLARISANIM avg, NIJE CILJ OMASOVLJAVANJE, VEC AUTENTICNOST i kritika,KOJA SE UPRAVO GUBI OMASOVLJAVANJEM..ITD.....( PRIMER,grupa njorskih pesnika protesne, avangardne poezije . '60. g izdaju zbirku pesama pod nazivom "F.u.c.k. YOU", da bi sprecili omasovljavanje i prestampavanje u dominantnoj, medijskoj kulturi, ..........
    "KONZUMACIJA NJEGOVOG PROIZVODA .........", AVANGARDA NE PRISTAJE DA JE UMETNOST PROIZVOD ZA KONZUMACIJU......
    ..........itd..........

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Како да не.
    Баш се да приметити да нису за комерцијализацију и утапање у масовну конзумацију, поготову у оном делу где се утапају у хорс и коку коју су добили захваљујући предходном утапању у масовну конзумацију.
    Нешто нисам приметио да су се икада бунили.
    Са битницима је завршена прича о авангарди ако је икада и постојала.

Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

ajde procitaj svoj post pre nego sto ga posaljes!.....videces da ni tebi nije jasno sta si hteo da kazes....

Obećava
    Učlanjen
    28.05.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Cim se registruje javno na bilo koji nacin avangarda nije vise avangarda. Baj d vej ko to deli koks i dop za dzabe i gde. Ne, ne bih ja... cisto dodatna zarada... kao deljenje oglasa na ulici... :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

ajde procitaj svoj post pre nego sto ga posaljes!.....videces da ni tebi nije jasno sta si hteo da kazes....
    Опа бато, почело је професорско обраћање са висине!
    Српски речено- авангарда је политички термин који означава политичко деловање и значење као такво се апсолутно одразило и на културу.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Citat Original postavio elfy
    Cim se registruje javno na bilo koji nacin avangarda nije vise avangarda. Baj d vej ko to deli koks i dop za dzabe i gde. Ne, ne bih ja... cisto dodatna zarada... kao deljenje oglasa na ulici... :wink:
    Управо тако и да додам да се у моменту регистровања из пробног балона претвара у оруђе манипулације.

Кокс и доп су саставни део процеса и има исту намену као и авангарда с тим да имају још браће и сестара у истој функцији.
    Баш сам вечерас гледао Ђилета Супернаута, редак случај интравенозног којем ни дроге ни авангарда нису попиле памет.

Aktivan član GoldenLady (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio PAC-PAC
    Опа бато, почело је професорско обраћање са висине!
    Српски речено- авангарда је политички термин који означава политичко деловање и значење као такво се апсолутно одразило и на културу.

Ti si moj idol...ajde sad idi

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Нема проблема, биће како ти кажеш.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu