Kasperski

MonteCarlo

Zainteresovan član
Poruka
129
Kasperski mi prijavljuje virus trojanac u temporary internet files kaze da nemoze da ga obrise:
C:/Documents and settings\home\local settings\temporary internet files\Content.IE5\2SOW69JE\enter[1].htm

Medjutim u temporary internet files sam sve obrisao,nema nista, a on ga i dalje detektuje.
U cemu je stvar i sta da radim?
 
SAFE MODE...

To sam u par navrata pisao i objasnjavao:

Zamolicu modove da postave ljepljivu posto vise me mezi da kucam jedno te isto kao sto papagaj prica jedno te isto..

Safe mode, opcija windows-a u kojoj su moguce popravke ostecenog, sistema i joste koje druge radnje pa i skeniranje kompa sa AV programima..

Dakle pokretanje Safe mode opcije windowsa, se ucitava Vas sistem sa minimalnim zahtjevima koje moraju da imaju winodosi.. Dakle, u safe mode se ne pokrece dosta aplikacija, drajvera i koje cega..

Kako doci do SAFE MODE????

1. Startovati Racunar
2. Nakon ocitavanja osnovih funkcija pritisnuti i drzati F8 tipku na vasoj tastaturi i cekati da dobijete srnu podlogu sa bijelim slovima u kojima imate vise opcija:

jedne od tih su:

a:SAFE MODE
b:SAFE MODE WITH NETWORKING

Izabrati safe mode sa strelicama na vasoj tastaturi i pritisnuti ENTER
3. Nakon iscitavanja odredjenih drajvera za pokretanje WIndowsa u opciji SAFE MODE na ekranu se pojavi dijalog prozor u kome stoji da mozete da birate

a) Administrator
b) Ostali Useri (zavisno koje ste ime dali kompu prilikom instlacije)_

Odabrati opciju Administrator
i znaci ulogovati se u SAFE MODE kao ADMINISTRATOR
i sacekati (ovo zavisi za svaki racunar posebno) da bi jos bilo potrebno potvrditi sa OK u dijalog prozoru kojeg dobijete kasnije.. Nakon svih procedura ulogavni ste u SAFE MODE kao ADMINISTRATOR i imate sve privilegije i prava da radite u Windowsu..

U ovom slucaju kod ovog gospodina je potrebno da nakon logovanja pokrene svoj AV program i preskenira svoj komp i pokusa na taj nacin rijesiti problem virusa... Mislim da cu ovo konacno okaciti jednom da ne pisem sto rece Agent Y puta...

Srecno..
 
nikodim:
Mozda bi bilo jos bolje da zamenis kompletan AV, tj. da predjes na neki drugi jer Kaspersky i nije toliko dobar koliko ga reklamiraju. :shock:
STA :roll:
Kaspersky 5 je trenutno najbolji, ja sam probao i nahvaljeni NOD32 (na fab rickim setovanjima) krs :idea:
 
FROZEN:
Kaspersky 5 je trenutno najbolji, ja sam probao i nahvaljeni NOD32 (na fab rickim setovanjima) krs :idea:

Kapersky dosta brlavi kada su trojanci u pitanju, od nekih skriptova u igrama i nekim programima prijavljuje trojance. NOD nikada nisam koristio i o njemu skoro da nista i ne znam. Ali ono sto je sigurno u mom slucaju jeste 3 virusa posle deinstaliranja KAV-a i promene AV softvera. Drugo, realna zastita mu trosi veliki deo resursa racunara bez potrebe...
Sta znam, moja iskustva su malo drugacija od tvojih otuda i razlika u misljanju. :?
 
@ NIKODIM
Koji je AV program po tebi bolji od Kasperskog?
Niti me placa niti imam nameru da ga posebno reklamiram ali mislim da u ovom trenutku gresis a pogotovo u vezi trojanaca za koje je PENICILIN.
 
nikodim:
FROZEN:
Kaspersky 5 je trenutno najbolji, ja sam probao i nahvaljeni NOD32 (na fab rickim setovanjima) krs :idea:

Kapersky dosta brlavi kada su trojanci u pitanju, od nekih skriptova u igrama i nekim programima prijavljuje trojance. NOD nikada nisam koristio i o njemu skoro da nista i ne znam. Ali ono sto je sigurno u mom slucaju jeste 3 virusa posle deinstaliranja KAV-a i promene AV softvera. Drugo, realna zastita mu trosi veliki deo resursa racunara bez potrebe...
Sta znam, moja iskustva su malo drugacija od tvojih otuda i razlika u misljanju. :?

