maslinke
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: maslinke

Početnik
    Učlanjen
    11.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano belo vino i maslinke

Da li neko moze da mi preporuci neko dobro belo vino i maslinke!!!!!

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: belo vino i maslinke

Citat Original postavio tihica
    Da li neko moze da mi preporuci neko dobro belo vino i maslinke!!!!!
    Belo vino i maslinke baš i nisu neka solo kombinacija. Belih dobrih vina ima koliko hoćeš. Proširi kombinaciju...

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ma kakvo belo vino i maslinke!!! Dobra mastika, upravo "izasla" iz zamrzivaca, tako da se flasa "oznojila", a mastika je gusta k'o ulje, feta sir i maslinke...i onda shvatis koliko je zivot lep, lepsi, najlepsi...uz more...

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: belo vino i maslinke

ima na pijaci maslina raznih

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Masline su ti super ideja, samo sto kod nas na pijacama imaju u glavnom one iz konzervi, pa i nisu neke.
    Ako zelis masline, kao sopstveno jelo -na kao salata, vec uz vino, predlazem ti, da nadjes masline u (maslinovom) ulju, koje su najcesce zacinjene (mirodjija, persun itd...), koje mozes da jedes i sa hlebom/tostom, pa da se otkines.
    Bitno je, da masline nisu KISELE, jer onda znaci da su stajale otvorene, takve izbegavaj.
    Postoje masline punjene feta sirom, te su takodje odlicne, punjene paprikom i bademom....Pa sta ti se vise svidja.

Ja licno najvise volim masline sa kosticom, jer im ukus ostaje onako pun, ne napiju se one tecnosti (zato je najbolja varijanta da i budu u ULJU), i to male masline. Velike masline su mi nekako hibridne i bez ukusa.

Opet, tu su i crne masline, koje su drugacijeg ukusa od zelenih. Malo su jace, i mogu da izazovu gorusicu, ko nije navikao na njih.
    Imas varijante da su mekane, tvrde, ali obicno su sa kosticom. Ako su mnogo gorke, znaci da su vec stare

Sto je dobro kod masline, to je, da zbog povecanog sadrzaja ulja u njima, dobro deluju u kombinaciji sa alkoholom - ne mozes da se napijes bas lako

Belo vino uz masline -divna stvar.
    Predlazem neko suvo ili polusuvo vino, tipa --moze i Banatski rizling, Grasevina, ili ako imas vise novca, neki fin Sauvignon -vrhunska varijanta ;D

Nadam se da sam ista pomogla.

Inace, ja na pijaci retko kupujem masline, jer su uglavnom kisele.Zato trazim da ih pretodno probam.

Masline u ulju su skuplje, i imas ih samo u dobrim supermarketima, Mercator, Metro ...mozda i u zdravoj hrani.

Pozdrav

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Radi boljeg razumevanja pitanja i nekih odgovora najbolje da pojasnimo stvari oko maslina. NE POSTOJE crne i zelene, samo zrele (crne sa većim procentom ulja i pikantnijim ukusom) i nedozrele (zelene) koje se zbog kiselkastog ukusa najčešće isporučuju sa izvađenom koščicom i punjene raznim prilozima. Ni jedne ni druge se ne pakuju u sopstveno ulje, već najčešće u običan marinat od prokuvane slane vode. Zrele (crne) ispuštaju deo sopstvenog ulja, a uz zelene se često dodaju i aromatični začini. Ni jedne ni druge nisu baš podloga uz koju bi se uživalo u vinu. Više idu uz žestoka pića, a za vina traže dodatke...

sanja
    Guest

Podrazumevano

tako je sefe, nisam htela ja da objasnjavam..

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    Radi boljeg razumevanja pitanja i nekih odgovora najbolje da pojasnimo stvari oko maslina. NE POSTOJE crne i zelene, samo zrele (crne sa većim procentom ulja i pikantnijim ukusom) i nedozrele (zelene) koje se zbog kiselkastog ukusa najčešće isporučuju sa izvađenom koščicom i punjene raznim prilozima. Ni jedne ni druge se ne pakuju u sopstveno ulje, već najčešće u običan marinat od prokuvane slane vode. Zrele (crne) ispuštaju deo sopstvenog ulja, a uz zelene se često dodaju i aromatični začini. Ni jedne ni druge nisu baš podloga uz koju bi se uživalo u vinu. Više idu uz žestoka pića, a za vina traže dodatke...
    Ja se baš bacila u frku gde da nadjem te u ulju...a i razmišljam što bi neko maslinke pune sopstvenog ulja pakovao u ulje ...hvala na razjašnjenju

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa na onima iz samoposluge pise sastav: masline, ulje, so bla bla....dakle ipak ih stave u neko ulje

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

ja sam pre za pivo i masline.........
    Nisam neki ljubitelj vina ( sem domacih.......)

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ma pivo, vino i ulje najbolje

Obećava
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Masline i zdravlje?

Nikada nisam volela da ih jedem.Cak sam ih skidala sa svog omiljenog jela-pice.U poslednje vreme pocela sam da ih jedem u enormnim kolicinama.Pitam se sta li one sadrze u sebi a sto mom organizmu tako prija.Posto me nikada nisu zanimale,nisam ni pozelela da saznam nesto vise o ovoj zelenoj poslastici.Mmmm...njam,njam! Molila bih ljubitelje iste da mi napisu koju rec o njima.Unapred zahvaljujem!!!
    Poslednji put ažurirao/la Espanol : 16.10.2005. u 02:09

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Masline i zdravlje?

