Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

platypus

Obećava
Poruka
52
Pokusavam da se snadjem,ali uzalud.Ima li koga da pripomogne?Ono sto mene interesuje jeste:Mogu li se sva dokumenta potrebna za dobijanje tur. vize za Kanadu,kao i pasos u paketu sa njima poslati preporucenom postom u Bec?Mogu li se formulari dobiti u ambasadi u Beogradu?S` obzirom da sam bila vec u Kanadi 2005 god,regularno ispostovala sve rokove,cak se vratila i 2 nedelje pre isteka vize,treba li da sa svim dokumentima prilozim i fotokopiju starog pasosa,kako bih im pokazala,odnosno dokazala,da ne nameravam tamo da ostanem,vec se vracam svome detetu i muzu.?Kakva su vasa iskustva i sta je najbolje da uradim?Svaki savet i svako iskustvo su dobro dosli.Hvala unapred!!!
 
Registrovao sam se na ovom njihovom novom sajtu i započeo proces online aplikacije za TRV, ponovo.
Ono što mi je zapalo za oko je da ih zanimaju samo određena dokumenta i to: Purpose of travel, Financial means, Copy of passport, Digital photo, Proof of relationship, Business registration, Travel history, Invitation letter, letter of explanation.
Uvedena je mogućnost plaćanja fee sa kreditnom karticom.
Nije baš ni jednostavno sve odraditi, jer svaki dokument morate skenirati, a zatim ako je npr u pitanju pasoš, sve stranice morate spojiti u jedan fajl !
To su novine.
 
Poslednja izmena:
Poštom sigurno oni ne šalju vizu, mislim da ako odobre vizu obaveste te putem e-mail-a kada da dođeš u Beč da ti zalepe u pasoš, a druga varijanta je da im ti pošalješ putem pošte ili DHL-a pasoš da ti ga viziraju pa onda ga na isti način dobiješ nazad (uz prihvatanje na sopstvenu odgovornost da se može desiti da ti se pasoš negde zagubi u pošti). Sigurnije je ipak otići lično u Beč na viziranje, a ipak je to happening, malo vidiš bečlijke ovo ono z:lol:
Ja sam aplicirao online za TRV pre neki dan pa ću izvestiti kako stvari stoje ....
 
Poštom sigurno oni ne šalju vizu, mislim da ako odobre vizu obaveste te putem e-mail-a kada da dođeš u Beč da ti zalepe u pasoš, a druga varijanta je da im ti pošalješ putem pošte ili DHL-a pasoš da ti ga viziraju pa onda ga na isti način dobiješ nazad (uz prihvatanje na sopstvenu odgovornost da se može desiti da ti se pasoš negde zagubi u pošti). Sigurnije je ipak otići lično u Beč na viziranje, a ipak je to happening, malo vidiš bečlijke ovo ono z:lol:
Ja sam aplicirao online za TRV pre neki dan pa ću izvestiti kako stvari stoje ....
Hvala na odgovoru:)
 
E da, što se tiče tiče DHL-a, BACANJE para. Ja sam prvi put u novembru slao preko pošte dokumenta, bile su dve opcije, prva putem kao brze pošte tzv EMS koji bi me izašao oko 2500 din, i druga varijanta za koju sam se odlučio je slanje običnom preporučenom poštom avionskim putem! Ovo me izašlo nepunih 600 din! Stiglo je iz NS-a za nepunih 7 dana. Ima i opcija praćenja statusa pošiljke ali samo do izlaska iz zemlje (do aerodromske pošte), ali kad izađe iz zemlje (s obzirom da ide avionom) stigne bukvalno za dan. Da sam se kojim slučajem odlučio za EMS stiglo bi 3-4 dana ranije, no meni to nije ništa igralo.
A što se tiče sigurnosti, isto ti dođe EMS ili preporučena pošta, pošta kao garantuje za pošiljke, no uvek postoji rizik da se izgubi, verujem da je tu verovatnoća jako mala, s obzirom na kratku relaciju NS (ili BG) - Beč. Znači moj savet svima je da ne bacaju pare ni na DHL niti EMS, već obična preporučena pošta uz minimalni doplatak za avionski prevoz!
Još bolja varijanta je ovo online apliciranje što su uveli nedavno. Najbrže stigne do njih, i nema troškova slanja poštom. Sve dokumente skenirate (npr uslikate telefonom, fotoaparatom itd), prilagodite rezoluciju, zatim spojite u jedan fajl i upload-ujete. Na kraju se plati Fee putem kartice (Visa ili Master) i to je sve.
Ako nekom bude trebala asistencija u vezi sa tim, može da me kontaktira na pm.
 
E da, što se tiče tiče DHL-a, BACANJE para. Ja sam prvi put u novembru slao preko pošte dokumenta, bile su dve opcije, prva putem kao brze pošte tzv EMS koji bi me izašao oko 2500 din, i druga varijanta za koju sam se odlučio je slanje običnom preporučenom poštom avionskim putem! Ovo me izašlo nepunih 600 din! Stiglo je iz NS-a za nepunih 7 dana. Ima i opcija praćenja statusa pošiljke ali samo do izlaska iz zemlje (do aerodromske pošte), ali kad izađe iz zemlje (s obzirom da ide avionom) stigne bukvalno za dan. Da sam se kojim slučajem odlučio za EMS stiglo bi 3-4 dana ranije, no meni to nije ništa igralo.
A što se tiče sigurnosti, isto ti dođe EMS ili preporučena pošta, pošta kao garantuje za pošiljke, no uvek postoji rizik da se izgubi, verujem da je tu verovatnoća jako mala, s obzirom na kratku relaciju NS (ili BG) - Beč. Znači moj savet svima je da ne bacaju pare ni na DHL niti EMS, već obična preporučena pošta uz minimalni doplatak za avionski prevoz!
Još bolja varijanta je ovo online apliciranje što su uveli nedavno. Najbrže stigne do njih, i nema troškova slanja poštom. Sve dokumente skenirate (npr uslikate telefonom, fotoaparatom itd), prilagodite rezoluciju, zatim spojite u jedan fajl i upload-ujete. Na kraju se plati Fee putem kartice (Visa ili Master) i to je sve.
Ako nekom bude trebala asistencija u vezi sa tim, može da me kontaktira na pm.

A kako ti ambasada šalje pasoš? DHL ili istim putem kako su dobili?!
 
Ako apliciraš za vizu na klasičan način, najbolje da im dostaviš kopiju pasoša i to sve od prve do poslednje strane. Ovo iz razloga jer ako im odmah dostaviš original pasoš, može se desiti da i cela 2-3 meseca bude kod njih u ambasadi, dok traje proces obrade, a ima likova koji su i toliko čekali na vizu...
Kada ti odobre vizu, dobiješ obaveštenje mail-om kada da dođeš na viziranje pasoša (ako ga nisi već poslao prilikom aplikacije), ili možeš ako nećeš lično da ideš u Beč na viziranje, da im pošalješ pasoš opet poštom ili DHL-om. E sad tu imaš opciju mislim plaćenog odgovora ili ako si poslao pasoš redovnom poštom, tako ti ga i vrate. Mene su npr prvi put kada su me odbili, poslali putem redovne pošte original civilnu vojnu knjižicu koju sam bio slao kada sam aplicirao, i stigla je nazad bez problema najobičnijom poštom. Ali vidi, jedna stvar je npr ako se desi da se zagubi pošta sa raznoraznim kopijama koje šalješ kada apliciraš, a sasvim druga je kad ti se izgubi original pasoš. Onda se moraš cimati da vadiš drugi, a znaš i sam kako je to mučno itd. Tako da, moj ti predlog ako već dobiješ vizu, prošetaj do Beča. Pozz
 
Ako apliciraš za vizu na klasičan način, najbolje da im dostaviš kopiju pasoša i to sve od prve do poslednje strane. Ovo iz razloga jer ako im odmah dostaviš original pasoš, može se desiti da i cela 2-3 meseca bude kod njih u ambasadi, dok traje proces obrade, a ima likova koji su i toliko čekali na vizu...
Kada ti odobre vizu, dobiješ obaveštenje mail-om kada da dođeš na viziranje pasoša (ako ga nisi već poslao prilikom aplikacije), ili možeš ako nećeš lično da ideš u Beč na viziranje, da im pošalješ pasoš opet poštom ili DHL-om. E sad tu imaš opciju mislim plaćenog odgovora ili ako si poslao pasoš redovnom poštom, tako ti ga i vrate. Mene su npr prvi put kada su me odbili, poslali putem redovne pošte original civilnu vojnu knjižicu koju sam bio slao kada sam aplicirao, i stigla je nazad bez problema najobičnijom poštom. Ali vidi, jedna stvar je npr ako se desi da se zagubi pošta sa raznoraznim kopijama koje šalješ kada apliciraš, a sasvim druga je kad ti se izgubi original pasoš. Onda se moraš cimati da vadiš drugi, a znaš i sam kako je to mučno itd. Tako da, moj ti predlog ako već dobiješ vizu, prošetaj do Beča. Pozz

Hvala na odgovoru! Apliciracu online pa cu videti za pasoš...pozz
 
Poštom sigurno oni ne šalju vizu, mislim da ako odobre vizu obaveste te putem e-mail-a kada da dođeš u Beč da ti zalepe u pasoš, a druga varijanta je da im ti pošalješ putem pošte ili DHL-a pasoš da ti ga viziraju pa onda ga na isti način dobiješ nazad (uz prihvatanje na sopstvenu odgovornost da se može desiti da ti se pasoš negde zagubi u pošti). Sigurnije je ipak otići lično u Beč na viziranje, a ipak je to happening, malo vidiš bečlijke ovo ono z:lol:
Ja sam aplicirao online za TRV pre neki dan pa ću izvestiti kako stvari stoje ....

Hvala puno na informaciji, ja vec racunao na dva odlaska u Bec. Javi obavezno ishod i taman da vidimo koliko traje proces na ovaj nacin... Puno srece!!!

P.S. Koji je razlog prethodnog odbijanja, ako nije isuvise licno pitanje?
 
Dobiješ standardan odgovor tipa, You have not satisfied me that you would leave Canada at the end of your stay as a temporary resident....
A zatim su čekirani sledeći razlozi: your travel history, lenght of proposed stay in Canada - cenim da je ovo zadnje presudilo jer sam tražio 6 meseci. A kad malo razmisliš, ni ne vredi tražiti duže od 1-1,5 meseci jer oni odma kapiraju 'aha, oće da ostane da radi u Kanadi'.
Drugo bitno je da imaš dobar razlog da ideš, ja sam prvi put kao razlog imao stručni ispit, al to očigledno nije dovoljno. Treba ipak i pozivno pismo nekog prijatelja, rođaka itd. Novac takođe nije nikakva garancija za vizu, jer sam npr prikazao dosta, za naše standarde. Jedino ako prikažeš baš mnogo tipa milionče, u tom slučaju će ti bez pardona reći, izvolte u Kanadu da trošite...
 
Milansel,e bas ti hvala na detaljnom objasnjenju,Ja cu dokumenta poslati redovnom postom,kao i ti,ali sa dokumentima i pasos.Ne mogu u Bec,ako se desi da dobijem vizu,pa iz tog razloga poslacu postom,pa sta Bog da.

Interesuje me jos nesto,ako neko zna ili je imao slicno iskustvo,a to je:Na koliki vremenski period je pametno traziti vizu?Zasto to pitam,pa zato sto vizu koju dobijete iz Beca,ona sluzi za ulazak u Kanadu,a kad stignes u Kanadu,odmah iz aviona ides na imigraciono i oni tamo ti odredjuju duzinu trajanja vize,odnosno boravka u Kanadi.Ja sam 2005/2006 god. bila u Kanadi,ovde sam trazila na 1 mesec,a na imigracionom 6 meseci i toliko su mi i dali.Na koliko sada da trazim?Moram da naglasim da sam bila kod drugarice,nisam radila vec uzivala i vratila sam se 2 nedelje pre isteka vize.Koliko bi to mogla da mi bude olaksavajuca okolnost,sto sam ispostovala rokove i na kraju sto bih opet isla ali posle 7 godina.Moja nedoumica je iz razloga sto mi je drugarica u pozivnom pismu navela da me poziva na 6 meseci,pa se pitam da li da tako i na vedem,jer toliko bih i ostala,ili da mi salje novo sa naznakom da me poziva na 1 mesec?To su sve cake koje oni prate i gledaju,pa se iz tog razloga i brinem.
Ako neko ima kakve informacije ili bilo kakvo iskustvo,neka javi,svaka informacija zlata vredi.

Zahvaljujem se svima koji su podelili svoja iskustva i informacije sa nama na ovoj temi,a takodje se unapred zahvaljujem i onima koji ce mozda tek i da ih podele.Srdacan pozz svima!!!

Milansel obavezno javi kako si prosao i sta se desava,veliki pozz i tebi!!!
 
Ja nemam iskustva sto se konkretno Kanade tice, americku sam dobijao.

Moja logika je da se previse traziti na 6 mes. jer je to ipak turisticka viza. Treba se bas poklopiti zivotni trenutak da mozes negde opravdano (iz njihovog ugla) ici turisticki toliko dugo. Sto si imala vizu i ispostovala je, sigurno mora biti neki plus. MOJE misljenje je da je mozda bolje traziti na mesec dana, ali napominjem da je ovo samo moje misljenje. Kao sto si i sama rekla, na ulasku ti odrede do 6 mes., pa mozes da uzivas duze od onog sto si navela, opet ispostujes... Svi zadovoljni !!!
 
Stavi se u njihov položaj i zapitaj se: šta će ona kod drugarice 6 meseci u poseti? Možda ide da radi!? Još ako dolaziš iz zemlje kao što je naša gde svaki treći nema posao, odgovor se sam po sebi nameće.
Poučen iskustvom iz prvog apliciranja, mislim da je bolje tražiti kraći period boravka, jer kod traženja dugog boravka sigurno je znatno veći rizik za odbijanje.
Uostalom, ako i dobiješ vizu na npr 3 meseca, možeš i tražiti produženje boravka iz kanade, ima na http://www.cic.gc.ca/english/visit/extend-stay.asp
Pozz
 
Izgleda da je pravilo u ambasadi da nema pravila. Upravo sam obavešten preko portala da mi je zahtev za vizu odbijen, po drugi put! A kao razlog odbijanja mi je navedeno pored travel history (nemam stari plavi pasoš gde mi je bila većina viza i pečata!) i purpose of visit (neverovatno, iako sam lepo obrazložio zašto i gde idem i priložio pozivno pismo od prijatelja iz Toronta!).

Jedino pozitivno sa online apliciranjem je da te ne drže dugo u neizvesnosti - za cirka 12 dana sam dobio odgovor na aplikaciju.
Pozdrav svim budućim aplikantima.
 
Znači prvi put sam aplicirao redovnom poštom i dobio odgovor istim putem. Drugi put, kod online aplikacije dobiješ e-mail da imaš novu poruku na svom profilu (portalu), kad se uloguješ tamo je fajl koji se u mom slučaju zvao nažalost Refusal letter - nisam morao ni da ga otvaram, kad po nazivu odmah znaš koliko je sati :sad2:
Al nema veze, probaćemo i treći put, ovaj put u maju, direkt na FSWP, do kraja nema :gace:
 
Znači prvi put sam aplicirao redovnom poštom i dobio odgovor istim putem. Drugi put, kod online aplikacije dobiješ e-mail da imaš novu poruku na svom profilu (portalu), kad se uloguješ tamo je fajl koji se u mom slučaju zvao nažalost Refusal letter - nisam morao ni da ga otvaram, kad po nazivu odmah znaš koliko je sati :sad2:
Al nema veze, probaćemo i treći put, ovaj put u maju, direkt na FSWP, do kraja nema :gace:

Sve sam uploadovao preko njihove aplikacije, ali mi na kraju izbaci gresku kada unesem Given name i Last name za el. Potpis. Kaze da se ne podudara sa podacima unetim u aplikaciji. Jel ima neko iskustva sa tim?
 

Back
Top