Elektrovojvodina

Pozdrav svima. Nov sam i neupućen ali fala bogu pa postoji internet i ovakvi forumi. Dakle moj problem danas i ššoookkkk.
Došli iz el.distr. da provere sat ok izvolite. oni ušli i za 10( deset)min.skinuli i odneli sat ostavili zapisnik o neovlaštenom korišćenju i rekli da se obratim kontrolorima u zgradi el.dist(ja osta bez struje). Ja brže bolje presvlači se i u grad(inače sam iz Sr. Karlovaca). Tamo mi kažu sačekajte par minuta ispalo je 35 min, pozovu me i kažu vaš dug za prošli godinu dana na osnovu našeg proračuna je 153000 din. To morate platiti pa podneti zahtev za nov priključak i to je to. Dobro reko kad mogu dobiti struju ili novi sat, kad ono opet ššookk, pa procedura je oko mesec dva. Znači došli uzeli sat i sad me ostavili dva meseca bez struje. Pomažite kako znate, negde sam pročitao da oni nemogu da skinu sat jer je on moje vlasništvo.
 
sad je pro'so voz... :(
usao si u masinu
prvo, proveri zasta te tacno duze
drugo, morao si dobiti opomenu pa posle 15 dana najavu iskljucenja sa uputstvom da se pripremis za obustavu isporuke u smislu da obezbedis zamrzivac i ostale osetljive elektro uredjaje...
pa tek ond seku

kod tebe je u pitanju kanda bila "neovlascena potrosnja?
a to radi posebna ekipa njihovih "specijalaca" koji odgovaraju samo generalnom direktoru
tako da ti je tu tesko pomoci

kreni u operaciju zvanu "kontrolisati stetu"
dkle, idi lepo kod njih i na lep nacin resi problem

dobro je sto sad dozvoljavaju da sklopis reprogram i za dug po osnovu neovlascene potrosnje
da taj veliki dug paltis na dve tri godine, znaci 150.000 podeli sa recimo 24 rate i to ti je plp 6000 dinara mesecno

caka je da ti potpisom reprograma priznajes dug i nadam se da izbegavas krivicnu prijavu

drugo, pri redovnom reprogramu oprastaju 35% duga sto bi u tvom slucaju bilo oko 50.000 din manji dug..

istakni svoju materijalnu situaciju i ljubazno i lepo resi problem u korisnickoj sluzbi, ulaz sa ulice jedna vrat anize od glavnog ulaza gledano prema poslasticarnici vremeplov

sretno :D
 
krivicna uvek ide..
a moj savet pravac ulaz za potrosace ,pre ulaza u salter salu i tamo sve srediti
ili u pravnu sluzbu da cuje sve za sta ga "krive"
najvise volim te iznenadjene koji godinama neovlasceno trose struju...pa im Ev kriva
 
kriva je EV sto i dalje obracunava kamatu po nezakonitoj metodi
konforna metoda je vec godina dana zabranjena po odluci ustavnog suda koju elektrovojvodina ne postuje, ZASTO ?????

kamata na kamatu, to je zelenaska kamata koju nas monopolista u snabdevanju strujom i dalje bahato koristi..
dokle?
sve dok je monopolista??
pa dobro, ajde da mu uvedemo konkurenciju, jos par snabdevaca elektricnom strujom??

elem, danas u novinama sledece upravo na tu temu:

Dugovi za struju uvećani 70 odsto!


DRUŠTVO06:57, 22.11.2013.
Autor: Foto: Reuters





EPS je nezakonito obračunao kamatu, a nije ispravio grešku iako je Ustavni sud Srbije doneo takvu odluku

Traže

rešenje... Centar za zaštitu potrošača uputio apel Vladi

BEOGRAD - Građani pokradeni!

Dugovi građana za struju trebalo bi da budu smanjeni 60 do 70 odsto jer im je „Elektroprivreda Srbije“ (EPS) nezakonito obračunala kamatu. Ali ova firma ne želi da retroaktivno ispravi grešku iako je sud doneo takvu odluku, rekao je Jovan Jovanović, predsednik niškog Centra za zaštitu potrošača „Forum“.

