psihologija "druge " zhene
Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 249

Tema: psihologija "druge " zhene

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano psihologija "druge " zhene

gledam juche neke bajate novine i na stranici sport pricha o dziber bekamu, novi skandal... nebitno
    i od chitave priche fascinira me rechenica tamo neke dadilje

" hajde shto ne poshtuje sopstvenu zhenu, ali shto ne poshtuje ni ljubavnice, to je stvarno sramota... znate ja sam njemu pushila, a on se posle ponashao kao da se nishta nije desilo ..., kakvo neposhtovanje !." :shock:

zgrozim se ja na te sportske vesti, uzmem druge novine, kad ono na istoj strani namenjenoj sportu naslov

" Toto prevario Ilari " :shock:
    ugl opet neki sroljo vara trudnu verenicu pred venchanje, a ovog puta bich iz ove priche kazhe sva sretna i zadovoljna :
    "Desilo se ono neizbezhno izmedju nas... bla , bla "

ako izuzmemo motive materijalne prirode,i u ova dva sluchaja exponiranje zarad skretanja pazhnje javnosti na sebe
    mene zanima koji su to moguci motivi jedne recimo inteligentne, sposobne , privlachne zhenske osobe da svesno udje u vezu ili shta god drugo sa chovekom koji je vec ozhenjen /u vezi

shta je to potreba za 'samotvrdjivanjem' ? (kao ja sam bolja od od ove prve )
    nedostatak samoposhtovanja ?
    zle namere?
    nedostatak svesti ?

ja koliko se god trudila da shvatim i da 'preradim' sve moguce varijante/razloge /mogucnosti uopshte mi ne ide u glavu :?

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Pa u razradi zakljucka treba krenuti od toga da to nisu prosecni muskarci.Oni su puni kesa poznati zgodni.Jednom recju uspesni fudbaleri

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

za nepazhljive chitache gore su izuzeti motivi materijalne prirode i javne lichnosti (iz opet navedenog razloga)

znachi tema se odnosi na ljude koji se ne pojavljuju u zhutoj ili bilo kojoj drugoj shtampi,sem mozda u nekom odeljku crna hronika :?

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Reci cu za sebe...
    Jedini razlog zbog koga sam bila s nekim muskarcima koji su u vezi jeste SEX...
    Ni manje, ni vise od toga...
    Bili su oni meni i dragi i simpaticni i pametni i zanimljivi sagovornici, itd., ali od njih me je zanimao samo neobavezan i diskretan sex... To sam uzimala i davala... I nista vise...

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano Re: psihologija "druge " zhene

Citat Original postavio raindog
    mene zanima koji su to moguci motivi jedne recimo inteligentne, sposobne , privlachne zhenske osobe da svesno udje u vezu ili shta god drugo sa chovekom koji je vec ozhenjen /u vezi

zle namere?
    nedostatak svesti ?

ja koliko se god trudila da shvatim i da 'preradim' sve moguce varijante/razloge /mogucnosti uopshte mi ne ide u glavu :?
    I ja sam izrazbijala glavu tražeći odgovore na ova pitanja :?

Gazdarica kaže - sex, ali meni opet nije jasno - zar se i za makar samo kres-šemu ne može naći slobodan muškarac?

Bila je skoro neka tema o 'ženskoj solidarnosti' u kojoj je devojka ispričala da je odbila recimo dobrog frajera, jer je bio oženjen, eto, samo iz solidarnosti prema toj njegovoj ženi. I svi je ovde ispljuvaše, te se folira, te zašto bi bila solidarna sa nekim samo zato što je žena... Možda i ne mora biti razlog samo solidarnost, ali ako već ne misli o drugima, bar neka misli o sebi. Kakva je osoba, kakvo zlo nanosi i zbog čega... Da, zbog čega? Zbog nekog prolaznog hedonističkog uživanja :? Ne znam, meni je razlog suviše mali a zlo suviše veliko.
    Neko će na ovo reći - samo najjači opstaju, odnosno, svako se bori za ono što hoće, a kolateralne žrtve - nisu važne. Ili, ko im je kriv, što nisu znale da sačuvaju svoje muškarce...

Mislim, ipak, raindog da se odgovor krije u prvoj i poslednjoj pretpostavci. Prve su užasno iskompleksirane, a ove poslednje - šta više reći za nedostatak svesti?

