Miloš Crnjanski
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Miloš Crnjanski

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Miloš Crnjanski

da li je crnjanski bio biciklista?

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Znatiželjno sportsko srce Miloša Crnjanskog bilo je najviše vezano za fudbal. Njime se bavio aktivno kao registrovani navalni igrač FK iz Pančeva.
    Biciklizam je bila jedna od njegovih prvih ljubavi. Iz Pariza je pisao o Tour de France, u Rimu je vozio velike izletničke ture biciklom, i ta strast ka biciklarenju nije ga napustila ni u poznijim godinama.
    Zabeležio je svoja putovanja na "bicikletu", po okolini Rima, kaom i u Londonu.

Inače, Crnjanski je uživao u aktivnom bavljenju sportom. Voleo je i bavio se: atletikom, automobilizmom, boksom, veslanjem, gimnastikom, kajakom, golfom, tenisom, motociklizmom, smučanjem, plivanjem i mačevanjem. Uživao je i u automobilizmu, planinarenju i padobranstvu.
    Zanimljivo je da se Crnjanski interesovao za surfing, jer je veštinu jedrenja i upravljanja jedrilicama savladao još kao dečak, dok je živo u (na R. se kaže ) Rijeci...

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ????

svetislav basara svrstava m.c. medju pripadnike tajnog drustva male brace biciklista ruzinog krsta. kada sam pitao da li je bio biciklista mislio sam na to.

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

O Crnjanskom kao biciklisti, ne postoji nikakva fama.
    Kao desničar, nije pripadao Rozenkrojcerima, što ne znači da tokom godina diplomatske službe nije bio u kontaktu sa nekima iz pomenutog udruženja.

Crnjanski i satanizam, veze sa Rozenkrojcerima su više nego glupe tvrdnje. Basara je alegoričan.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

A da li znaš otprilike godinu tog Tour de France kad aje MC izveštavao? Bez zezanja, volela bih da pogledam ta spisanija.

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

MC?
    Samo fali Hammer!

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Aaaa...pa GP ko Gilles Petersen

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Citat Original postavio Betty
    A da li znaš otprilike godinu tog Tour de France kad aje MC izveštavao? Bez zezanja, volela bih da pogledam ta spisanija.

Znam - 1921.
    Kad se vratim sa posla mi obožavanog, daću ti tačno i gde su bili tekstovi objavljivani, kao i neke odlomke. Mislim da je malo toga bilo u Politici, što treba proveriti kod AC :wink:

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Izvinjavam se se Petru zbog prostora koji sam zauzeo

Sjajno, nisam pogrešio

"Pisma iz Pariza", Nova Evropa, Zagreb, 11.VI 1921.

O biciklizmu, takođe: "Kod Hiperborejaca" I, Rimske noći i dani str. 20; "Roman o Londonu" str. 287.
    "Vreme", Beograd, 6,7,8,9, 1932. god. ("Vreme" '32 - '34.), kao i list "Sportista", "Soko"...itd... Inače, sačuvana je slika M.C. kada je imao 5 godina sa biciklom, jednotočkašem i sa puškom na ramenu.

Posebno zanimljivo:
    Branimir Ćosić "Deset pisaca - deset razgovora" iz publikacije "Ispunio sam svoju obavezu"

"Srednjeg rasta ali tanak i lak, preplanulog lica, šešira okruglog oblika, jako isturene donje usnice...
    Česće se viđa sam na ulici nego u društvu. Ali zato se uvek može videti na fudbalskim utakmicama i bokserskim mečevima - to ne propušta..."

Dučić i Crnjanski važili su za momke koji su voleli da se mlate. Evo šta Crnjanski kaže:
    "Ja volim opasnost i volim da se bijem, pa se retko koga bojim, a što je veći i krupniji od mene, ja ga utoliko radije volim da izazovem da se odmerimo "

"Ja i Krleža smo bili prijatelji, nekada u početku, kad sam došao u Beograd i bio u Zagrebu... Ivo Andrić je bio moj prijatelj pedeset godina. Krleža liči mnogo više na mene, jer se on stalno borio. Ja sam se sa njim potukao jednom u kafani"

M.C. "Mogu vam reći da bih više voleo da igram u prvom timu "Jugoslavije", no da opet dobijem nagradu Akademije".
    Miloš Buca Mirković "Kad se Crnjanski vratio u Beograd, vrlo često smo se susretali, ponedeljkom pre podne, nedaleko od restorana "Vltava" na Čuburi, i odmah sa nogu započinjali sa komentarima nedeljnih utakmica. Odmah bi me upitao "Koju ocenu je dobio Savić?"
    Bio je vatreni navijać Crvene Zvezde , od igrača je najčešće isticao Dušana Savića "Lepo građen, lepog izgleda i lepo vaspitan"...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

uju uj, thanx. Ovo mi je bilo potrebno! :wink:

Slične teme