Ustavni sud Srbije (USS) u julu prošle godine ukinuo je kao neustavnu odredbu Zakona o visini stope zatezne kamate, koja je predviđala obračun kamate „konformnom metodom“, što znači obračun „kamata na kamatu“, ali nije odredio način otklanjanja posledica ove odredbe, pa je to uradio Vrhovni kasacioni sud.

- „Elektroprivreda“ mora da preračuna kamatu od 3. marta 2001. Cilj naše kampanje je da građani plate stvarni dug, a ne zelenaški - objasnio je Jovanović.
„Forum“ je 13. novembra uputio apel Vladi Srbije da se ovaj problem reši, a kako nije bilo odgovora, učinili su to opet juče ujutru. Jovanović kaže da traže od Vlade da obustavi potpisivanje sporazuma o reprogramiranju dugova za struju.

On je istakao da je reč o zloupotrebi monopolskog položaja jer se EPS ponaša suprotno Ustavu i dodao da kao institucija registrovana za trgovinu strujom, veći prihod ostvaruje od naplate kamate, nego od naplate struje.

(V. S.)

EPS
POŠTUJEMO ODLUKU USS

U EPS odgovaraju da poštuju odluku USS. Ocena „Foruma“ da su neplaćeni računi uvećani za čak 60 do 70 odsto krajnje je proizvoljna. Dužnicima je od marta pružena mogućnost reprograma uz popust koji je mnogo veći od obračunate kamate, dodaju u EPS, ali ne objašnjavaju zašto ne primenjuju odluku Ustavnog suda retroaktivno.

 
Poslednja izmena:
A jel sse nekom desilo da mu popusti "0" na banderi?
E to je doživljaj!
Ja sam ga dva puta preživeo.
Prvi put nisam znao šta je uzrok "crkavanja" aparata po kući.
Drugi put,sve što mi je bilo uključeno u struju a na stent bay režimu,izgorelo.
Da ne nabrajam sad u detalje.
Cifra ohohoooooooo!
Dođe ekipa i konstatuje da je ta famozna "0" na banderi.
Konstatuju i da mi je strujomer izgoreo kao i uklopni sat i napisaše zapisnik.
Sutra dan dođe druga ekopa da prekontroliše onu prvu ekipu od predhodnog dana.
Utvrdili isto i napravili zapisnik.
Ja već dva dana bez struje,od komšije nekim produžnim kablovima uzeh jednu fazu, detetu da obezbedima kakav taka uslov za život.
Sedmi dan dođe ekipa da skine strujomer.
Odne li ga i dali zapisnik.
Spojili me direktno,bez ikakve kontrole potrošnje.
Opet ekipa za proveru predhodne ekipe,opet zapisnik.
Tek posle dva meseca dođoše i namontiraše nov strujomer,povezali sve i....
Strujomer ne radi.
Opet zapisnik,opet "kontrolori" opet......:dash::dash::dash:
Prođe nekoliko dana i gle sreće,donesoše strujomer koji radi.
Ali sad nema uklopnog sata.
Objašnjenje sledi da oni nisu dužni da postave uklopni sat ,pošto nisam hteo da potpišem da je merno mesto na mojoj kući u njihovom vlasništvu.
Pa kako to da uradim kad sam ja kupio orman,strujomer,......
Platio sve što sam trebao i nisam trebao da platim
Kako da im deo kuće poklonik i na osnovu čega?
Podnesem zahtev za oštetu ,kad dođe "baja" i predsatvi se kao čovek iz DDOR-a.
On popravlja sve,od igle do vasionskih brodova.
Ja mu lepo rekoh da sa DDOR-om nemam niša i da nije ta osiguravajuća kuća pustila 380V kroz jednu fazu već "Elektro vojvodina"!
E tu nastade pičvajz.
Obezvređivanje logike,ubeđivanje,opravdanost njegovog postojanja,.......
Ubedi me da će on to sve popraviti i ja mu dadoh uređaje.
Od tada ,a prošlo je par godina,ni njega,ni DDOR_a,ni distributera,niti mojeih uređaja.
Tražio sam objašnjenje u "EV" idobio sam ga:"Auuuuuuuuuu,pa to je zastarilo"!!
Sve ovo gore navedeno,mogu da dokumentujem!!
Zato neka Vam je za nauk,odmah advokata angažujte!
Ja sam pogrešio, priznajem.
 
Poslednja izmena:
NAKON SMRTI U ELEKTROVOJVODINI: Kriju od žene da joj je muž umro


SRBIJA09:10, 04.12.2013.
Autor: Blic,Foto: Kurir


Pita ona za njega stalo, ali smo joj rekli da je u Sremskoj Kamenici na Institutu, da mu je pozlilo i da su morali da ga odvedu, kaže žena koja je čuvala nepokretnu suprugu Dragoljuba S. (76)
Ne propustite...TUŽNO: Umro pred šalterom dok se svađao zbog 400 dinara!

NOVI SAD - U zgradi u Ulici Stevana Momčilovića 2 u Novom Sadu, gde je živeo Dragoljub S. (76), koji je preminuo za šalterom „Elektrovojvodine“ zbog rasprave o dugu od 500 dinara, tišina i muk. Niko ne može da veruje da je njihovog komšiju zadesila takva sudbina.

Na vratima stana gde je Dragoljub živeo, ali ni na ulaznim vratima zgrade, juče nije stajala smrtovnica. Najverovatnije zato jer su Dragoljubovi ćerka i sin krili od majke da svog supruga, sa kojim je živela punih 50 godina, više nikada neće videti.
"Svi ćutimo, još baki nismo ni rekli da je Dragoljub preminuo. Pita ona za njega stalo, ali smo joj rekli da je u Sremskoj Kamenici na Institutu, da mu je pozlilo i da su morali da ga odvedu", kaže žena koja je juče čuvala Dragoljubovu nepokretnu suprugu.
Sin i ćerka nisu bili u stanu, otišli da srede papirologiju. Komšije samo odmahuju rukom i u neverici.
"Zbog navodnih 500 dinara duga za struju da toliko iznerviraju čoveka da padne i umre, to je neverovatno", kaže jedan od komšija.
Povodom ovog nemilog događaja oglasila se i „Elektrovojvodina“, uz saučešće porodici preminulog.
"Zbog lošeg stanja u kojem se našao, potrošač je zamoljen je da pređe u prostor namenjen za individualne razgovore gde mu je naš zaposleni ponudio pomoć", kažu u „Elektrovojvodini“.
 
Nakupilo se to godinama!
"EV" je država u državi.
Oni mogu sve,da vam uđu u dvorište kad god hoće,da vam brojilo baždare kad im se ćefne(:hahaha:),da vam objasne na šalteru da su Turci za njih pravi amateri,da nikada oni nisu krivi za nastalu štetu,........
Jedva čekam kad će na red doći "elektro mafija".
Jel 500 dindži vredno ljudskog života?
 
pogledaj zadnju recenicu njihovog saopstenja:
"POTROSAC JE zamoljen zbog svog loseg stanja da predje u prostor namenjen za individualne razgovore gde mu je naš zaposleni ponudio pomoć"

za njih mi nemamo ni imena, nego samo "POTROSAC" ili ED broj
dobro da ta recenica nije izgledala ovako:

"ED broj 1412723443
JE zamoljen zbog svog loseg stanja da predje u prostor namenjen za individualne razgovore gde mu je naš zaposleni ponudio pomoć"

uzas llllllllll
 
pogledaj zadnju recenicu njihovog saopstenja:
"POTROSAC JE zamoljen zbog svog loseg stanja da predje u prostor namenjen za individualne razgovore gde mu je naš zaposleni ponudio pomoć"

za njih mi nemamo ni imena, nego samo "POTROSAC" ili ED broj
dobro da ta recenica nije izgledala ovako:

"ED broj 1412723443
JE zamoljen zbog svog loseg stanja da predje u prostor namenjen za individualne razgovore gde mu je naš zaposleni ponudio pomoć"

uzas llllllllll

A kako drugacije da kazu? Da li bi te kod dr nazvali imenom ili pacijent,daj mani ga proko,ajde samo udri po EV.
 
