pent III i pent IV
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: pent III i pent IV

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano pent III i pent IV

Gde je granica izmedju trojke i cetvorke? Kad se kaze Pent. trojka zapravo sta to podrazumeva? Jel se trojke mogu kupiti samo polovne? I kako na trojkama funkcionise XP?

Obećava
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: pent III i pent IV

Citat Original postavio mrs X
    Gde je granica izmedju trojke i cetvorke? Kad se kaze Pent. trojka zapravo sta to podrazumeva? Jel se trojke mogu kupiti samo polovne? I kako na trojkama funkcionise XP?
    Prvo razlika je u procesoru, a ne taktu. Drugo samo polovne i to vec par godina, trece moze, ali to je kao da na ficu prikacis prikolicu - ide ali sporo (a i zavisi koja trojka)

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

xp ne moze da funkcionise ni na "trojci" ni na "cetvorci" (sta god to znacilo) bez graficke kartice , hard diska , maticne ploce , ram memorije... kad se odlucis sta ce se nalaziti u "trojci" onda ce svi moci sve lepo da ti objasne. Xp ima da ti radi i na procesoru od 400 mhz i manje ali kako ce da sljaka 3D obrada to je drugo pitanje .

P.S. uopste nisam cesto u forumu "hardver" i svaki put neko objasni sta znaci PENTIUM , TROJKA , CETVORKA , i odmah u sledecoj temi opet isti smor.

Citat Original postavio Duski
    trece moze, ali to je kao da na ficu prikacis prikolicu - ide ali sporo (a i zavisi koja trojka)
    ma moze neko da ima procesor od 2000 mhz("cetvorka") , a neko da ima od 1000 mhz ("trojka" , "fica")
    i da "fica" sljaka 1000 puta bolje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ako pitash ovo jer zelish da instalirash XP na trojku, onda slobodno, ali moracesh da iskljuchish sve procese koji ti ne trebaju, da te XP ne bi davio i jeo sistemsku memoriju. I naravno, shto vishe RAM-a to bolje (128 MB je minimum za kuckanje u Word-u i internet, a 256MB za ostalo). 8)

Zainteresovan član Kornel (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio 123456789
    xp ne moze da funkcionise ni na "trojci" ni na "cetvorci" (sta god to znacilo) bez graficke kartice , hard diska , maticne ploce , ram memorije... kad se odlucis sta ce se nalaziti u "trojci" onda ce svi moci sve lepo da ti objasne. Xp ima da ti radi i na procesoru od 400 mhz i manje ali kako ce da sljaka 3D obrada to je drugo pitanje .

P.S. uopste nisam cesto u forumu "hardver" i svaki put neko objasni sta znaci PENTIUM , TROJKA , CETVORKA , i odmah u sledecoj temi opet isti smor.

trece moze, ali to je kao da na ficu prikacis prikolicu - ide ali sporo (a i zavisi koja trojka)
    ma moze neko da ima procesor od 2000 mhz("cetvorka") , a neko da ima od 1000 mhz ("trojka" , "fica")

Meni XP super radi na trojci od 550 MHZ, i na 128 ram, plus jos mogu i igrati Max Payne 1 , Nfs hot persuit 2, F1 2002, itd.

Obećava
    Učlanjen
    17.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

meni na 390 mhz i 128 rama ide Windows XP solidno!

Ćale
    Guest

Podrazumevano

I ja sam hteo da instaliram XP u digitron ali mi fali cd-rom. 8)

Aktivan član RaiKkonen 911 (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Meni na 400Mhz i 12 Mb rama ide Xp... :wink:

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Citat Original postavio father
    I ja sam hteo da instaliram XP u digitron ali mi fali cd-rom. 8)
    burazeru, pozajmicu ti moj rucni sat `007`, cita i reze sve formate cd i dvd, pa cemo preko blue tuth-a da povezemo sa tvojim digitronom i -voala!eto resenja.

Poznat zainteresovana (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Gde će vam duša?

Ćale
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio mshone
    burazeru, pozajmicu ti moj rucni sat `007`, cita i reze sve formate cd i dvd, pa cemo preko blue tuth-a da povezemo sa tvojim digitronom i -voala!eto resenja.
    It's a deal 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

[quote="father"]
    Citat Original postavio mshone
    a mogul i ja sa vama da se povezem lan-om sa mojim deljinskim od tv-a

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

E nemojte da lupate ako vec ne znate!
    XP i PIII rade odlicno (cak je to mnogo bolja kombinacija nego vecina vasih atlona, semprona, celerona i ostalih kurto*na)
    Znaci ko ne zna neka nauci ili neka cuti!!!!
    Moze i da pita i nadam se da ce ga svi napljuvati kao vi Mrs X-a!

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio 123456789

da ja sam to pokusao da objasnim , na laickom jeziku....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •