Najbolje rock gitarske solaze

Midnight Rambler

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
456
svidja mi se ideja pravljenja top lista, ne zato sto se pesme mogu jasno i perfektno rangirati, vec zato sto su dobra orijentacija, prilika da se nesto novo nauci, isproba i razmeni misljenje. zato nastavljam sa solazama:

stairway to heaven - led zeppelin
freebird - lynyrd skynyrd
comfortably numb - pink floyd
all along the watchtower - hendrix
highway star - deep purple
november rain - g'n'r
time - pink floyd
sweet child o' mine - g'n'r
voodoo child - hendrix
shine on you crazy diamond - pink floyd
 
Tipkaros:
Znam da u temi kaze "rock", ali ne mozes da spomenes rec "solaza" bez cuvene Afraid to shoot strangers od Maidena... Ja inace ne slusam Maiden, ali ovoj genijalnosti treba odati pocast...
mogu!!! zato ste vi tu da ni metalci ne budu osteceni, jer bi meni bilo jako, jako mrsko da ih stavljam na svoju listu. :lol:

introituse, pogledaj koju sam solazu stavio na PRVO mesto :lol:
 
Evo ja sa mojim ogromnim iskustvom da kazem,a sa obzirom da gitaru preko dvadeset godina ne ispustam iz ruke,reci cu one solaze koje su na mene uticale zestoko,sto tehnicki,a naravno mnogo vise emotivno.

Judas Priest-Beyond The Realms Of Death (Glenn Tipton)
Judas Priest-Sinner (Kenneth Downing)
MSG-Desert Song (Michael Schenker)
MSG-Save Yourself (Michael Schenker)
MSG-Into The Arena (Michael Schenker)
UFO-Natural Thing (Michael Schenker)
UFO-A Self Made Man (Michael Schenker)
Scorpions-The Sails Of Charon (Ulrich Roth)
Scorpions-Coast To Coast (Rudolf & Michael Schenker)
Scorpions-China White (Rudolf Schenker)
Scorpions-Polar Nights (Ulrich Roth)
Scorpions-Nigthmare Avenue (Matthias Jabs)
Scorpions-Blackout (Matthias Jabs)
Scorpions-Crazy World (Matthias Jabs)
Accept-Princess Of The Dawn (Wolf Hoffmann)
Accept-Amamos La Vida (Wolf Hoffmann)
Yngwie Malmsteen-Leonardo
Yngwie Malmsteen-Hold On
Helloween-Revelation (Michael Weikath)
Mercyful Fate-Evil (Hank Shermann)
Mercyful Fate-Night Of The Unborn (H. Shermann/Michael Denner)
Mercyful Fate-Room Of Golden Air (Michael Denner)
Mercyful Fate-Lady In Black (Shermann/Denner)
Mercyful Fate-Burning The Cross (Shermann/Denner)
Black Sabbath-Lonely Is The Word
Black Sabbath-I Witness
Black Sabbath-Born Again
Black Sabbath-Devil And Daughter
Black Sabbath-Forbidden
Running Wild-Uaschtiun (Rolf Kasparek)
KISS-Shock Me (Ace Frehley)
KISS-Unholy (Bruce Kulick)
KISS-Crazy Nights (Bruce Kulick)
KISS-Black Diamond (Ace Frehley)
Metal Church-Gods Of Wrath (Kurdt Vanderhoof)
Metal Church-Waiting For A Savior (Craig Marshall)
Iron Maiden-Man On The Edge (Janick Gers)
Queensryche-I Don't Believe In Love (Chris DeGarmo)

Svaka cast obicnim rock gitaristima,ali sa obzirom da sam prosao mnogo toga u svim vrstama muzike,svaka cast i Hendrixu i Page-u,ali ovo su one solaze koje su nastale sasvim slucajno u muzici nazvanoj Heavy Metal,,mada mislim da je svejedno,jer ipak je gitarsko umece u pitanju.
 
.pissbottleman:
kako ti kenjas.ja ne mogu da verujem.bash bi voleo jednom tebe da cujem,kad su za tebe hendrix i page obicni rock gitaristi.... i dosta vishe sa tim tvojim neverovatnim iskustvom..da ti imash neki kvalitet i za tebe bi se culo....

Izvini sto me vredjas ali ja nikada nisam imao ambiciju da postanem tako ah,slavan i da se za mene cuje,ja sviram za sebe i nece mi nikada pasti na pamet da se eksponiram jer prosto nisam takva licnost.
Mozda sam se pogresno izrazio,ali protiv Hendrixa i Pagea ja nemam nista,samo vidim da je jedan bog zvani Michael Schenker u svom celokupnom opusu otisao mnogo dalje nego Hendrix i Page zajedno.
 
Dont_Break_The_Oath:
.pissbottleman:
kako ti kenjas.ja ne mogu da verujem.bash bi voleo jednom tebe da cujem,kad su za tebe hendrix i page obicni rock gitaristi.... i dosta vishe sa tim tvojim neverovatnim iskustvom..da ti imash neki kvalitet i za tebe bi se culo....

Izvini sto me vredjas ali ja nikada nisam imao ambiciju da postanem tako ah,slavan i da se za mene cuje,ja sviram za sebe i nece mi nikada pasti na pamet da se eksponiram jer prosto nisam takva licnost.
Mozda sam se pogresno izrazio,ali protiv Hendrixa i Pagea ja nemam nista,samo vidim da je jedan bog zvani Michael Schenker u svom celokupnom opusu otisao mnogo dalje nego Hendrix i Page zajedno.


Od kada sam video shta si sve napisao za Pearl Jam (a posle i na josh nekim temama)bilo mi je jasno da se ti u stvari i ne razumes bas u to sto pises...uhvatio si se za taj metal i ne vidis dalje od toga...mnogo ti komentara nije na mestu, i imas previse visoko misljenje o sebi kao o nekom strucnjaku(bilo to vezano za muziku,za knjizevnost...)ali,ti naravno sve radis za sebe,ne zelish da se eksponiras(i sve si to (zajedno sa svojim strucnim misljenjima)ponovio 800 000 puta...toliko o neeksponiranju...).
Nemoj da se vredjas ali stvarno mislim da previse usko i subjektivno gledash na neke stvari...
 
.pissbottleman:
Dont_Break_The_Oath:
.pissbottleman:
kako ti kenjas.ja ne mogu da verujem.bash bi voleo jednom tebe da cujem,kad su za tebe hendrix i page obicni rock gitaristi.... i dosta vishe sa tim tvojim neverovatnim iskustvom..da ti imash neki kvalitet i za tebe bi se culo....

Izvini sto me vredjas ali ja nikada nisam imao ambiciju da postanem tako ah,slavan i da se za mene cuje,ja sviram za sebe i nece mi nikada pasti na pamet da se eksponiram jer prosto nisam takva licnost.
Mozda sam se pogresno izrazio,ali protiv Hendrixa i Pagea ja nemam nista,samo vidim da je jedan bog zvani Michael Schenker u svom celokupnom opusu otisao mnogo dalje nego Hendrix i Page zajedno.


Od kada sam video shta si sve napisao za Pearl Jam (a posle i na josh nekim temama)bilo mi je jasno da se ti u stvari i ne razumes bas u to sto pises...uhvatio si se za taj metal i ne vidis dalje od toga...mnogo ti komentara nije na mestu, i imas previse visoko misljenje o sebi kao o nekom strucnjaku(bilo to vezano za muziku,za knjizevnost...)ali,ti naravno sve radis za sebe,ne zelish da se eksponiras(i sve si to (zajedno sa svojim strucnim misljenjima)ponovio 800 000 puta...toliko o neeksponiranju...).
Nemoj da se vredjas ali stvarno mislim da previse usko i subjektivno gledash na neke stvari...

o fala bogu!!!!!!
Neko da ovog EGOISTU bar na tren probushi... :roll:

steta je sto ce on za 5min opet da bude veci od sebe i cele planete zajedno.... i solarnog sistema... i... i... :?
 
Izvini,a ko kaze da ja slusam samo metal?To sto ti nazivas egoizmom meni ne smeta,posto jesam duboko u muzici i to godinama,a ako je tebe vredjalo sta sam rekao za Pearl Jam,ok,izvini.
Izvoli,kada ti budes nasla mane Michael Schenkeru reci mi.
Samo najvise mrzim te napade iz sujete.
Ali to ovde ipak nije tema.
 
Mislim da bi zaljubljenici u kvalitetan gitarski zvuk trebalo da cuju Vlatka Stefanovskog i stvar Pustelija. Solo traje nekih 2min. i to je uzivanje, nema nepotrebnih "izdrkavanja", postoji tema koja je u tih 2min. tako dobro razradjena... uz maksimalnu majstoriju jednog od najvecih pop/rock gitarista danasnjice.
Album se zove Trio i odlicno je uradjen, vredi cuti bez obzira na sklonost ka bilo kojoj vrsti muzike ili muzickom pravcu.

3217.jpg
 
Mene je uvredilo to sto komentari za pearl jam nisu bili na mestu,rekao si dosta netacnih stvari,ali to nije napad iz sujete,vec sam tu jednostavno najbolje primetio ono stho sam ti vec rekao...ali nema potrebe sada raspravljati se...

Ipak,ja mislim da je kralj bio Stevie Ray Vaughnan, covek je neprevazidjen u svakom pogledu pa i solazhama.
 
Bon Jovi - Dry County (pesma od 9 min, solo 2 min)
Gary Moore - Parisiene Walkways + Still got the blues (studio version od 6 min)
Deep Purple - Sometimes I feel like screaming
Queen - Innuendo
Bryan Adams - It's only love

itd itd.. ima ih
 
Dont_Break_The_Oath :
Znam taj album napamet da sviram,majstorski odradjeno i sto je najvaznije sto je tehnika sasvim slucajno pala u drugi plan i ispalo je tako neponovljivo.

Za mene su oni izuzetan rock/blues band, mada ne dopadaju mi se sve do jedne njihove stvari. Slusao sam i Knoplera i njegove solo albume, on je odlican gitarista, ali mi se ne dopadaju ti njegovi „Irski“ experimenti.

Jos jedan odlican solo Eric Clapton Cocaine. Znam da ga ljudi ili vole ili nevole, sredine nema, nisam ni ja neki veliki ljubitelj toga sto radi ali ovu je „opravio“ bolje od J.J. Cale.
 

Back
Top