da rosel, kod doktora me zovu po imenu, nikad pacijent i sl
kad prozivaju preko razglasa, kazu ime a ne pacijent pa br socijalnog osiguranja

ja sam samo zamerio tom nemustom saopstenju, sto u ovako tuznom trenutku nisu pokazali malo vise ljudskosti...

znam da iza stakla, za salterima sedi takodje ljudi, koji su, neki manje neki vise , vec oguglali na muke i price ljudi sa ojim se susrecu..

ima istina i folirnata, ali ima dosta ljudi koji zbog nemastine zapadaju u dugove
pa umesto da , kad vec ne mogu da pomognu, onda bar da elektrovojvodina im ne staje dodatno na muku, na nacin da zaracunavaju nezakonitu kamatu na kamatu, da primene u svojim obracunima ustavnu odredbu da se retroaktivno obracuna svima kamata sa datumom mart 2001 godine, a ne da nam velikodusno oprastaju deo duga koji imamo ..
ja sam masinac, matematika mi je jaca strana, pa znam da procenat oprosta duga je skoro duplo manji od kamate koju bi po zakonu trebalo da otpisu...

da ne pominjem, da je u obracunu o reprogramu ipak, delimicno, obracunavaju, iako tvrde da je kompletna kamata otpisana
da ne pominjem da naplacuju troskove sudske iako parnice nisu ni pokrenute
a onda kad mislis da je sve ipak konacno gotovo, koiliko sutra nakon potpisanog sporazuma u kome si se svojim potpisom odrekao svega u korist elektrovojvodine / zastare, kamate itd / dolaze na vrata privatni izvrsioci da naplate svoje troskove po izvrsenjima koje nisu pravno formalno ni pokrenuta..... iako u ugovoru o reprogramu stoji da potrosac nema nikakvih daljnih troskova......

to jeproblem draga moja
nista licnooo...
 
da rosel, kod doktora me zovu po imenu, nikad pacijent i sl
kad prozivaju preko razglasa, kazu ime a ne pacijent pa br socijalnog osiguranja

ja sam samo zamerio tom nemustom saopstenju, sto u ovako tuznom trenutku nisu pokazali malo vise ljudskosti...

znam da iza stakla, za salterima sedi takodje ljudi, koji su, neki manje neki vise , vec oguglali na muke i price ljudi sa ojim se susrecu..

ima istina i folirnata, ali ima dosta ljudi koji zbog nemastine zapadaju u dugove
pa umesto da , kad vec ne mogu da pomognu, onda bar da elektrovojvodina im ne staje dodatno na muku, na nacin da zaracunavaju nezakonitu kamatu na kamatu, da primene u svojim obracunima ustavnu odredbu da se retroaktivno obracuna svima kamata sa datumom mart 2001 godine, a ne da nam velikodusno oprastaju deo duga koji imamo ..
ja sam masinac, matematika mi je jaca strana, pa znam da procenat oprosta duga je skoro duplo manji od kamate koju bi po zakonu trebalo da otpisu...

da ne pominjem, da je u obracunu o reprogramu ipak, delimicno, obracunavaju, iako tvrde da je kompletna kamata otpisana
da ne pominjem da naplacuju troskove sudske iako parnice nisu ni pokrenute
a onda kad mislis da je sve ipak konacno gotovo, koiliko sutra nakon potpisanog sporazuma u kome si se svojim potpisom odrekao svega u korist elektrovojvodine / zastare, kamate itd / dolaze na vrata privatni izvrsioci da naplate svoje troskove po izvrsenjima koje nisu pravno formalno ni pokrenuta..... iako u ugovoru o reprogramu stoji da potrosac nema nikakvih daljnih troskova......

to jeproblem draga moja
nista licnooo...

Da li si bas toliko upucen da je to sve do EV ili na mozda visem nivou?
 
Radna grupa: Stiglo 40.816 prigovora na račune za struju
Tanjug | 27. 01. 2014. - 19:23h | Komentara: 8

Posebna radna grupa za utvrđivanje uzroka uvećanih računa za utrošenu električnu energiju i gas saopštila je danas da je preduzeću "EPS snabdevanje" stiglo ukupno 40.816 prigovora na decembarske račune za struju, a konačne rezultate analize trebalo bi da saopšti do 20. februara.
Kako je navedeno u saopštenju Ministarstva energetike, na današnjem prvom sastanku Posebne radne grupe, zatraženo je od EPS-a da se do narednog sastanka dopune određeni podaci, a preliminarne analize ukazuju da je problem nastao zbog greški u očitavanju i u sistemu obračuna.


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/437956/Radna-grupa-Stiglo-40816-prigovora-na-racune-za-struju
 
sad sam dobio racun za februar mesec sa prosto neverovatnom greskom


crvena zona potrosnje pocinje kad predjete potrosnju od 1600kw na mesecnom nivou


ja sam potrosio 1619 kw a elektrovojvodina mi je uredno na racunu zaracunala 126 kw u crvenoj zoni umesto samo 19 kw ??
ostetila me je na predmetnom racunu preko 1000 din upravo na naveden nacin



ovo je toliko ocigledan primer da ne mozemo ostati ravnodusni
ja upravo spremam pisanu reklamaciju na izdati racun


Domaćinstvo i ostala potrošnja 0,4kV
Jednotarifno merenje
Viša tarifa
Niža tarifa
DUT
Obračunska snaga
Naknada za merno mesto
din/kWh
din/kWh
din/kWh
din/kWh
din/kW
din/mesec
ZELENA ZONA
do 350 kWh
5.26
6.01
1.50
1.50
37.90
142.88
PLAVA ZONA
od 351-1600 kWh
7.89
9.02
2.26
2.26
CRVENA ZONA
preko 1600 kWh
15.79
18.04
4.51
4.51
Obračunska snaga za kupce bez elektroenergetske saglasnostitrofazni priključakpotrošnja do 350 kWh (6.9 kW)
261.51 din/mesec
potrošnja preko 350 kWh (11.04 kW)
418.41 din/mesec
monofazni priključak (5.75 kW)
217.92 din/mesec





I- ОБРАЧУН ЗА УТРОШЕНУ ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГИЈУ / Широка потрошња - домаћинство / поверилац ПД ЕПС Снабдевање
Број бројилаДатум очитавњаПретходно ВТНово ВТПретходно НТНово НТУговор: 33100
Одобрена снага: 17.25 kW
10909201.03.2014.1301172934874678
ТАРИФНИ СТАВПотрошено kWhЦена (дин/kWh)Износ (динара)Преглед обрачунаИзнос (динара)
ЗеленаВиша тарифа (ВТ)865.412465.43УКУПНА ЕНЕРГИЈА5959.03
Нижа тарифа (НT)2411.353326.07Обр.снага11.04kW x 42.839дин/kWh472.94
ЈТНакнада за мерно место121.29
ПлаваВиша тарифа (ВТ)3088.1182500.34Накнада за ОИЕ 00.081x 1619 131.14
Нижа тарифа (НT)8582.0301741.74
ЈТПопуст 5%
ЦрвенаВиша тарифа (ВТ)34 16.236552.02Основица за ПДВ6684.40
Нижа тарифа (НT)92 4.059373.43Износ ПДВ(20%):1336.88
ЈТ
УКУПНА ЕНЕРГИЈА1619 5959.03УКУПНО задужење за обрчунски период8021.28





a ista potrosnja uradjena putem kalkulatora potrosnje na sajtu elektrovojvodine:




http://www.elektrosrbija.rs/kalkulator/latinica.htm


ne mogu da ga iskopiram
ali mozete da sami unesete potrosnju i dobicete odmah rezultate, tj iznos koji je za 1000 din manji od predmetne fakture koju sam upravo dobio


potroseno elektricne energiije
visa tarafa BT ....... 428
niza tarifa NT ........ 1191
ukupno utroseno elektricne energije 1619 kw

dakle, umesto 19 kw da mi je naplaceno u crvenoj zoni , EV mi je obracunala 34+92+126 kw u crvenoj zoni ??????
kao da crvena zona pocinje sa 1474 kw umesto sa 1600kw ??????
 