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

slazem se s mackicom u potpunosti,al' sticem utisak da su bas ove "druge" maximalno iskomplexirane,neke u fazonu dokazivanja "bolja sam od nje",druge u onom "da je on cemu,ne bi bio sam-dakle:'ocu zauzetog" .mislim:GLOOPO! :? :x

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Naravno da je sve što je dobro zauzeto. Ako neko baš insistira da nam popuši sa strane, ne znači da ćemo kasnije biti zahvalni, ili joj se javiti u gradu. Žene moraju da nauče da cene sebe. Ćuretina je za jednokratnu upotrebu, i ništa više 8)

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

neverovatni,kazes da je sve sto je dobro zauzeto,iz cega bi sledilo da si ti bio zauzet kad si se smuvao sa sadasnjom ili da nisi ni za sta.sad,ako si se smuvao s njom,a imao u ti vreme drugu,ona je ipak bila curka,kako ti vec zoves takve... mislim,tvoja logika mi nije jasna

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

pichco, zauzeti i zadovoljni, kao što je to u mom slučaju reč , ne mogu baš svakoj da daju da im popuši.
    Izvini 8)

Raindog je pomešala samosvesnost i inteligenciju, i pripisala je u ovom slučaju običnim glupačicama. Stalno govorim - kako se postavite prema muškarcima, takav tretman će vam biti dodeljen sa naše strane.

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ja mislim da su one s nekim zato stho im je LEPO s njima. znachi eto prosto Lepo im je s tim likovima i onda sve te razumske razloge zaboravimo. mozhda postoji i nada da ce on da shutne zhenu cim je dosao tu da flertuje s njom, znaci taj teren je klimav. a mozda je i lik opusteniji jer nema sta da izgubi, ako uvati zenu2 super, a ako ne, ima zenu kod kuce. a ima i ko da mu pegla gace (malo feminizma), mada se gace ne peglaju. kad je opusteniji onda je i zanimljiviji. ok super zene kao gazdarica, koriste samo za sex, ali mislim da je tu taj osecaj presudan mozda su opet ozenjeni vise na ceni nego svaleri za koje se zna da se ne vezuju za jednu nego da imaju nnnn, jer ti kod cistog svalera imas utisak da nece nista biti, a ovde mozes da se nadas, jer ipak nekako tezi porodici

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_

Naravno da je sve što je dobro zauzeto. Ako neko baš insistira da nam popuši sa strane, ne znači da ćemo kasnije biti zahvalni, ili joj se javiti u gradu. Žene moraju da nauče da cene sebe. Ćuretina je za jednokratnu upotrebu, i ništa više 8)
    sta znaci "da cene sebe"?
    sta ako tebe neka cica navede da joj polizes

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio ?
    ja mislim da su one s nekim zato stho im je LEPO s njima. znachi eto prosto Lepo im je s tim likovima i onda sve te razumske razloge zaboravimo. mozhda postoji i nada da ce on da shutne zhenu cim je dosao tu da flertuje s njom, znaci taj teren je klimav. a mozda je i lik opusteniji jer nema sta da izgubi, ako uvati zenu2 super, a ako ne, ima zenu kod kuce. a ima i ko da mu pegla gace (malo feminizma), mada se gace ne peglaju. kad je opusteniji onda je i zanimljiviji. ok super zene kao gazdarica, koriste samo za sex, ali mislim da je tu taj osecaj presudan mozda su opet ozenjeni vise na ceni nego svaleri za koje se zna da se ne vezuju za jednu nego da imaju nnnn, jer ti kod cistog svalera imas utisak da nece nista biti, a ovde mozes da se nadas, jer ipak nekako tezi porodici
    Naravno da im je lepo. Ali, ja uvek postavljam pitanje zašto su uopšte starovale ili padale na zauzete? Jel sa takvima po difoltu lepo?

Aphroditi
    Guest

Podrazumevano

Mislim da je Jagodica sve lepo rekla,.....kao i obicno :wink: Ja imam samo jedan primer, gde je zena ceo vek provela sa ozenjenim muskarcem u vezi, on je stalno farba kao razvescu se samo da deca porastu.....deca vec imaju svoju decu, a on i dalje zivi sa zenom, a ona sad prica pricu, kao to joj je i odgovaralo, ona nikad ne bi mogla da zivi s njim zajedno?! Mislim, ne znam sta reci, meni su to skroz bolesne price....i ne mogu da skontam nikoga ko takve stvari radi sebi i drugima.

Domaćin Ljuba82 (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

1. Саморекламирање...зато што она зна да ће је за пар дана гледати на последњој страни неког Курира и коментарисати је на Крстарици. А то у будућности доноси сигуран кеш.
    2. Задовољство. Креснула се са типом који је углавном млад, леп, згодан, пожељан...
    3. Потенцијална прилика. Ако буде одушевљен са њом, можда постане и жена бр.1. А то значи, осим осталих ствари, и позамашан банковни рачун.
    4. Класична женска сујета. Мислим да објашњење није потребно.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Citat Original postavio Queen_
    Citat Original postavio ?
    Naravno da im je lepo. Ali, ja uvek postavljam pitanje zašto su uopšte starovale ili padale na zauzete? Jel sa takvima po difoltu lepo?
    Мислим и да је тема потпуно накриво постављена, па и одговори онда иду тако..укриво!
    Да ли мислите да је довољно да жена само баци око на ожењеног мушкарца и он јој одмах аутоматски пада у руке? То што ће нека мувати ожењеног још увек не значи да ће га и смувати, зар не? А и ако успе у томе, чија је одговорност за његов брак и породицу? ЊЕНА???
    Јесу ли мушкарци тако малолетни и неодговорни да потенцијалне љубавнице треба да мисле о томе да ли ће његова деца патити ако се брак распадне?
    Узгред, не мислим да су заузети мушкарци нешто интересантнији од слободних...једноставно - да ли ће заузети мушкарац имати везу са стране је првенствено ствар његовог избора, а не потенцијалне љубавнице!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Конкретни мотиви: свиђа јој се неко, заболе је да ли је заузет или није! То је његов проблем!

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

tema kako god da je postavljena odnosila se iskljuchivo na mentalne procese u glavi jedne zhene koja oceni da je sasvim ok upushtati se u vezu sa zauzetim mushkarcem, a onda se zachudi kad je taj isti zameni nekom npr. trecom sheshtom, sedamnaestom ...

mene zanimaju neki dublji motivi od tog : svidza mi se/ ne svidza mi se

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Sad kreće priča o seksu, lažima i video trakama....

Jagodice, šodu, nemaš o tome pojma, jer tebe ne privlače oženjeni, a ni zauzeti muškarci. Zauzeti muškarci, ne flertuju sa slobodnim ženama iz okruženja, zato što sa njima žele vezu, već iz čiste razonode i mužjačkog dokazivanja. Seks je jedini razlog. Ti susreti su brojniji, ako mušakrac nije zadovoljan svojom postojećem emotivnom vezom, ili seksom u braku. Tek na burmu počinju da se lepe cice, ili kad saznaju da je muškarac u dugoj vezi. Resto je, ili fizički i ( ili ) emotivno nesposobno, devijantno, ili psihopatski nastrojeno, to je činjenica. Zato su devojke sigurne - održavaju vezu sa zdravim i potentnim muškarcem. Sve je samo seks. Muškarac ne flertuje sa njima, kao što jagodica misli, već ih tuca. Po potrebi ima i čitavu ergelu istovetnih žena, uz prećutnu saglasnost žene i ljubavnica iz galerije. Time su one, sve zajedno, glupače, i muškarac nema nikakve planove sa njima, sem ličnog zadovoljenja libida.
    Riba koja ceni sebe, neće da traži da mi puši, niti da mi cvili mesecima da je kresnem, iako zna da sam u stabilnoj dugogodišnjoj vezi. Uglavnom da mi pokazala da će me privući kao ljubavnica, bolja od moje devojke. Samo zbog toga. Gotova priča.

@Aphroditi, kako se slažeš sa jagodicom, kada si rekla sve suprotno?

