Grč mišića

intra

Poznat
Poruka
7.145
Već neko vrijeme me ujutro prilikom buđenja uhvati grč u lijevom listu,prošle godine sam imao blago povišen šećer (7) koji sam regulisao (ispod šest) i doktor mi više nije tražio da ponavljam nalaz šećera već samo masnoće za nekoliko mjeseci.
Negdje sam pročitao da jedan od simptoma dijabetesa može biti i grčenje mišića lista,pa me interesuje da li to tačno. Ja sam mislio da uzimam kalcijum šumeće tablete.Savjet?
 
intra:
Već neko vrijeme me ujutro prilikom buđenja uhvati grč u lijevom listu,prošle godine sam imao blago povišen šećer (7) koji sam regulisao (ispod šest) i doktor mi više nije tražio da ponavljam nalaz šećera već samo masnoće za nekoliko mjeseci.
Negdje sam pročitao da jedan od simptoma dijabetesa može biti i grčenje mišića lista,pa me interesuje da li to tačno. Ja sam mislio da uzimam kalcijum šumeće tablete.Savjet?
Jeste li pusac?
Stoji da kod osoba sa secerom se mogu javljati takvi problemi ako koliko shvatam Vi niste dijabeticar nego samo osoba koja je imala blagi porast secera u jednom trenutku.
Nemojte uzimati kalcijum niti bilo kakve druge sumece preparate, prvo iz razloga sto ne znam za sta bi ih uzimali a drugo ne mozete to da radite na svoju ruku.
Moj savet Vam je da se svom lekaru opste prakse obratite i da mu/joj iznesete svoje tegobe, bilo bi dobro da Vas uputi na ultrazvuk krvnih sudova noge a pre toga kod vaskularnog hirurga.
Zato sam vas i pitala jeste li pusac>Pusaci imaju daleko losiju cirkulaciju od ostalog stanovnistva i vrlo cesto se zale bas na takve tegobe.
Naravno bitno je u celoj prici i kakvog ste opsteg psihofizickog stanja, da li bolujete od neke bolesti ,kakvu obucu nosite, da li mnogo stojite na nogama...
 
jesam pušač sa stažom od nekih 15 god. uz nekih 15 cigara u prosjeku (znam da se ovo uvećava kad se kaže doktoru ali ja sam mislim bio realan) ,nekad sam se bavio plivanjem,sad se trudim da dnevno prepješačim 3-4 km . Imam 10 kg viška,a od zdravstvenih problema zadnji su se ispoljili tada kad je ustanovljeno to povećanje ŠUK-a u vidu bola u lijevom dijelu grudi u visini srca,ali više sa bočne strane (ispod pazuha).Posao mi je uglavnom sjedći (oko 70% vremena),trudim se da nosim udobnu obuću (imam blago spuštene tabane),pa ako nisam u patikama zabole me stopala i mišići sa prednje strane potkoljenice nakon dužeg pješačenja (recimo 2 sata)
 
Visak kilograma morate skinuti, fizicku aktivnost povecati, regulisati masnoce, ostaviti cigarete!!! i obavezno uraditi dopler krvnih sudova nogu i to sto pre.
 
Potrudiću se.Hvala na odgovoru
Pozdrav

Dragi moj, šećer ne može "jednom blago" da bude povećan! On varira dnevno (posle uzimanja hrane, a naročito slatkiša) u velikim oscilacijama, ali, kod zdravih ljudi brzo dođe u normalu! Kapiraš? Potrebno je da uradiš tzv. PROFIL kod endokrinologa.
II. Cigare odmah ostavi, ako možeš!
III. počni da vodiš računa o ishrani! Izbegavaj ugljene hidrate i masnoće! Jedi povrće i žitarice, soju i pečurke, ako misliš da poživiš bez Tantalovih muka, kojima sam ja izložen. zato što nisam hteo da slušam savete lekara i ostalih. pozz:eek: stari dijabetičar.
 
Poslednja izmena:

Back
Top