Ona je zena bunda je ljubav njena

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFjhLM0hYcmJJM1JHUGNkNUhCdWoxWVEAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg

Jesen sazrela, predvorje zimi dugoj i hladnoj.
Biti u trendu utopljena i lijepa nadasve zenstvena u krznu u bundi, san je vecine zena.
Evo nam mjesta za sve novosti,za sve predloge i sva dopadanja .
Za san i ako cesto samo gledamo kozu krzno ...B U N D E ...
 
Poslednja izmena:
Za pocetak moje tri odabrane...

64155999_1284786526_6thumbnail.jpg
64156001_1284786541_7thumbnail.jpg
64156003_1284786568_SHuba.jpg


Istorija uciteljica zivota pa i mode, nepresusna inspitacija nosenje krzna, u proslosti bila je privilegija visokom stalezu drustva.
Samo plemstvo je imalo tu privilegiju,sjetimo se Ruskog dvora Ane Karenjine Natase Rostove.
Savremeno drustvo je zadrzalo i modifikovalo stavove.
Krzno danas sastavni dio visoke mode i luksuza.
Ove sezone su aktuelni i pomalo neocekivani detalji od krzna, a dizajneri nude dzempere, suknje i haljine sa krznom.
Nisu samo skupe bunde te koje ce nas ugrijati i omoguciti nam da budemo lijepe .
 
Poslednja izmena:
Koliko zivotinjki mora da se ubije da bi se jedna isfrustrirana bogarasica mogla obuci u krzno ?
Recimo ~ lasica !
Koliko bi se bogatasica trebalo umlatiti i oderati za jednu dobru bundu ?:think:

Sve sto si rekao istina je .
Toga sam se sjetila nosena istim mislima i kad sam temu postavljala .
Vjestacko krzno je dobra zamjena i razlog da se izbjegne pomor dinljih zivotionja .
Praksa je kobna za iste i meni je zao sto je to tako.
 
BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFjhLM0hYcmJJM1JHUGNkNUhCdWoxWVEAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg

Jesen sazrela, predvorje zimi dugoj i hladnoj.
Biti u trendu utopljena i lijepa nadasve zenstvena u krznu u bundi, san je vecine zena.
Evo nam mjesta za sve novosti,za sve predloge i sva dopadanja .
Za san i ako cesto samo gledamo kozu krzno ...B U N D E ...

Kad vidim nekoga sa bundom zapalila bih ga sa istom.... svako ko je u stanju to da obuče je dno dna... osećajan k'o lopata.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim sebe u bundi , ne bih nosila pravo krzno ali damn right ne bih ni išla okolo i polivala crvenom farbom nekoga ko želi da nosi krzno.
Kao neko ko nosi kožne čizme pa svojevremeno i kožne jakne, ne osećam se pozvano na takve akcije.
Isto kao što smatram da svako ko je nosio nešto od navedenih i ko na dnevnoj bazi žvaće ćevape i šnicle nema pravo da prigovara ' bundašima' i trunku.
Ako se oseća kao da na to ima pravo, na njegovu savest.

Sad će da usledi artiljerija ' To nije isto, to nije isto'.
S jedne strane i nije, s druge strane, bitch please
 
Wild, postoji jedna golema razlika. Ukoliko je bunda jagnjeca, svinjska, sta ti ja znam, stvar u redu...ali ako je napravljena od 250 malih zivotinja koje se inace ne koriste u ljudskom lancu ishrane onda ta farba zbilja ima svoj smisao. Malo je uvrnuto ubiti sto, dvesta zivotinja zbog jednog ogrtaca.

Inace ja bih nosila bundu do zemlje uz tanku vecernju haljinu. Dopada mi se i prva fotografija na temi, pogodjena u metu sto se mene tice:)
 
...ma nije, u pravu si...kod mene je slicno samo nekako matematicki izvodim manje zlo...nalik na Indijance, oni su ubijali bizone taman koliko im je potrebno, pojedu ih, obuku se, iskoriste do posledenjg zuba i to mi je nekako u redu, lanac ishrane, bizon pojede nesto manje, covek bizona..ali mi je suludo da covek usmrti na hiljade foka i cincila totalno bez razloga...
 
...ma nije, u pravu si...kod mene je slicno samo nekako matematicki izvodim manje zlo...nalik na Indijance, oni su ubijali bizone taman koliko im je potrebno, pojedu ih, obuku se, iskoriste do posledenjg zuba i to mi je nekako u redu, lanac ishrane, bizon pojede nesto manje, covek bizona..ali mi je suludo da covek usmrti na hiljade foka i cincila totalno bez razloga...

Toliko je zlocina nad zivotinjama ucinjeno i cini se da mi tesko pada i sama pomisao o brojkama,200,300...
Zivotinje pate u velikom broju sirom nam zajednicke planete Zemlje.Opstanak im je ugrozen i u velikom je padu .
Pitam se sto pojedinac moze da ucini a da nije kao u Rimu jurnjava za damama sa bundama od zivotinja koje su ubijena da bi jedna takva pritom veoma skupa bunda mogla biti modni odjelni komad.
Kad je moja kcerka krenula da zivi u Kanadi poklonila sam joj moju bundu od pravog krzna .
Vjerujte mi na rijec cuva je kao poklon od mame i samo ju je jednom obukla pri odlasku u crkvu za BOZIC.
 

Back
Top