Kao i svaki drugi program i on troši resurse, samo nema potrebe da on bude non-stop uključen. Antivirus možeš da uključiš samo kad se motaš po netu, ili kad ubacuješ podatke u komp koji su sumnjivog porekla (sa CD-a, fleš memorije, ekstenog harda ...).
Inače što se trošenja resursa tiče mislim da je Nortonov AV najveći potrošač, NOD32 najmanji, AVG i Kaspersky su negde u sredini (Pandu nisam koristio).
 
Potrebe su razlicite ali definitivno mi ne treba AV o kom cu stalno razmisljati kako bih dobio na performansama racunara, dakle stalno ukljucivanje i iskljucivanje zastite u realnom vremenu, tj. koristio postojece za zastitu koja me je izdala. Ne znam tacan broj, ali potrazite Mikro u kom je testirano vise AV pa procitajte malo vise o Kapersky AV. On zaista jeste dobar za skeniranje kompresovanih (arhiviranih) datoteka, ali kada su skriptovi u pitanju on definitivno brljavi. Zatim, skeniranje mu traje jako dugo, nepodnosljivo dugo na standardnom podesenju dubine skeniranja, a o najdubljem i da ne razmisljam. Jako velike baze virusa skida svakog dana sa interneta a to ume i da nervira. Nije samostalan prilikom konektovanja na internet, tj. podatke o konekciji preuzima iz IE. Pa tako kada je IE offline Kaspersky ne moze da se azurira. Ne koristim IE tako da me je to opasno nerviralo... Ne azurira softver u tim ogromnim datotekama koje skida sa neta, i nekoliko puta dnevno ( i to samo osnovno azuriranje AV, ne prosireno), vec samo bazu podataka a sve to ume da traje i desetinu minuta u zavisnosti od kvaliteta veze.
Reklama... pa o kom AV softveru se vise pise u nasim IT casopisima od Kasperskogo... :?:
Koliko me secanje sluzi urednistvo casopisa Mikro je moralo da objasnjava u jednom broju korisnicima prateceg CD-a da nema virusa na tom CD-u vec da Kaspersky gresi. A bas oni ga najvise i reklamiraju jer su verovatno dobili licencu za reklamu. I tako u beskraj... milioni primera gde je on los i gde brljavi. I sam sam ranije bio sklon da tvrdim da je najbolji, tata medju tatama... ali praksa me je naucila da nie to bas tako. Ne bih da zvucim uvredljivo ali zaista razmislite sta dobijatte njime. U slucaju da je boot ili neki od kljucnih sistemskih fajlova zarazen "necim" sto se nemoze dezinfikovati, sta bi ste radili ? Krpili OS, ponovo instalirali... Sta bi vam ponudio Kaspersky... nista jer je trom i neprektican...
Avast je besplatan, do sada mi se nikada nije iskljucio ili mi prijavio da licencni kljuc nije validan, jednostavno radi a ne primecujem ga. Sve navedene mane KAV-a nepostoje kod njega. Sastoji se iz 7 modula koji se mogu podesavati u "sitna crevca" i nudi mnogo vise nego KAV. Proverite... :wink:
 
Evo poslusao sam savet i instalirao avast 4.6 home edition i sad update-ujem definicije i program. Ima lep interfejs, zauzima dva procesa (kav je u jednom procesu). I sta da kazem na probije, pa cu da vidim.
Dobada mi se boot scan
 
FROZEN:
Evo poslusao sam savet i instalirao avast 4.6 home edition i sad update-ujem definicije i program. Ima lep interfejs, zauzima dva procesa (kav je u jednom procesu). I sta da kazem na probije, pa cu da vidim.
Dobada mi se boot scan

Moraces samoda ga registrujes na njihovom sajtu. Inace update traje mnogo manje kod dnevnih azuriranja nego kod KAV-a... Ja sam u pocetku imao malih problema da se enadjem u tom interfejsu ali posle je sve rutina.

Ako ti zatreba neka pomoc oko Avast-a slobodno pitaj, mislim da ga prilicno dobro poznajem.

Srecno... :wink:
 
VRDB

VRDB stands for "Virus Recovery Database"; it was known as "Integrity Database" in previous avast! versions. The aim of VRDB is to help when, despite all the security measures, a virus gets inside the computer and the files are infected. With the help of VRDB, it is possible to repair infected files (return them exactly to their original state). VRBD is announced by an icon with the letter "i" in the system tray (next to the clock). If the icon is animated, the database is being created right now.

VRDB PRINCIPLE

avast! creates an integrity database, i.e. it stores information about the actual state of the files, doing it three versions back for each file. The database creation/maintenance is performed either when the computer is idle, or when the screen-saver is running (any screen-saver, not only the avast! one). This database, once it is created, is updated each three weeks (this value may be changed by editing avast4.ini).
If any file is infected by a virus, it is possible to repair it, i.e. turn it to its original state. If there are multiple versions of the file in the database, you can choose which version you want to restore.

SETTINGS

The settings of VRBD can be changed by clicking on the icon in the system tray with the right mouse button. There are three options:

Generate VRDB when computer is idle. avast! will create its database only when the computer is idle, i.e. when it is not being used.

Generate VRDB only when screen-saver is running. avast! will create its database during the time screen-saver is running. It may be any screen-saver, not only the one included in avast!

Disable VRDB generation. avast! will neither create, nor update the database. If you select this option, it will not be possible to repair virus infected files in the future!
 
FROZEN:
Hm. Pa i ja znam da koristim help!!!
Mislio sam jel ti znas da objasnis na Srpskom :?:

Nema velikog objasnjenja.. jednostavno, pravi rezervne kopije sistemskih (kljucnih) fajlova koje ce ti, u slucaju da su zarazeni, ponuditi ako ne bude mogao da dezinfikuje one koji su u funkciji. Odlicna opcija... :?
 
nikodim:
FROZEN:
Hm. Pa i ja znam da koristim help!!!
Mislio sam jel ti znas da objasnis na Srpskom :?:

Nema velikog objasnjenja.. jednostavno, pravi rezervne kopije sistemskih (kljucnih) fajlova koje ce ti, u slucaju da su zarazeni, ponuditi ako ne bude mogao da dezinfikuje one koji su u funkciji. Odlicna opcija... :?

Znači li to da on pravi kopije tih fajlova tj da pravi duplikate koji zauzimaju dodatni prostor na disku?
 
Каспер:
Znači li to da on pravi kopije tih fajlova tj da pravi duplikate koji zauzimaju dodatni prostor na disku?

Da, ali ti fajlovi nisu veliki i ne zauzimaju bas tolio mesta, ne pravi ih svakih 5min. (vej jednom mesecno, koliko sam shvatio) a mozes i da ih obrises. :wink:
 
Kaspersky zauzima manje sistemskih procesa, agilniji su sa azuriranjem baze poznatih virusa, bolje skenira arhive. I ujedno je kompletno sigurniji, tj. avast ne nalazi bas sve po testovima sa neta!

A sto se tice najboljeg, po meni je KAV, ali po nekim rezultatima izgleda da je NOD32 bolji. Ali sta reci NOD sam probao i batalio.

I OPET KASPERSKY JE KASPERSKY :wink:
 
Stvar ukusa i želja... Naravno sve treba podrediti svojim željama tako da se ne bih složio sa prethodnom konstatacijom.. Svako hvali konja kojeg jaše, s toga bez pretjerivanja..

Svaki AV program je na svoj način dobar..
 
GZ:
Stvar ukusa i želja... Naravno sve treba podrediti svojim željama tako da se ne bih složio sa prethodnom konstatacijom.. Svako hvali konja kojeg jaše, s toga bez pretjerivanja..

Svaki AV program je na svoj način dobar..

Definitivno si u pravu... jedno je sigurno, ne postoji 100% zastita od virusa, ni jedan AV to ne moze da obezbedi, postoje samo razlike u procentu ali ni jedan nije 100% siguran. :wink:
 

Back
Top