Poslednja izmena od moderatora:
48.000 ŽALBI: .......
Problemi sa strujom ne jenjavaju.


Posle žalbi više desetina hiljada građana, u rešavanje prigovora na decembarske račune uključila se i Direkcija za mere i dragocene metale koja prati ispravnost brojila.

Gordana iz Beograda samo je jedna od 48.000 nezadovoljnih građana koji su reklamirali decembarski račun. Traži odgovor na pitanje šta je uvećalo račune - greška u čitanju, neispravno brojilo ili slaba struja.
"Prešlo je u plavu zonu, znači preko 350 kilovat-sati. I logično ide veća potrošnja struje", kaže Gordana.

http://www.kurir-info.rs/48000-zalb...og-velikih-decembarskih-racuna-clanak-1256725

 
48.000 ŽALBI: .......
Problemi sa strujom ne jenjavaju.


Posle žalbi više desetina hiljada građana, u rešavanje prigovora na decembarske račune uključila se i Direkcija za mere i dragocene metale koja prati ispravnost brojila.

Gordana iz Beograda samo je jedna od 48.000 nezadovoljnih građana koji su reklamirali decembarski račun. Traži odgovor na pitanje šta je uvećalo račune - greška u čitanju, neispravno brojilo ili slaba struja.
"Prešlo je u plavu zonu, znači preko 350 kilovat-sati. I logično ide veća potrošnja struje", kaže Gordana.

http://www.kurir-info.rs/48000-zalb...og-velikih-decembarskih-racuna-clanak-1256725


Ja ne znam sta bi ljudi radili da nije tebe da ih obavestavas sta se radi u Elektrovojvodini!!!:klap:
A sto ne pises malo i o Telekomu,mozda su i tu uvecani racuni-greskom
 
Poslednja izmena od moderatora:
cemu sarkazam?

radi se o pitanju koje muci ogroman broj gradjana Srbije, a evo u prilogu i odgovora iz elektrovojvodine i EPS-a:

IZVEŠTAJ RADNE GRUPE: Uzroci uvećanih decembarskih računa za struju



Izveštaj Radne grupe potvrdio je nedostatke u organizovanju rada distribucija

BEOGRAD - Elektroprivreda Srbije (EPS) podržava izveštaj Radne grupe Ministarstva energetike o uzrocima uvećanih računa za električnu energiju u decembru 2013. godine, kao i predložene mere za poboljšanje rada u privrednim društvima za distribuciju i EPS Snabdevanju.

Izveštaj Radne grupe potvrdio je nedostatke u organizovanju rada distribucija, ali je i pre objavljivanja ovog izveštaja poslovodstvo EPS-a ukazivalo da je ujednačavanje poslovnih procesa i procedura u distribucijama jedini način za jedinstveno upravljanje i postupanje u celom sistemu EPS-a, navodi se u saopštenju.

http://www.kurir-info.rs/izvestaj-r...-decembarskih-racuna-za-struju-clanak-1261205


 
Upola manje žalbi na račune za struju

Broj prigovora građana na račune za struju potrošenu u januaru, upola je manji nego na račune za decembar, na koje se žalilo 48.608 građana, izjavio je vršilac dužnosti direktora Elektroprivrede Srbije (EPS) Aleksandar Obradović.

Obradović je rekao da je na januarske račune stigao samo 24.441 prigovor, odnosno 0,75 odsto od ukupnog broja izdatih računa i da je smanjenje broja prigovora osetno, ali da on nije zadovoljan rezultatima.


redsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS) i član radne grupe koja je analizirala problem sa uvećanim decembarskim računima za struju Goran Papović rekao je da je analiza pokazala da je napravljena "kumulativna greška" - i ljudi, i procesa rada, i IT opreme.

Vršilac dužnosti direktora EPS Snabdevanja Željko Marković rekao je da je kao opravdano prihvaćeno 48 odsto prigovora na decembarske račune, što je manje od prosečnog procenta prihvaćenih prigovora koji je obično oko 60 odsto.

Marković je rekao i da je primena novog obrasca računa za struju odložena za mart.



- - - - - - - - - -

http://www.021.rs/Info/Srbija/Upola-manje-zalbi-na-racune-za-struju.html
 
jos uvek nema odgovora od elektrovojvodine na reklamiran racun za struju gde su umesto 19 kw obracunali 124 kw u crvenoj zoni ??

a dotle, evo sta pise danasnji blic:

Neefikasna organizacija u EPS-u košta 36 miliona evra

Tanjug | 29. 03. 2014. - 09:49h |

U sistemu "Elektroprivrede Srbije", koji čini Javno preduzeće EPS i 13 privrednih društava, sadašnji način organizacije je, kažu u EPS-u, neefikasan i neracionalan, postoji oko 600 direktora najvišeg i srednjeg nivoa upravljanja i oko 50 šefova službi.


Najveća neracionalnost ogleda se, pre svega, kako kažu u EPS-u za Tanjug, u tome što se jedan isti administrativni posao obavlja u svim privrednim društvima a i u JP Elektroprivrede Srbije, dakle ukupno 14 puta, umesto jednom na nivou celog sistema.

Procenjeno da bi se jedinstvenim upravljanjem u poslovima finansija, prava, IT, javnih nabavki, ljudskih resursa i odnosa s javnošću godišnje uštedelo 36 miliona evra.


- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/453591/Neefikasna-organizacija-u-EPSu-kosta-36-miliona-evra
 
CIA preporučila svojim agentima da šifrovane poruke šalju preko novih EPS-ovih računa za struju

racun-za-struju-300x202.jpg
LENGLI/BEOGRAD, 4. april 2014, (Njuz) – Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) naložila je svim svojim agentima da šifrovane poruke ubuduće šalju isključivo preko novih računa za struju Elektroprivrede Srbije (EPS), saznaje Njuz od izvora iz Agencije.
CIA se na taj korak odlučila jer je posle dosta analiza zaključila da u svetu ne postoji nerazumljiviji i samim tim savršeniji sistem podataka od srpskih računa za struju.
- Još davno smo čuli da u Srbiji postoje izvesni obrasci za naplatu električne energije koje ne samo da ne razumeju građani, već ni najeminentniji matematičari, pa ni oni koji su stvorili te račune. Bojali smo se da će novi računi za struju biti jednostavniji i da nam neće odgovarati, ali su oni na sreću i dalje savršeni za skrivanje i slanje kompleksnih šifrovanih poruka i podataka – rečeno nam je u ovoj agenciji.
Prema rečima našeg sagovornika koji radi upravo na poslovima kriptografije i šifrovanja, ne postoji sistem koji se do sada pokazao idealnim, ali su EPS-ovi računi za struju to promenili.




- Podatke smo ranije slali tako što bi se sam podatak nalazio u kodovima na jednom, a ključ na sasvim drugom mestu. Ipak, ma koliko neprobojni kodovi bili, uvek bi se pojavio neko ko je u stanju da ih probije bez ključa. Kada smo testirali EPS-ove račune za struju, najbolji matematičari su ostajali nemi pred njihovim konceptom, a jedan japanski kriptograf izvršio je samoubistvo posle nekoliko nedelja bezuspešnog pokušaja da dešifruje poruke – naveo je sagovornik Njuza.
Kako nam je objašnjeno, prednost EPS-ovih računa nije samo u tome što je podatke nemoguće dešifrovati. Glavna njihova vrednost je, naime, to što je najpre nemoguće otkriti gde se u tabelama tačno nalaze podaci, a potom ih je nemoguće i dešifrovati jer je, kažu u Lengliju, račun tako koncipiran da ne prati nijedan poznati logički sistem.
Nenad Milosavljević​



Read more: http://www.njuz.net/cia-preporucila...ovih-eps-ovih-racuna-za-struju/#ixzz2xzjuPjZr
 
