Shaolin

Shaolin je manastir koji se nalazi u planini Shunshan u Kini.Impresivan je ne toliko po svom izgledu nego, za nas, zapadnu civilizaciju, po tome sto monasi koji tamo zive cuvaju i razvijaju drevnu tradiciju borilackih vestina. Naravno, uz sve verske obrede, primerene verskoj konfesiji kojoj pripadaju.
Svakodnevne meditacije, pracenje i sazimanje sa prirodnim pojavama, postovanje prirodnih zakona , a najvise energije sunca od koje " kupuju" energiju.

Vezbanje borilackih vestina je osnovna metoda za postizanje zdravlja i dugovecnosti. Svi monasi odlicno vladaju majstorskim tajnama , ali se one prenose i cuvaju samo u okviru samog manastira. A da su majstori- majstori su. Ko jednom to vidi ostaje zaprepascen mogucnostima ljudskog tela.
Od skora je Shaolin otvoren za turiste i stete je otici u Kinu a ne provesti taj jedan dan u Shaolinu.

/ U, bre , Bozo, pa gde me samo nadje sa ovom temom! / :D
 
Milena_9:
Shaolin je manastir koji se nalazi u planini Shunshan u Kini.Impresivan je ne toliko po svom izgledu nego, za nas, zapadnu civilizaciju, po tome sto monasi koji tamo zive cuvaju i razvijaju drevnu tradiciju borilackih vestina. Naravno, uz sve verske obrede, primerene verskoj konfesiji kojoj pripadaju.
Svakodnevne meditacije, pracenje i sazimanje sa prirodnim pojavama, postovanje prirodnih zakona , a najvise energije sunca od koje " kupuju" energiju.

Vezbanje borilackih vestina je osnovna metoda za postizanje zdravlja i dugovecnosti. Svi monasi odlicno vladaju majstorskim tajnama , ali se one prenose i cuvaju samo u okviru samog manastira. A da su majstori- majstori su. Ko jednom to vidi ostaje zaprepascen mogucnostima ljudskog tela.
Od skora je Shaolin otvoren za turiste i stete je otici u Kinu a ne provesti taj jedan dan u Shaolinu.

/ U, bre , Bozo, pa gde me samo nadje sa ovom temom! / :D

Hvala. :D

Gledao sam na Discovery-u(neznam da li se odnosi na taj manastir) da im je veliki izvor prihoda pecina koja se nalazi na teritoriji manastira.Jednom godisnje pustaju seljake u nju jer u pecini zivi ogromna kolicina slepih miseva,i njihov izmet seljaci skupljaju u dzakove i sluzi im kao djubrivo na njivama,a za to se finansiski oduze monasima.Neverovatno ali istinito.Sr*nje za pare. :D :lol: :wink:
 
Milena_9:
Snaja88,
ima nas i ludig Srba koji vezbaju borilacke vestine.
Ludosti zaista nikad dosta. :D

Ma ovo je Srbija zemlja cuda ovde je sve moguce cak i da za 8 godina treniranja karatea stignes samo do treceg plavog ako se dobro secam,posto su svaki po(ka)jas razdelili u vise delova,vise meseci,vise PARA!U inostranstvu za to vreme si vec crni drugi dan,ali sta ces.Sto kod nas ne dodju malo ti monasi da i ja obrijem glavu zunem jednu njihovu domacu pa odlepim(majmun stil :D ).Da malo mozak odmorim.
 

Back
Top