Pomoc pri kupovini Iphone-a 3

Stefi Nis

Zainteresovan član
Poruka
435
Nameravam da kupim Iphone 3, e sad ne znam koji su najcesci problemi sa tim telefonom, da me ne prevare kad kupujem. Sve da sad polovne sto sam video su u ok stanju bez mnogo ogrebotina, sad mi vi kazite sta da gledam pri kupovini tog modela.
Hvala ;)
 
Citiram jednog poznavaoca Iphone-a
prvo obratis paznju na sam uredjaj, koliko je ocuvan. 3Gs ima plasticna ledja i stoga kod konektora za punjenje vrlo cesto dolazi do pucanja te plastike, to obavezno proveri. Ako nije puknuto, ili je telefon cuvan pod staklenim zvonom, ili su ledja menjana.
Sledeca stvar na koju treba da obratis paznju je Home dugme, ono treba da na pritisak udje, da se cuje jedan klik i telefon odmah da odreaguje, ako to ne radi tako, bezi od toga. Doduse zamena je 35-40€, pa ako za toliko spustis cenu...
Sledeca stvar je WiFi, nadjes neku mrezu, nakacis se, najbolje na poznat ruter, i krenes da se udaljavas od njega, domet od 20m je odlican. Onda ide provera BaseBanda (BB), tj Modem Firmware u uredjaju: ako je 5.13, onda proveris da li telefon ima Cydiu, i u njoj ultrasn0w, ako da, znaci da nije SIMFree, ali ce da radi lepo otkljucan. Ako je BB veci od 5.13, recimo 5.14, 5.15 5.16 onda je uredjaj sigurno SIMFree i uzmi ga bez bojazni. Ukoliko je BB 6.15, tom uredjaju ne radi GPS modul. Srecom, postoji mogucnost da se 6.15 spusti na 5.13.
 
Mogu da kupim od druga iphone 3g 8GB malo koriscen sa orginalnim pakovaljem , slusalicama.... cena je 120 evra, e sad me muci pitanje dal' je velika razlika izmedju iphone 3gs i iphone 3g, jel s isplati ova kupovina, jel mogu na 3g da ubacim najnoviji softver?
Hvala.
 

Back
Top