Pitanje u vezi novcica

sas99

Zainteresovan član
Poruka
182
DSC00823.jpg
DSC00824.jpg
DSC00825.jpg

Imam ga dosta dugo pa bih zeleo da znam ciji je po meni je neki austrijski.
 
Bakreni novcici na sebi uglavnom imaju oznaku nominale (1,2,5 krojcera, dinara, maraka itd.) i to je glavna razlika u odnosu na medalje i zetone, tako da ova kovanica ne izgleda kao novcic. Grb lici na austrijskog orla ali moze biti i ruski, tesko je reci na osnovu slika. Kada bi se video natpis, to bi moglo dosta da pomogne.
 
Bakreni novcici na sebi uglavnom imaju oznaku nominale (1,2,5 krojcera, dinara, maraka itd.) i to je glavna razlika u odnosu na medalje i zetone, tako da ova kovanica ne izgleda kao novcic. Grb lici na austrijskog orla ali moze biti i ruski, tesko je reci na osnovu slika. Kada bi se video natpis, to bi moglo dosta da pomogne.

U pravu si, u pitanju je ruski zeton, ili medaljon, austrijska i ruska ptica se dosta razlikuju. Nema blize od toga ostalo se prepoznaje po natpisu, a natpis je izlizan.
 
Ako ima tri krune, jednu veliku i dve male, trebalo bi da je ruski, grb romanova, no sta god da je u ovom stanju tesko da nesto vredi. Probaj da desifrujes bar neka slova, npr EKATARINA, pa potrazi na internetu neke kovanice/medalje iz tog doba.
 

Back
Top