Shaolin
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Shaolin

boza
    Guest

Podrazumevano Shaolin

Da li znate sta je shaolin

Bruss Lee
    Guest

Podrazumevano

Sta? :?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Shaolin

Njihao./ kineski pozdrav/
    Da, znam sta je Shaolin.

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Shaolin

Citat Original postavio Milena_9
    Njihao./ kineski pozdrav/
    Da, znam sta je Shaolin.
    A nama da kazes?! :?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Shaolin

Shaolin je manastir koji se nalazi u planini Shunshan u Kini.Impresivan je ne toliko po svom izgledu nego, za nas, zapadnu civilizaciju, po tome sto monasi koji tamo zive cuvaju i razvijaju drevnu tradiciju borilackih vestina. Naravno, uz sve verske obrede, primerene verskoj konfesiji kojoj pripadaju.
    Svakodnevne meditacije, pracenje i sazimanje sa prirodnim pojavama, postovanje prirodnih zakona , a najvise energije sunca od koje " kupuju" energiju.

Vezbanje borilackih vestina je osnovna metoda za postizanje zdravlja i dugovecnosti. Svi monasi odlicno vladaju majstorskim tajnama , ali se one prenose i cuvaju samo u okviru samog manastira. A da su majstori- majstori su. Ko jednom to vidi ostaje zaprepascen mogucnostima ljudskog tela.
    Od skora je Shaolin otvoren za turiste i stete je otici u Kinu a ne provesti taj jedan dan u Shaolinu.

/ U, bre , Bozo, pa gde me samo nadje sa ovom temom! /

Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Shaolin je manastir koji se nalazi u planini Shunshan u Kini.Impresivan je ne toliko po svom izgledu nego, za nas, zapadnu civilizaciju, po tome sto monasi koji tamo zive cuvaju i razvijaju drevnu tradiciju borilackih vestina. Naravno, uz sve verske obrede, primerene verskoj konfesiji kojoj pripadaju.
    Svakodnevne meditacije, pracenje i sazimanje sa prirodnim pojavama, postovanje prirodnih zakona , a najvise energije sunca od koje " kupuju" energiju.

Vezbanje borilackih vestina je osnovna metoda za postizanje zdravlja i dugovecnosti. Svi monasi odlicno vladaju majstorskim tajnama , ali se one prenose i cuvaju samo u okviru samog manastira. A da su majstori- majstori su. Ko jednom to vidi ostaje zaprepascen mogucnostima ljudskog tela.
    Od skora je Shaolin otvoren za turiste i stete je otici u Kinu a ne provesti taj jedan dan u Shaolinu.

/ U, bre , Bozo, pa gde me samo nadje sa ovom temom! /
    Hvala.

Gledao sam na Discovery-u(neznam da li se odnosi na taj manastir) da im je veliki izvor prihoda pecina koja se nalazi na teritoriji manastira.Jednom godisnje pustaju seljake u nju jer u pecini zivi ogromna kolicina slepih miseva,i njihov izmet seljaci skupljaju u dzakove i sluzi im kao djubrivo na njivama,a za to se finansiski oduze monasima.Neverovatno ali istinito.Sr*nje za pare. :wink:

snaja88
    Guest

Citat Original postavio boza
    Da li znate sta je shaolin
    Bila je emisija na Kosavi,to je neki ne znam,manastir gde uce borilacke vestine neki ludi kinezi japanci...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Shaolin

Snaja88,
    ima nas i ludig Srba koji vezbaju borilacke vestine.
    Ludosti zaista nikad dosta.

Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Snaja88,
    ima nas i ludig Srba koji vezbaju borilacke vestine.
    Ludosti zaista nikad dosta.
    Ma ovo je Srbija zemlja cuda ovde je sve moguce cak i da za 8 godina treniranja karatea stignes samo do treceg plavog ako se dobro secam,posto su svaki po(ka)jas razdelili u vise delova,vise meseci,vise PARA!U inostranstvu za to vreme si vec crni drugi dan,ali sta ces.Sto kod nas ne dodju malo ti monasi da i ja obrijem glavu zunem jednu njihovu domacu pa odlepim(majmun stil ).Da malo mozak odmorim.

Lenny
    Guest

Podrazumevano

A da li neko ko nije Kinez moze da postane Shaolin :shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Shaolin

Mislis da postane monah manastira?
    Kupis avio kartu za Kinu , posetos Shaolinsu / to mu je pravo ime/ a nama odande posaljes mail.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •