Bata Stojkovic vs. Robert de Niro

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Mozda je tema glupa, ali pade mi na pamet- Bata je nas najbolji glumac svih vremena (zvanicno) a de Niro jedan od najboljih svetskih. Kome biste dali glas? Inace, kako uporedjujete najbolje domace i strane glumce i glumice, mogu li ovi nasi da im pariraju?
 
Truman:
Mozda je tema glupa, ali pade mi na pamet- Bata je nas najbolji glumac svih vremena (zvanicno) a de Niro jedan od najboljih svetskih. Kome biste dali glas? Inace, kako uporedjujete najbolje domace i strane glumce i glumice, mogu li ovi nasi da im pariraju?

ma,najbolje da je nikola kojo bolji od bate...nikola je ok glumac,ali ne moze da se poredi neko ko je imao 5-6 filmova sa nekim ko je na stotine imao i jos da se kaze da je taj sa 5-6 bolji....nikola je prvenstveno upamcen zbog andjela i lepih sela..
mada ne znam da li je bata bolji od ckalje...meni je i ckalja jedan od najboljih..a ako pitas za roberta,pa definitivno moze da mu parira iako je meni licno simpaticniji de niro.....ali i batu volim,tako da bih mozda 0.2 poena vise dala de niru...
 
Truman:
Mozda je tema glupa, ali pade mi na pamet- Bata je nas najbolji glumac svih vremena (zvanicno) a de Niro jedan od najboljih svetskih. Kome biste dali glas? Inace, kako uporedjujete najbolje domace i strane glumce i glumice, mogu li ovi nasi da im pariraju?

ma,najbolje da je nikola kojo bolji od bate...nikola je ok glumac,ali ne moze da se poredi neko ko je imao 5-6 filmova sa nekim ko je na stotine imao i jos da se kaze da je taj sa 5-6 bolji....nikola je prvenstveno upamcen zbog andjela i lepih sela..
mada ne znam da li je bata bolji od ckalje...meni je i ckalja jedan od najboljih..a ako pitas za roberta,pa definitivno moze da mu parira iako je meni licno simpaticniji de niro.....ali i batu volim,tako da bih mozda 0.2 poena vise dala de niru...
 
:roll:
AKO TE ZANIMA POREDJENJE NASI IMAJU NEVEROVATAN TALENAT.NPR.BATA KOJI GLUMI TOTALNO PRIRODNO,REALISTICNO PRIKAZUJUCI PSIHOLOGIJU NASEG SELJAKA,FANATIKA,I TD.KOD NJIH JE IPAK GLUMA NA 2 MESTU.NA 1 SU NARAVNO EFEKTI.UZMI U OBZIR NJIHOVE USLOVE I UPOREDI IH SA NASIM.
 
Samo se delimicno slazem sa Strelom jer smatram da postoji odredjeni mali broj domacih glumaca koji su zaista rodjeni za to, a rekao bih da u najtalentovanije spada Bata Stojkovic. Izvinjavam se sto sam napisao da je Bata zvanicno nas najbolji glumac, pa ispravljam u nezvanicno. Hellgirl rece da je su u zapadnim filmovima na prvom mestu efekti. Ne bih se bas slozio jer ima toliko primera filmova u kojima je gluma dosla do izrazaja.
 
Slažem se u konstataciji da se uslovi rada i čitava produkcija filma, kod nas i u Americi, ne mogu upoređivati. Njihova prednost je ogromna ne samo u odnosu na našu kinematografiju, nego i na kinematografije ostatka sveta. Njihova A-produkcija, počinje rad na filmu tako što se po nečijoj ideji ili romanu (stripu), piše scenario i to često rade više scenarista, od kojih jedan razrađuje priču, drugi dijaloge, treći smišlja štosove. Zatim u saradnji sa producentom, reditelj piše preciznu knjigu snimanja, što podrazumeva da je se mora striktno pridržavati. Zatim, uglavnom producent bira kostimografa, scenografa, direktora fotografije i protagoniste a agencije za kasting ostale uloge... Tek posle ovako opsežnih priprema kreće se u snimanje. Vrhunski profesionalizam, u Američkoj kinematografiji, donosi im ne samo značajna umetnička priznanja, već i ogroman profit, tako da oni bez problema, protagonistima (zvezdama) isplaćuju enormne honorare, od kojih holivudski glumci mogu sebi osim superluksuzne egzistencije da obezbede raznovrsno usavršavanje...
 
De Niro jeste glumac nad glumcima.
Danilo Bata Stojkovic je...nema reci na bogatom srpskom jeziku koja bi mogla opisati njega.
Dovoljno je da ga vidim i da mi ulepsa celu nedelju.
Da ne pricam o tome sto su Bata Stojkovic
i cela nasa plejada glumaca iz tog vremena samouki.
 
Bata je bio odlican glumac ali najbolji...to je u svakom slucaju subjektivno.Pa ima jos dobrih:Miki Manojlovic,Laza Ristovski ,pa i Koja iako je mladji...Rade Serbedzija(nas?).Meni je npr. Rade super.A ako si samo generalno hteo da uporedis kvalitet,njihovi su bolji.Ne znam zbog cega.Po meni Tom,Bred i Leo glume super,ali ne mogu da dodju do izrazaja zato sto ih svi samo smatraju za lepe momke.Da se tim poslom bave ovde,bar na profesionalnom planu, bili bi u vrhu a tamo su osrednji...
 
De Niro igra u tehnichki ispeglanijim filmovima... ima i marketing iza sebe... Kao glumac je solidan. Nishta vishe i nishta manje od toga.
Bata je car. Tachno je ono shto je neko vec rekao - da ih je teshko porediti jer su im tipovi uloga potpuno razlichiti. Ali ja ipak glasam za Batu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top