Добровољно служење војног рока. Како се конкурише?

Pozdrav !
Ima li neko bilo kakva saznanja kako funkcionise dobrovoljno sluzenje? Kao dipl. ecc + vise sertifikata, nikako ne uspevam da nadjem neki normalan posao, razmisljam da malo ubijem vreme, zaradim nesto, a i nadam se povecam sanse za posao nakon toga ( u vojsci ili van nje). Ako neko ima nekakvih informacija bio bih mu zahvalan da prosledi :) .
 
Poslednja izmena:
Ne vjerujem da se to radi odje na diskusijama. Ako ste ozbiljni po tome pitanju, pravac vojni odsjek pa ce vam oni najbolje objasnijiti sve sto vam treba.

Sto se tice mirovnije misija, vjerovatno ne. Mislim da tu ima dovoljno profesionalni vojnika koji bi bili voljni ici, da bi oni slali nekoga sa par mjeseci obuke i sluzbe u vojsci, stodje po svijetu.
 
Ne vjerujem da se to radi odje na diskusijama. Ako ste ozbiljni po tome pitanju, pravac vojni odsjek pa ce vam oni najbolje objasnijiti sve sto vam treba.

Sto se tice mirovnije misija, vjerovatno ne. Mislim da tu ima dovoljno profesionalni vojnika koji bi bili voljni ici, da bi oni slali nekoga sa par mjeseci obuke i sluzbe u vojsci, stodje po svijetu.

Hehe druze, ja trazim, iz iskustva, ako neko zna. Ovaj u VO u mom gradu pre podne mrzi sebe, a posle podne ceo svet. Isao sam, rece imas konkurs na sajtu. A mene to ne zanima, zanima me kako to zaista funkcionise, papair trpi svasta, praksa je nesto sasvim drugo. Ja znam sta pise u konkursu, sta je potrebno prikupiti ali... kad, kako, koliko traje procedura ovaj nista ne govori...
 
Poslednja izmena:
Ne vjerujem da se to radi odje na diskusijama. Ako ste ozbiljni po tome pitanju, pravac vojni odsjek pa ce vam oni najbolje objasnijiti sve sto vam treba.




Sto se tice mirovnije misija, vjerovatno ne. Mislim da tu ima dovoljno profesionalni vojnika koji bi bili voljni ici, da bi oni slali nekoga sa par mjeseci obuke i sluzbe u vojsci, stodje po svijetu.



Тако је
 
Мене занима да ли после добровољног служења војног рока може да се иде у мировне мисије.
Тј. који су услови за то ?

naravno da može ako postaneš vojnik po ugovoru, za šta posle redovnog služenja vojnog roka, takođe moraš da konkurišeš (pogledaj na sajtu vojske srbije, u decembru je izašao konkurs za prof. vojnike)
kada se potpisuje ugovor u okviru njega je i stavka o mirovnim misijama.
dakle, hteo ne hteo miki, mirovne ti ne ginu ako postaneš profi vojnik:)

ne pitaj me kako znam, imam u familiji profesionalce u ovoj oblasti:D
 
naravno da može ako postaneš vojnik po ugovoru, za šta posle redovnog služenja vojnog roka, takođe moraš da konkurišeš (pogledaj na sajtu vojske srbije, u decembru je izašao konkurs za prof. vojnike)
kada se potpisuje ugovor u okviru njega je i stavka o mirovnim misijama.
dakle, hteo ne hteo miki, mirovne ti ne ginu ako postaneš profi vojnik:)

ne pitaj me kako znam, imam u familiji profesionalce u ovoj oblasti:D

Е па ако је ово заиста тако, баш си ме обрадовала :)
 

Back
Top