Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

Pozdrav Forumasi , Niko da odgovori na pitanje da li po dobijanju potvrde o dobijenoj vizi moze da se ode licno u Bec i da se viza dobije istog dana. Da li je uopste to neko probao . Hvala

Pozdrav svima! Ovako važan update i zvanično obaveštenje od februara 2018 god. nije više moguće poslati putnu ispravu tj.pasoš poštom, kurirskim službama ili lično.
Ja sam poslao poštom i dobio sam zvanično obaveštenje da se obratim CVAC službi i organizujem preko njih povrat pasoša. Dobio sam rok od 30 dana u slučaju da ih ne kontaktiram i ne organizujem povrat vratiće mi pasos bez Vize.

Što se tiče CVAC imam delimično pozitivno iskustvo, zaista su mi odgovorili na svaki mail i javili se na telefon u što kraćem roku. Moj problem je nastao onda pošto sam od Beograda nekih 150km odlučio sam se za opciju 2. Slanje pasoša preko kurirske službe/ poštom, na ovom linku vam se nalazi uputsvo:

http://www.vfsglobal.ca/Canada/Serbia/how_to_apply.html#temporary_documents

Naravo ja sam ispoštovao proceduru koja je opisana problem je bio oko uplate troškova. Na linku ispod se nalazi uputsvo za uplatu.

http://www.vfsglobal.ca/Canada/Serbia/pdf/Bank-instruction-Serbia-English.pdf

Ja sam klijent banke Intese i oni nisu mogli da izvrše uplatu Nostro u dinarima, a u Komercijalnoj banci je bilo potrebno otvoriti račun (što bi opet potrajalo nekoliko dana) i njima nije bilo bas jasno kako da izvrše uplatu čak i kada sam im pokazao to uputstvo . Možda zavisi od veličine ekspoziture banke, znanju i volji zaposlenih da vam to urade i da li su uopšte nekad i imali takvu uplatu.

Moj savet je da izbegnete ovaj način uplate i da odete lično i izvršite uplatu na licu mestu, ponekad se desi da je gužva iz razloga što ljudi dođu da pitanju ili se informišu šta im je sve potrebno od dokumenata itd... uglavnom se to sve nalazi na sajtu ambasade i to sve može da se sazna i sredi online.

Eto otprilike toliko, ako imate neka pitanje postavite...
 
Pozdrav svima, nisam se javljala iz razloga sto sam cekala povratnu informaciju iz Beca, pa s` obzirom da je juce stigla, evo da javim, da vas sve informisem, kako bi znali i to da postoji i drugi nacin slanja dokumenata u Bec, osim preko Vac-a. U ponedeljak 23.02. sam POSLALA DOKUMENTA SA SVE PASOSEM, OBICNOM POSTOM, PREPORUCENO, AVIONSKI SA POVRATNICOM I PLATILA PTT 932 DIN. Juce stigla povratnica, sto znaci da su dokumenta stigla na odrediste, a ono sto je najvaznije je da su i primljena od strane Ambasade. Iskreno, nisam ni sumnjala u to, jer apsolutno nevidim razlog zbog cega ih ne bi primili, Ambasadi ni iz dzepa ni u dzep, a mi budale nasedamo na trikove kojekakvih agencija i punimo im kasu, onako bas debelo. Dokumenta sam, na ovaj nacin poslala i 2013 godine, a evo i sada bez ikakvih problema. Uporedite cifre, 6650 din za uslugu pakovanja koverte, koju naplacuje VAC i Ptt koji sam ja platila, odnosno sama spakovala koverat, u iznosu od 932 din. Razlika drasticna, takodje moram naglasiti i to da sam ja za tu sumu odradila sve, a preko VAC-a ti uzmu jos 4500 din za troskove slanja pasosa, u slucaju da dobijes vizu. Neko se bas lepo dosetio da zaradi poprilicnu sumu. No dobro, apsolutno me neinteresuje ko se toga dosetio i koliko na tome zaradjuje, poenta je samo u tome da na meni nece zaradjavati, jer ja nisam ni glupa, a ni nepismena pa da ne znam sama spakovati koverat, jer to za cega oni uzimaju toliki novac i nije drugo no pakovanje koverte, Nista brze posiljka nestigne preko njih nego ovim putem kojim sam ja to poslala, oni nemaju nikakav uticaj na dobijanje vize, jer su samo posrednici, kao sto mi ni slanjem na ovaj nacin niko nista ne garantuje sto se vize tice, tako da sta je drugo to za cega uzimaju novac, vec pakovanje koverte. Tako stvari stoji, dragi moji forumasi, nadam se da ce vam ova informacija biti od koristi, a samim tim da ce vam u dzepu ostati nista manje vec okruglo 10. 000 dinara, pa sad vi kako hocete i kako odlucite, od volje vam. Srdacan pozdrav svima
Pozz interesuje me koja si dokumenta preda? Meni salje crkvema opstina garantno pismo...
 
Cao, samo da vas ja informisem- ugovor postoji izmedju vlade kanade i firma koja upravlja VACs (vfs global) gde je kanada njima dala ekskluzivu za odredjene usluge. Nedavno je doneta odluka da ambasade sa “visa office” nece vise da prihvate nista osim sta dolazi direktno preko vac. To sto su prihvatil dokumente ste imali srece ali znajte da to nije vise standardna praksa. Isto je i za slanje pasosa ako aplicirate online. Takodje od 31.jula gradjani srbije moraju da odu u vac u bg da daju biometrijske podatke... cisto da znate. Zapad uvek uspeva da gazi na ovaj ili onaj nacin.
 
Poslednja izmena:

Back
Top