I za tebe važi! Sledeći put sam prelistaj prethodne strane pre nego što otvoriš temu!
    Poslednji put ažurirao/la Espanol : 16.10.2005. u 02:13

Početnik
    Učlanjen
    15.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: maslinke

E, zaista nemate pojma o maslinama i njihovom načinu pripreme. Danas ne mogu, ali ću sutra poslati malo ozbiljniji post - u drugoj mašini mi je taj tekst, a ne želim da ga kucam ispočetka.

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Citat Original postavio Puf-Puf
    E, zaista nemate pojma o maslinama i njihovom načinu pripreme. Danas ne mogu, ali ću sutra poslati malo ozbiljniji post - u drugoj mašini mi je taj tekst, a ne želim da ga kucam ispočetka.
    Ne mogu da sačekam trenutak Pufko da nas sve ovde prosvetliš sa svojih 11 porukica. Posebno posle onog fenomenalnog recepta za Carbonare...:wink:

Primećen član Sily (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Moj izbor su zelene masline punjene paprikom, bademima ili sa kosticom,
    a sto se vina tice nasa bela vina su kisela pa ih ne volim, Bugarska su mi otuzna i retka a cenim posebno slatki madjarski TOKAI koji je dosta skup ako ima vecu slast kosta oko 800 din 0,7l
    ali zato imas Tokai furmint koji je mladji isto slatkast i kosta 300 din
    Nase najbolje vino po meni bio bi Vrsacki Traminac od pre desetak godina cija je cena preko 1000 din ali to je za sladokusce.Ukratko>
    Madjarska bela vina su slatka, nasi rizlinzi su mi kiseli(to je za spricerase)
    Bugarska su mi preblaga mada nisu losa,
    Francuska imaju veoma spesificne ukuse zavisno od vrste i tipa ali opet ja ne volim kisela vina,
    i neka nemacka su zanimljiva jer podsecaju na sampanjce ali
    vino ne ide bez jela, kazi mi jelo i reci cu ti vino!

Početnik
    Učlanjen
    15.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Espanol
    Ne mogu da sačekam trenutak Pufko da nas sve ovde prosvetliš sa svojih 11 porukica. Posebno posle onog fenomenalnog recepta za Carbonare...:wink:
    Zaboravio sam da podsetim: jaja se mute ovako - prvo belance, sa malo soli, tek naknadno dolaze žumanca, a to valja nežno... Kad smo već kod Carbonara. A za masline stići će tekst...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ja sad pojedoh 100-150 grama crnih velikih lepih maslina..obozavam dobre masline...uhvati me nesto nekad pa jedem danim po 100 grama maslina, pretezno crne...

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slucajno nabasah ovde, registrovah se, valjda cemo se druziti cesce. Elem-masline: Cini mi se da niko nije pominjao susene.Probajte, sve ostale padaju u vodu posle toga. To su crne masline koje su susene, prilicno neugledno izgledaju, onako smezurane ali ne dajte da vas to zavara - FENOMENALNE SU. Ima ih u boljim marketima, ja ih uzimama u Mercatoru

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Citat Original postavio middleage
    Slucajno nabasah ovde, registrovah se, valjda cemo se druziti cesce. Elem-masline: Cini mi se da niko nije pominjao susene.Probajte, sve ostale padaju u vodu posle toga. To su crne masline koje su susene, prilicno neugledno izgledaju, onako smezurane ali ne dajte da vas to zavara - FENOMENALNE SU. Ima ih u boljim marketima, ja ih uzimama u Mercatoru
    Dobrodošao/la !

Aktivan član Novcic_u_fontani (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Reputaciona moć
    64

Ja obožavam maslinke. Volim ih i punjene paprikama ili same, u bilo kom obliku. Ponekad preteram sa maslinkama. Ali treba biti oprezan kada se jedu maslinke jer ukoliko se proguta koščica, može doći do ozbiljnih zdravstvenih problema. Jedan moj prijatelj je slučajno progutao i jedva preživeo operaciju koju je imao kao posledica proboda oštre košpe maslinke. :???:

Iskusan frozen1982. (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Za vino ne bi znao.Masline su meni najbolje one sitne svetlozelene ociscene,bez kostice sa onim crvenim u sredini.(prodaju ih u onim malim izduzenim teglama ko case za rakiju)

Početnik
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Evo jednog receptica da se ne gasi ova kiselkasto-aromaticna tema..
    Zalogajcici sa maslinama
    Pomesajte 350 gr rendanog tvrdog sira(ja mesam pola sir pola kackavalj), 180 gr brasna, 30 gr putera, 2 kasicice aleve paprike(trebalo bi da bude kajenska ali nikako da je pronadjem?), 1 kasicica praha gorusice(uglavnom je gorusica u semenkama pa je istucite u avanu-antistres samo takav!a moze i senf nece da skodi). Od toga napravite testo, i obmotajte masline(1 tegla zelenih sa paprikom). Pecu se oko 15 min na 200c. Pravila za slavu, isprobano dobro!

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

shljive i masline...to mu dodje slichno

Aktivan član
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ja jedem zelene , crne me podsecaju na bubasvabu i ne mogu ...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •