FOLKLOR

  • Začetnik teme KUD.21 MAJ BEOGRAD
  • Datum pokretanja
KUD.21 MAJ BEOGRAD:
STA MISLITE O FOLKLORU. I DA LI UOPSTE ZNATE STA JE FOLKLOR.AKO ZELITE DA PRICATE SA NAMA O VASEM KUD-u PISITE. :D :!: :D

ja ocu jednom da idem da igram folklor da naucim
ima u beogradu u OS stevan filipovic za odrasle, 1000din dva puta nedeljno
 
Anonymous:
Anonymous:
KUD.21 MAJ BEOGRAD:
STA MISLITE O FOLKLORU. I DA LI UOPSTE ZNATE STA JE FOLKLOR.AKO ZELITE DA PRICATE SA NAMA O VASEM KUD-u PISITE. :D :!: :D

ja ocu jednom da idem da igram folklor da naucim
ima u beogradu u OS stevan filipovic za odrasle, 1000din dva puta nedeljno
da si krenuo na vreme ne bi morao da trazis za sarije :lol:

pa fala ti nisam :(( ajde me ti ucish zakasnih na ovaj kurs jel oces??????
 
da,bavila sam se osam godina.prestala sam jer sam bila preokupirana drugim stvarima.malo mi nedostaje.mnogo smo putovali.to je bio jedan zaist lep period zivota
 
KUD.21 MAJ BEOGRAD:
STA MISLITE O FOLKLORU. I DA LI UOPSTE ZNATE STA JE FOLKLOR.AKO ZELITE DA PRICATE SA NAMA O VASEM KUD-u PISITE. :D :!: :D

Čovek je pitao i sta mislite i znate li sta je folklor. To je jedna fenomenalna stvar, pogotovu ako je u sastavu KUD-a i mjuza ziva. Strendžeri padaju u nesvest kada vide nas folklor.
 
Anonymous:
KUD.21 MAJ BEOGRAD:
STA MISLITE O FOLKLORU. I DA LI UOPSTE ZNATE STA JE FOLKLOR.AKO ZELITE DA PRICATE SA NAMA O VASEM KUD-u PISITE. :D :!: :D

ja ocu jednom da idem da igram folklor da naucim
ima u beogradu u OS stevan filipovic za odrasle, 1000din dva puta nedeljno


Zdravo,ja sam Nemanja i igram u KUD-u Raska iz Raske!Veoma volim da idem na probe,najvise zbog drustva,turneja,ali naravno i zbog radoznalosti otkrivanja obicaja,igara i nosnje koji su mi do pre tri godine bili potpuno nepoznati!KUD u kome igram postoji tek 5 godina i za to kratko vreme smo bili 3 puta u Banja Luci,u Holandiji,Bugarskoj i Turskoj!
Ovog leta bi trebalo da idemo u Madjarsku i u Svajcarsku ali videcemo...Ovo ni malo nije bilo hvalisnje vec predstavljanje KUD-a u najkracim crtama!Zato ukoliko zelite da se dopisujemo,recite mi nesto o svom Kud-u,posto mi nije bas poznat(recimo kao Abrasevic,Krsmanac i Spanac)!Moja adresa je :nemanjastancic2004yahoo.com!
 
e pozzdrav svima koji se zanimaju za folklor ja se bavim folklorom vec 20 godina i profesionalni sam certifikovani koreograf sto se tice plesa i narodnih igara i obicaja Srbije i Bosne i Hercegovina naziv folklor je veoma sirok pojam i postoji dosta ljudi koji misle da je folklor seljakluk ali to su ljudi koji neznaju prednosti folklora kao sto su : putovanja ,zabave, upoznavanja novih ljudi i sticanje nekih novih prijateljstava koja u normalnom zivotu nebi mogao ostvariti nismo svi u mogucnosti privatno platiti da idemo na neke destinacije kao sto su npr Tunis,Istanbul,Pariz itd to seu samo neke destinacije gdje sam ja bio sa folklorom e ovako raja ja imam svoj privatno forum koji je samo vezan za folklor i ako ko zeli da se registruje da ucestvuje na tom forumo ili jos bolje ako ima clanova iz KUDOVA(KULTUNOUMIJETNICKI DRUSTAVA)Neka se registruju pa sta znate pozda i ostvarimo neku poslovnu suradnjunaziv foruma je http://univerzitet.forumotion.com i tu se samo nalazi o folkloru takodjer mozete da reklamirate vase kud-ove sve je dozvoljeno bilo mi je drago i nadam se da ce oni koji se registruju na moj forum uzivati u folklornom znamenitostima i svemu sto je vezano za folklor HVALA!!!!
 
Volim srpske narodne igre i jedno vreme sam bio u jednom KUDu u svom gradu. Nisam bas bio za igru, ali sam glumio. Sada mi je krivo sto nisam vise igrao. Da imam vremena, uclanio bih se u neko KUDo.
 
Igram folklor 15 godina u RKUD-u Jedinstvo iz Panceva,putovali smo i igrali u raznim zemljama sveta,jedno jako lepo iskustvo,...trenutno se spremamo za smotru,igracemo igre iz banata i igre iz vranjskog polja,pa imamo mali problem....nemamo dovoljno nosnje za vranjsko polje koja se moze iskoristiti za smotru,pa sam htela da zamolim sve koji imaju kontakt br bilo kog drustva ili organizacije koja je voljna da nam pozajmi ili iznajmi nosnju za taj dan.....hvala unapred...pozdrav :)
 

Back
Top