Sauna

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Drage moje,
od skora sam krenula u saunu, a imam jedan, pa, problem.
Naime, ja se tesko znojim, cak i u sauni...Osjecam da mi tijelo gori (pogotovo noge) ali znoj ne probija..pokusala sam da idem na stepenicu vise (jer je tu toplije) ali zamalo nisam pala unesvjest...
Sta radim pogresno i da li ima sanse da se krenem znojiti?
 
mammy:
Drage moje,
od skora sam krenula u saunu, a imam jedan, pa, problem.
Naime, ja se tesko znojim, cak i u sauni...Osjecam da mi tijelo gori (pogotovo noge) ali znoj ne probija..pokusala sam da idem na stepenicu vise (jer je tu toplije) ali zamalo nisam pala unesvjest...
Sta radim pogresno i da li ima sanse da se krenem znojiti?
Pij puuuno vode sat-dva pre saune
 
Kao sto rece Dell Boy, resenje je u vodi.
Ja bih dodao, da slobodno mozes da koristis i velike kolicine caja, koji pijes posle prvog izlaska iz saune. Preporuka je da sedis u sauni 10-15. minuta. odnosno, koliko ti prija. Neko se znoji, tek posle tog perioda, odnosno posle 15. minuta provedenih u sauni.
Mozda pomogne i tusiranje, pre ulaska u saunu.
Ja recimo, koristim velike kolicine voca, npr. mandarine, ali tek posle 2-3 ulaska unutra.
A, preporucujem i upotrebu nekih etericnih ulja, kojima mozes poprskati kamenje.

Ja sam posle saune, miran kao bebica. :P

Toliko. :)
 
Ma, ja pijem vodu, i u saunu obicno idem nakon sporta (za vrijeme sporta popijem dosta vode), i nakon sporta se istusiram, i sve radim kako ste rekli, ali, ja se ne znojim. Vruce mi je, sva se u licu zapalim, imam osjecaj da ce koza da mi se zapali, da gorimm - AL´ SE NE ZNOJIM.
Mada, budem ipak mirna ko bebica nakon toga. :lol:
 
Ja sedim po 45 minuta, bez izlazenja. Osim sto bi trebalo da pijes mnogo vode, ima jedan trik za pojacavanje znojenja. Namazes se losionom napravljenim od maslinovog ulja i vode u kojoj je rastvorena morska so (razmera, pola-pola). Pre ulaska. I nije fora u temeraturi, koliko u pari. Sto vise pare vise se znojis! Polivaj to kamenje vodom ili sta vec! :)
 
Poenta saune:
Udjes :evil: , posle 15 minuta vec izlazish :D i ma shta ti posle radili i dalje si :D.
Meni je najjci utisak sauna ostavila, kad sam prvi put bio i "opeko" se o rodjenu kajlu :lol: I efekat znojenja: udjes sa bazena mokar, posle minut si suv, a za josh pola si ponovo mokar do kostiju :lol:
 
@calimero: Zasto ti sauna ne prija?
@divlja u srcu: Zar ti nakon 45 minuta ne pozli? Zar ti ne bude prevruce?
Ince moj problem je jos uvjek aktuelan...
 
mammy,

bila sam samo tokom 2 meseca na nekim vežbama u pinkiju, davno to beše, pa je bio onaj fazon
sauna-bazen-sauna... i meni se nije dopalo. nisam mogla da dišem unutra.
ne znam.

inače se jako lako znojim /imam onu hladnu kožu, koja je čak i leti takva, naravno, nakon što se prethodno oznoji.../ pa možda to ima neke veze.
 
mammy:
evgeny:
Zavidim! Meni uopšte sauna nije potrebna da bih se znojila. Kako to postižeš?

Eto, vidis kako svi hocemo ono sto nemamo/sto nismo.
Ti se znojis a hoces da se ne znojis a ja se ne znojim a hocu da se znojim.
Da se mjenjamo? :wink:

Citam temu i pomislih da li mozda znojenje ima veze sa pokazivanjem emocija, ovako u zivotu...meni to zvuci logicno jer poznajem drage ljude koji imaju bas taj problem - da se tesko tesko znoje- a za sve njih je karateristicno da su dosta umereni u zivotu i da tesko pokazuju emocije...mozda gresim..ali..
 
mammy:
Drage moje,
od skora sam krenula u saunu, a imam jedan, pa, problem.
Naime, ja se tesko znojim, cak i u sauni...Osjecam da mi tijelo gori (pogotovo noge) ali znoj ne probija..pokusala sam da idem na stepenicu vise (jer je tu toplije) ali zamalo nisam pala unesvjest...
Sta radim pogresno i da li ima sanse da se krenem znojiti?

I ja imam taj problem znojenja.Dok se oko mene kupaju u znoju,ja umirem od vrucine i tek po negde istrci po neka kap.To je problem termoregulacije.Zato mi se neke kolege smeju jer non stop trckaram u toalet,a ne shvataju koliki je to problem.Voda mora negde da izadje.Najbolje ti je da pijes sto vise tecnosti.Pprobaj sa mlakim cajem - mozda neki za izbacivanje tecnosti.Mozda te on navede da se oznojis.Meni nekad pomogne.
Nema tu leka draga moja.Samo ne znam kako cemo da prezivimo ovo leto,jer po svemu sudeci bice sauna u avgustu - preko 40C.
Sto se tice odlazaka u saunu,ja nisam nikada bila,jer ne podnosim paru - imam nesvesticu od nje - zbog niskog pritiska.Povremeno odem na masazu i ko nova sam.
 
esperanca137:
mammy:
Drage moje,
od skora sam krenula u saunu, a imam jedan, pa, problem.
Naime, ja se tesko znojim, cak i u sauni...Osjecam da mi tijelo gori (pogotovo noge) ali znoj ne probija..pokusala sam da idem na stepenicu vise (jer je tu toplije) ali zamalo nisam pala unesvjest...
Sta radim pogresno i da li ima sanse da se krenem znojiti?

I ja imam taj problem znojenja.Dok se oko mene kupaju u znoju,ja umirem od vrucine i tek po negde istrci po neka kap.To je problem termoregulacije.Zato mi se neke kolege smeju jer non stop trckaram u toalet,a ne shvataju koliki je to problem.Voda mora negde da izadje.Najbolje ti je da pijes sto vise tecnosti.Pprobaj sa mlakim cajem - mozda neki za izbacivanje tecnosti.Mozda te on navede da se oznojis.Meni nekad pomogne.
Nema tu leka draga moja.Samo ne znam kako cemo da prezivimo ovo leto,jer po svemu sudeci bice sauna u avgustu - preko 40C.
Sto se tice odlazaka u saunu,ja nisam nikada bila,jer ne podnosim paru - imam nesvesticu od nje - zbog niskog pritiska.Povremeno odem na masazu i ko nova sam.

E, a ima nesto jos cudnije....ja ni ne trckaram u toalet....skroz weard...a u saunu sam krenula bas zbog tog (ne) znojenja...eto, objavila sam rat neznojenju...razgovarala sam sa djevojkom koja radi tamo i savjetovala mi je da dodjem ujutru u saunu, kad nije prevruca i da se polako navikavam na temperaturu....isla sam dva puta i mislim da je bolje...Ali, ipak ostaje problem, sta kad je vruce, npr. kad dodje ljeto (kao sto ti rece)?
A masaza ti pomaze?
Jel' se i onda znojis?
Imas li ideju kako mi tu termoregulaciju mozemo sami da regulisemo?
 
mammy:
esperanca137:
mammy:
Drage moje,
od skora sam krenula u saunu, a imam jedan, pa, problem.
Naime, ja se tesko znojim, cak i u sauni...Osjecam da mi tijelo gori (pogotovo noge) ali znoj ne probija..pokusala sam da idem na stepenicu vise (jer je tu toplije) ali zamalo nisam pala unesvjest...
Sta radim pogresno i da li ima sanse da se krenem znojiti?

I ja imam taj problem znojenja.Dok se oko mene kupaju u znoju,ja umirem od vrucine i tek po negde istrci po neka kap.To je problem termoregulacije.Zato mi se neke kolege smeju jer non stop trckaram u toalet,a ne shvataju koliki je to problem.Voda mora negde da izadje.Najbolje ti je da pijes sto vise tecnosti.Pprobaj sa mlakim cajem - mozda neki za izbacivanje tecnosti.Mozda te on navede da se oznojis.Meni nekad pomogne.
Nema tu leka draga moja.Samo ne znam kako cemo da prezivimo ovo leto,jer po svemu sudeci bice sauna u avgustu - preko 40C.
Sto se tice odlazaka u saunu,ja nisam nikada bila,jer ne podnosim paru - imam nesvesticu od nje - zbog niskog pritiska.Povremeno odem na masazu i ko nova sam.

E, a ima nesto jos cudnije....ja ni ne trckaram u toalet....skroz weard...a u saunu sam krenula bas zbog tog (ne) znojenja...eto, objavila sam rat neznojenju...razgovarala sam sa djevojkom koja radi tamo i savjetovala mi je da dodjem ujutru u saunu, kad nije prevruca i da se polako navikavam na temperaturu....isla sam dva puta i mislim da je bolje...Ali, ipak ostaje problem, sta kad je vruce, npr. kad dodje ljeto (kao sto ti rece)?
A masaza ti pomaze?
Jel' se i onda znojis?
Imas li ideju kako mi tu termoregulaciju mozemo sami da regulisemo?

Pokusavam sa trcanjem,fitnesom,puno tecnosti....
Mislim da bi ti sport mozda pomogao.Roleri?Posto ne znam da vozim sigurno bi se preznojila kad bih pokusala da odrzim ravnotezu.Ha,ha.Mozemo zajedno da vozimo ako hoces - klasicno samoubistvo,ali imam zelju da probam.Svasta sam pokusavala.Nekad mi uspe,nekad ne.Vozila bih biciklu,ali mi je za biciklu Ada mnogo daleko.Eto,poziv stoji.Ako hoces,mozemo da probamo i sa tim.Mozda upali.
 

Back
Top