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    Мислим и да је тема потпуно накриво постављена, па и одговори онда иду тако..укриво!
    Да ли мислите да је довољно да жена само баци око на ожењеног мушкарца и он јој одмах аутоматски пада у руке? То што ће нека мувати ожењеног још увек не значи да ће га и смувати, зар не? А и ако успе у томе, чија је одговорност за његов брак и породицу? ЊЕНА???
    Јесу ли мушкарци тако малолетни и неодговорни да потенцијалне љубавнице треба да мисле о томе да ли ће његова деца патити ако се брак распадне?
    Узгред, не мислим да су заузети мушкарци нешто интересантнији од слободних...једноставно - да ли ће заузети мушкарац имати везу са стране је првенствено ствар његовог избора, а не потенцијалне љубавнице!
    Mislim da nisi dobro procitala sta je tema. Nije pitanje zasto to radi muskarac, oni su ovde nebitni. To je drugi aspekt price.
    Pitanje je sta je motiv devojaka/zena.
    I da li ce postojati neka veza naravno da ne zavisi samo od muskarca, valjda se i druga strana nesto pita.
    Ja nikada nisam mogla da vidim ni jedan motiv, sem da ti se recimo svidja i da te je bas briga sto time nekog povredjujes, narocito decu.

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

neverovatni, cenim trud ...al malo si promashio temu :wink:

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Morate da znate šta o tome misli "druga strana", da bi počeli sa analizom "duhovnog, intelektualnog stanja i očekivanja" žena koje se upuštaju u takve "veze". Za vaše dobro... :wink:

Domaćin Snezna_kraljica (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

Recimo da sam imala priliku da mi se nabacuje covek od 57 godina, ozenjen i koji ima cerku koja je 12 godina od mene starija. Naravno da mu to nije bio prvi put da juri dvadesetogodisnjakinju. A jos kako je i na dobrom polozaju (poznati dirigent), verovatno je navikao da mu uspeva.
    Naravno da mi se u celoj prici najvise zgadilo to sto je, iako dobro izgleda za svoje godine, toliko mator (bez uvrede...) i – naravno, to sto je ozenjen. E, sad, najgroznije je bilo kad mi je pokazivao neke brosure svog orkestra, i neke slike sa turneja, a na jednoj od njih je bila njegova zena. Za svakog na slici mi je rekao ko je (a Jurij Basmet, njegov najbolji prijatelj, takodje je bio na slici), samo za nju nije. E, iz inata sam ga pitala. Samo je odmahnuo rukom – «Ah, to je moja zena. A ovo je....»
    A jos i kako zna lepo da prica... Svasta. E, pa divno. Ove godine cu imati priliku da upoznam njegovu zenu, jer ce i ona dolaziti sa njim na probe. I poslala sam mu poruku «Jako mi je drago sto ce i vasa supruga doci u Beograd, ovde ce joj se mnogo dopasti». Baksuz nije odgovorio, a do pre 5 meseci, kad sam ga se konacno uspela otresti, proganjao me je sto puta dnevno. Bas sam likovala kad sam mu poslala tu poruku... Matori perverznjak.
    E, sad – ja kazem – jadna ta zena. Zaista. I da je ovakva ili onakva – nije to zasluzila. Pa cak i ako radi to isto. A on jurca za mladjima samo zato sto su – mladje. Bas «dubok» razlog, zar ne? E, pa, nekad je i ona bila mlada, i mozda su joj se tada nabacivali matori dirigenti? Ja mislim da bi njega, u ovom slucaju, trebalo ugnjetavati i prisiliti da bude sa porodicom. A stvarno je nedopustivo to sto radi.
    E ,sad – neko ce reci (ako je stigao da procita ovaj post sibirske duzine (btw, trudim se da pricam sto sazetije)) – Snezna se pravi fina, folira se. E, nije tako.
    Reci cu razlog zasto tako govorim – plasim se da se meni moze desiti isto jednog dana. Kad budem imala 55 godina, zaista necu moci da se utrkujem sa dvadesetogodisnjakinjama. A one ako imaju gram mozga, nece nasedati na price tipa «lepota, pamet, cistota i prirodnost su kod Vas tako urodjeni i spontani» - jer ZNAJU da je ono – na osnovu cega su dobile «povlasticu» da budu «obozavane» - prolazno. I nespecificno.
    (imam teoriju da je covek milostiv prema drugima samo zato jer negde u podsvesti ima ideju da se on moze jednog dana u istoj situaciji – a onda bi sigurno voleo da mu neko poogne – dakle, to je kao pomaganje «ja tebi, meni neko, nadam se» )

Treba uvek raditi na sebi... Ceniti sebe i znati svoje vrednosti. Ne dati da te ponize. E, onda ce te svi postovati i nece imati potrebu da te varaju.

Dakle, smatram da se ovo pitanje koje je postavila raindog nikako ne moze posmatrati izolovano od pitanja
    - zasto muskarci varaju svoje zene/devojke?

I u tom smislu se potpuno slazem sa Hellen - nisu muskarci u toj prici pasivni. Za prevaru je ipak potrebno dvoje. Zato ne treba zanemariti ovo pitanje...

Aktivan član Baby Kate (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: psihologija "druge " zhene

mene zanima koji su to moguci motivi jedne recimo inteligentne, sposobne , privlachne zhenske osobe da svesno udje u vezu ili shta god drugo sa chovekom koji je vec ozhenjen /u vezi?

zle namere?
    nedostatak svesti ?
    Najmanje je tu zle namere, a mnoooogo je nedostatka samopostovanja i potrebe za "samopotvrdjivanjem".

Mozda misle da je fantastican sex dovoljan da im neko oda priznanje kao fantasticnim i samosvesnim zenama, iako nisu ni blizu takvim.

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

tema kako god da je postavljena odnosila se iskljuchivo na mentalne procese u glavi jedne zhene koja oceni da je sasvim ok upushtati se u vezu sa zauzetim mushkarcem, a onda se zachudi kad je taj isti zameni nekom npr. trecom sheshtom, sedamnaestom ...

mene zanimaju neki dublji motivi od tog : svidza mi se/ ne svidza mi se
    Hehehe, onda ja mozda nisam trebala odgovarati na osnovu vlastitog iskustva...
    Prosto, nije mi se nikad desilo da me neki zauzeti muskarac zamijeni nekom trecom, sestom...
    Stavise, uglavnom se radilo o muskarcima kojima svrljanje sa strane i nije osobina... Naprotiv...
    Bivali smo zajedno zato sto smo se svidjali jedno drugome i do kada smo to oboje zeljeli... Nikada niko nije nikog iznevjerio, ni u kom pogledu...
    I uvijek smo bili i ostajali poslije, u prijateljskom odnosu... Stavise, jednom od njih sam kroz to "druzenje" postala najbolja drugarica, a potom i vjencana kuma... :shock: Dakako, nije se ozenio djevojkom koju je varao sa mnom...

Da napomenem, sva moja "zauzeta" iskustva se odnose na muskarce koji su imali djevojke... S ozenjenim muskarcima ne spavam i to nema nikakve veze s njima, nego s mojim postivanjem institucije braka...

Hmm, ne znam raindog da li sam ti svojim iskustvom ista pomogla u shvatanju teme koja te zanima...

Aktivan član Baby Kate (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio Gazdarica
    Hehehe, onda ja mozda nisam trebala odgovarati na osnovu vlastitog iskustva...
    Prosto, nije mi se nikad desilo da me neki zauzeti muskarac zamijeni nekom trecom, sestom...
    Stavise, uglavnom se radilo o muskarcima kojima svrljanje sa strane i nije osobina... Naprotiv...
    Uuuuu, bas si "fatalna zena"...hehehe

Bivali smo zajedno zato sto smo se svidjali jedno drugome i do kada smo to oboje zeljeli... Nikada niko nije nikog iznevjerio, ni u kom pogledu...
    I uvijek smo bili i ostajali poslije, u prijateljskom odnosu... Stavise, jednom od njih sam kroz to "druzenje" postala najbolja drugarica, a potom i vjencana kuma... :shock: Dakako, nije se ozenio djevojkom koju je varao sa mnom...
    Dakako...A sta cemo sa "postovanjem institucije kumstva"?

Da napomenem, sva moja "zauzeta" iskustva se odnose na muskarce koji su imali djevojke... S ozenjenim muskarcima ne spavam i to nema nikakve veze s njima, nego s mojim postivanjem institucije braka...
    Ovo mi je jezivo licemerno..."postivanje institucije braaaaaka"...uh...a sta ti tu konkretno postujes? Potpise kod maticara?

Mozes li mi odgovoriti na pitanje da li si i ti bila u nekoj vezi ili si bila slobodna?
    I da li bi ti pristajala na sex sa jos nekim ako si ti npr. u vezi, a on ne?

Slične teme

1. Psihologija jednog doba i psihologija "normalnog"
    Autor Tuzni_patak u forumu Psihologija
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 27.08.2009., 13:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •