Endometrioza, molim za savet!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Endometrioza, molim za savet!

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Endometrioza, molim za savet!

Pre godinu dana, odstranjen mi je levi jajnik i jajovod. Nalaz: endometrioza na levom jajovodu i cista u ili na jajniku. Ne usudjujem se da previse citam o tome da nebih izvela pogresne zakljucke. Milim vas ako znate da mi odgovorite na sledeca pitanja: Da li imam razloga za uznemirenost, jer sam cula da to moze da se vrati npr. na plucima i sl. i na taj nacin uzrokuje nove nezeljene efekte?
    Sta moze da bude moguci uzrok bola sa leve strane (u predelu jajnika) prvih dva-tri dana ciklusa ako je sa te strane "sve" otklonjeno?
    Unapred hvala!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Vrlo cesto na mestu operacije se pojave priraslice i one uzrokuju povremene bolove ali to nije razlog za zabrinutost.
    http://www.medicina.hr/clanci/endometrioza.htm
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/06endometrioza.asp
    Naravno situacije tipa pojave endometrioze u plucima su izuzetno retke tako da ne bi trebali da se opterecujete time.
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ekoteme/03_endometrioza.asp

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Najlepsa hvala na "brzim" odgovorima. Zelim Vam prijatan ostatak vikenda i svako dobro!

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Sto se tice endometrioze stvarno nebih znala sta da ti kazem jer sa tim nisam imala iskustva, medjutim javljam ti se zbog bola koji si opisala. Meni je pre dve godine odstranjen desni jajovod zbog vanmatericne trudnoce i veruj mi jos uvek imam bolove sa te strane. Narocito je to izrazeno par dana pre menstruacije - tako da mi je taj bol sigurni pokazatelj da cu uskoro dobiti-. Bol traje za sve vreme ciklusa!!!.Inace osetim i svaku promenu vremena(znam da ce sad neko mozda i smejati)tako da sam postala nesto kao kucni meteorolog.Cesto mi se desava i da mi se blago oduzme desna noga tj. bol se siri nadole ali centar je bas tu kod odstranjenog jajovoda(iste bolove sam imala i u bolnici pre operacije). Znam da ti ovo nije bas utesno ali sta da se radi. Vremenom se naviknes. Samo se pitam koliko ce to da traje tj. kad ce to unutra da isceli i prestane da boli???

Početnik
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala "cupko" sto si se javila! Nadam se da ce nase "tegobe" da isceznu, ili cemo se jednostavno naviknuti na njih kao deo nase stvarnosti. Pozdravlam te sa zeljama za dobro zdravlje!

Obećava Maca_62 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano C125

Da li neko moze da mi kaze da li tumor marker C 125,tj.povecana njegova vrednost,pouzdano ukazuje na to da se radi o malignom oboljenju?
    Unapred hvala!

Slične teme

1. Da ili NE ? molim savet
    Autor mmarko848 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.08.2008., 20:08
  2. molim za savet
    Autor duduk u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.10.2006., 20:33
  3. Molim za savet
    Autor Scarface u forumu Ljubav i seks