Ulje na staklu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Ulje na staklu

Laka=
    Guest

Podrazumevano Ulje na staklu

Odlucila sam da slikam na staklu, najverovatnije uljanim bojama ako me ne posavetujete drugacije. Odavno gledam naivu na staklu i sve vise i vise me privlaci (a bila sam tako ravnodusna do nedavno). Volela bi da saznam nesto vise o samoj tehnici, o cakama, ali kako? Postoji li neki sajt ili literatura koju bi mi preporucili? Da li je neko od vas vec pokusao i sa kojim bojama je najlakse raditi-uljanim ili nekim drugim? Kako bi reagovao akril? Hvala i svima mnogo pozdrava!

Medonja
    Guest

Podrazumevano nista lakse

Slikanje na staklu uljanim bojama - nista lakse. Dok ti za svaku drugu podlogu treba priprema, staklo uopste nije zahtevno. Treba ga samo dobro oprati pre slikanja. To mozes obicnim blagim rastvorom deterdzenta za sudove. Cilj je da na staklu ne bude nikakve prljavstine niti masnih otisaka i fleka. Citava fora je u kontra postupku. Dok se na platnu slika "dovrsava" na kraju, na staklu se "dovrsava" na pocetku slikanja. To je zato jer se slika sa zadnje strane stakla. Tebi ostavljam da otkrivas eksperimentom fore i fazone u lazurnom nanosenju slojeva boje. Verovatno znas da su ovu tehniku koristili naivci. Ne preteruj sa lanenim uljem, peri (brisi)terpentinom.

Laka=
    Guest

Podrazumevano

Hvala na odgovoru. Ovih dana cu zapoceti svoju prvu sliku u toj tehnici. Zanima me jos da li sliku moram premazati necim kada je zavrsim tj. kada se osusi?

Medonja
    Guest

Podrazumevano ulje na staklu

Ne. Moras da racunas s tim da ulje na platnu i drugim podlogama malo upija u podlogu i susi sa obe strane. Na staklu je moguce susenje samo sa nalicja. Pusti da se dobro osusi i oprez sa staklom. Dobro je odmah uramiti.

Slične teme

1. Maslinovo ulje, suncokretovo ulje, svinjska mast
    Autor parka u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 11.08.2012., 12:03
  2. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 01.03.2010., 22:01
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.11.2008., 22:02
  4. slikanje na staklu
    Autor Rotex u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1