Poslednja izmena:
moramo se malo i nasaliti :hahaha:

btw ovih dana nam stizu novi racuni za struju sa novim obrascem i grafikonom u kome se moze videti nasa potrosnja u toku meseca
grafikon je dobar da se vidi razlika u potrosnji u odnosu na prethodni mesec jer je bilo dosta reklamacija da su racuni uvecani a da je potrosnja ista
kao npr februar mesec koji ima 28 dana nema istu potrosnju kao januar sa 31 danom, a mart koji takodje ima 31 dan ima vecu potrosnju od januara...
statisticki je ustanovljeno da je najveca potrosnja u decembru, ne samo zbog nove godine nego sto i ljudi koji ocitavaju strujomere takodje slave novu godinu pa potrosnju za decembar ocitaju 3-4 januara pa na 31 dan u decembru doda se potrosnja od par dana iz januara, tako da je u decembru potrosnja obracunata za prosecno 35 dana /31 dan decembra plus 3-4 dana januara/

to bi grafikoni trebalo da na lep nacin pokazu..:ok:
 
Potrošači u Srbiji dobiće do 15. aprila račune za električnu energiju na novim obrascima, na kojima će biti navedena prosečna cena kilovat-sata.

Vršilac dužnosti direktora EPS Snabdevanja Željko Marković je rekao da to znači da će kupci sada moći da vide koliko u proseku plaćaju kilovat-sat struje.
Marković je rekao da će novi računi biti štampani sa obe strane tako da će biti više prostora da se navedu dodatni detalji i objasne stavke da bi potrošačima bilo jasnije šta plaćaju.

"Na prvoj strani računa nalaziće se i dijagram potrošnje po mesecima u prethodnih godinu dana, tako da će kupac moći da uporedi potrošnju", rekao je on.

Marković je rekao da će biti prikazano i koliko je u procentima potrošnja veća ili manja nego u istom mesecu prethodne godine i u poređenju s prosečnom potrošnjom domaćinstva u Srbiji. Tu će biti i podaci o ukupnom iznosu koji treba da se plati i o iznosu TV pretplate.

Na drugoj strani računa biće obračun i kupac će moći da detaljno vidi podatke kako je rasporedjna potrošnja u procentima - viša i niža tarifa, i po zonama - plava, zelena, crvena. A novi elemenat je prosečna cena kilovat-časa", rekao je on.

Marković je rekao da će račune štampati distribucije u okviru Elektroprivrede Srbije (EPS) - kao i do sada, a da će troškovi biti malo uvećani, za dodatnu štampu.

"Mnogo veća će biti korist što ćemo sada imati novi, pregledniji račun", rekao je on.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=831756


Ako se ja secam vucic je rekao da je ukinuta tv pretplata otkud sad to opet placanje tv pretplate znaci da je neko obmanuo slagao ovaj narod
iconconfusedtv3.gif.pagespeed.ce.ubw14f4JJj.gif


Evo sta je vucic rekao

http://www.kurir-info.rs/vucic-rts-p...-clanak-675893

A od racuna nemamo ama bas nista opet nesto napisano da coveka jos zbuni


PRENETO SA:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/681686-Evo-kakvi-su-novi-ra%C4%8Duni-za-struju


 
evo kako crnogorci prave reprograme:

fiksna rata od 20 eura mesecno bez obzira na visinu duga:



Elektroprivreda Crne Gore AD Nikšić
Vuka Karadžića 2
Žiro račun
Telefon: +382
PIB: 02002230
81400 Nikšić
Crna Gora
FC Snabdijevanje
Organizaciona jedinica

0 0
0 0
Potrošnja
Maj.2013
Potrošnja
Maj.2014
5.949
6.723
Prethodno
stanje brojila
Novo
stanje brojila

Ukoliko svoj dug izmirujete po osnovu potpisanog protokola, zahvaljujemo Vam što ste
preuzeli odgovornost da isti izmirite i obavještavamo Vas da od ovog mjeseca protokol
možete reprogramirati u skladu sa uslovima akcije ''Podijelimo teret 2''.
Ukoliko imate dugovanja, a izmirili ste svoj februarski, martovski i aprilski račun, već
ovog mjececa stičete mogućnost potpisivanja protokola o izmirenju duga u fiksnim
mjesečnim ratama od 20 eura.
 

Back
Top