Opravak posle carskog reza

ustala sam uz teskoce posle dva dana.posle nedelju dana sam ustajala,nosila bebu i kupala je.posle mesec dana je bilo skoro kao pre.ali za trbusnjake i trcanje sam morala da cekam 4 meseca.
samo nemoj da budes razmazena i brzo ces se oporaviti.ne zuri sa vezbama i ne dizi tesko(nek ti beba bude mera za dozvoljenu tezinu koja ce sa bebinom tezinom da raste)ja sam bila sama kad sam izasla iz bolnice posto je muz radio tako da mi niko nije pomagao za bebu i prezivele smo obe :wink:
 
meni je trebalo jedno 2 nedelje da dodjem sebi.
sina nisam dirala mozda i mesec dana,a cerkicu sam kupala posle 2 nedelje sama...drugi porodjaj :P
a sto se rane tice...ja se bre ne secam :? znam samo da kraste odpadnu pole nekih 3 nedelje,i da onaj osecaj tudje koze nesatane posle 2 meseca....dugo sam hodala ko bakuta pognuta...nesto mi bilo frka da se ispravim,bezveze...
ma meni je to bilo :x ja bi jos radjala ali...kada samo pomislim na postoperativni period... :x
 
ma meni je to bilo :x ja bi jos radjala ali...kada samo pomislim na postoperativni period... :x[/quote]

Meni je poslije treceg c.r. oporavak najkrace trajao,valjda sam bila srecna sto je sve proslo bez komplikacija uprkos svoj panici oko mene(muz,roditelji,...)!Jos jednom sam im dokazala da ako se pozitivno razmislja sve se dobro zavrsi(sve tri trudnoce su bile visokorizicne)!
 
Meni je bilo strasno u bolnici, i zbog rane i svih onih injekcija i infuzija. Posle kod kuce je bilo ok, samo sam se cesce zamarala i pazila sam da jedno mesec dana ne podizem nista sem deteta. Imala sam neki najobicniji pojas koji mi je 'pridrzavao' stomak.
Interesuje me kako izgleda sa drugim carskim rezom. Da li boli oziljak kad stomak raste, i da li ponovo seku na istom mestu?
 
Pa, moj utisak posle dva carska reza je da će biti i treći. To nije ništa što ne može da se podnese, drugi put je na neki način lakše jer znaš šta da očekuješ. Sam bol od reza i nelagodnost u donjem delu stomaka je prošao posle 7-8 dana (verovatno je to individualno.) Kada rana jednom prestane da boli nikada više ne zaboli, pa ni u narednim trudnoćama.
ps meni drugi rez nije preko prvog.
 
kao sto rece daxa...kada jednom zaraste i prestanu sve nelagodnosti...gotovo je sa ranom.
mene sekli na istom mestu i jos me lepse usili.
istina je da je posle drugog c.r.laksi oporavak.bar je bio kod mene,i kod jos 2 drugarice,isto.
ma,opusti se...sve to prodje.
 
A i mene zanima nesto. Da li mora i drugi porodjaj da bude na carski rez, ako je bio prvi. Znam da lekari to obicno rade, ali sam citala da moze da dodje i do obicnog porodjaja nakon carskog reza. Ima li neko takva iskustva?
 
ne mora i drugi carski rez!
ali stekla sam utisak da oni radije rade ponovo rez :?
ja sam za drugu bebu trebala da se porodim vag.ali zbog nekih kompl.moralo je na rez.
znam da ako su bila 2 mora 3-ci,mislim,tako su mi rekli u bolnici.
 
Nakon prvog porodjaja, koji jos nazivaju i prirodni, mesec dana sam se bukvalno vukla po kuci i pridrzavala za namestaj, i da ne duzim, jedva sam se vratila u normalu od teskog porodjaja. Drugi porodjaj se nakon 22h zavrsio carskim rezom i nakon budjenja sam razmisljala kako cu tek sada da se oporavim, posto su mi govorile one koje su "to prezivele" da je to mnogo gore. Nakon 36h sam se istusirala,uzela bebu i setala po sobi(ozbiljno), posle osam dana dosla sam kuci i sve radila uz pomoc muza. Nije bas jednostavno kako zvuci, ali ja sam mogla jer sam se zaista osecala dobro. Verujem da je to individualno i da pravila tu nema, ovo je moje iskustvo i zelim da sve prodju kao ja drugi put. Pozdrav!
 
Nisam imala nekih problema...prije poroda sam lezala mjesec dana u bolnici...pa kad su me sjecnuli, sva sam bila sretna...a tek kad sam dosla kuci...ma nista mi nije bilo tesko...nakon carskog sam bila 10 dana u bolnici, pa sam kuci otisla u prilicno dobrom stanju...isto vece sam kupala svoju bebicu...
 
Citam ovo i cudim se :? Izgleda ko da smo sve porodjene carskim rezom?! Sta je to, lekari vise ne poradjaju "prirodno"? :?
I za Gingu jos nesto. Najbolje bi bilo kad bi muz mogao i pored carskog reza da bude uz tebe, a i da imas samo lokalnu anesteziju. Mene su tako porodili uz prisustvo muza. Drzao me za ruku sve vreme, i zamisli cuda, nije se onesvestio :) Cak je i gledao preko paravana sta se desava i pricao mi, a i prvi je ugledao sina. Dobila sam spinalnu anesteziju, bila svesna sve vreme, i odmah videla bebu. To mi je bas znacilo, pored sveg onog bola koji je usledio nakon prestanka delovanja anestezije. A oporavak je tekao: posle 24h na noge, tusiranje, WC(uz teske muke i bolove), isla sam sve vreme savijeno, mislila da ce mi ispasti creva ako se ispravim, sta ja znam?! Posle nedelju dana otpustena kuci, malo je bolelo, ali vrlo brzo je sve zaboravljeno. :)
 
Ja sam bila 9 dana u bolnici i bilo mi je uzasno. Vukla sam se k`o prebijena macka. Ali kad sam dosla kuci sve je prestalo da me boli. Mogla sam i da ustajem i setam i nosim bebu. Mene su moji malo vise stedeli ali sam ipak funkcionisala. Samo mali savet ako si u Beogradu izbegavaj Zemunsku bolnisu za carski rez. Uslovi su losi, WC uzasan (isti za sve porodilje) lekara nikad nema,...
 
Ako pravis tiramisu kao ja nece ti se smanjiti
hehehehe

ovaj, drzi dijetu, radi vezbe i doji bebu

meni se materica smanjila, koza mi se zateze, pupak vec skoro izgleda kao pre
nista ne koristim

samo jos dijeta i vezbe i bicu kao nova

ajde pozdrav
 

Back
Top