Šta posle Filozofskog fakulteta?

Planiram da upišem Filozofski fakultet ali me zanima šta posle toga mogu da radim? Da li se lako nalazi posao? Vaša iskustva?

Posle ideš na biro za nezaposlene i sediš tamo 5-6 godina dok se ne udaš, a posle.....pa izrodiš decu i sa njima ponovo krećeš da učiš od prvog osnovne nadalje, a diplomu urami i okači pored ikone. :lol:
 
U svetu ima, u Srbiji nažalost niko nema pa bilo šta završio!

To je namerno mazanje ociju, ybg. Oni traze osobe koje se bave prirodnim naukama, medicinom ili tehnikom. Od drustvenih nauka, jedino andragozi mogu da prodju nekako, ostali su suvisni. Oni imaju problem da zaposle svoje istoricare,filozofe, psihologe, pedagoge itd... Ali uz dosta truda,nista nije neizvodljivo,samo budi spremna na velika odricanja i na (vrlo moguca) razocarenja. Ne govorim ti ovo da te obrashrabrim, nego da budes svesna stvarnosti .
 
Ne znam sta da ti kazem. Necu da te napusavam, a trebao bih, jer bi ti jedino tako uslo u glavu.

SA FILOZOFIJOM NEMA POSLA


Ako mislis da jednog dana zivis normalno, bez opterecenosti da li ces tog meseca moci da platis racune, odlepi se odmah od pomisli da upises filozofiju. Iskreno cu da ti kazem, prosle godine u ovo vreme mi je jedan drug spomenuo da zeli da upise filozofiju i uradio sam mu samar. (to je bio prvi put da nekog stvarno udarim zato sto sam to zeleo)
Okej, mozes ti da se razbijes uceci i da postanes profesor na fakultetu ili da te neko zaposli u srednjoj da predajes filozofiju. Ali ako ti je ambicija u zivotu da postanes profesor u srednjoj skoli onda ne moram nista vise ni da ti kazem. Upisi geografiju, najbrze ces da zavrsis, a veci fond casova ces da imas.
Uz taj fakultet bi trebalo da uvedu i da ti daju cvrst konopac uz diplomu, da se obesis, jer jedino to mozes posle njega.

Necu da ulazim u to koliko je filozofija besmislena nauka, ali bih voleo da se javi neko pametan ko ce da mi objasni sta je to filozofija kao nauka ikada doprinela covecanstvu i zasto uopste postoji... :dontunderstand:
 
Ne znam sta da ti kazem. Necu da te napusavam, a trebao bih, jer bi ti jedino tako uslo u glavu.

SA FILOZOFIJOM NEMA POSLA


Ako mislis da jednog dana zivis normalno, bez opterecenosti da li ces tog meseca moci da platis racune, odlepi se odmah od pomisli da upises filozofiju. Iskreno cu da ti kazem, prosle godine u ovo vreme mi je jedan drug spomenuo da zeli da upise filozofiju i uradio sam mu samar. (to je bio prvi put da nekog stvarno udarim zato sto sam to zeleo)
Okej, mozes ti da se razbijes uceci i da postanes profesor na fakultetu ili da te neko zaposli u srednjoj da predajes filozofiju. Ali ako ti je ambicija u zivotu da postanes profesor u srednjoj skoli onda ne moram nista vise ni da ti kazem. Upisi geografiju, najbrze ces da zavrsis, a veci fond casova ces da imas.
Uz taj fakultet bi trebalo da uvedu i da ti daju cvrst konopac uz diplomu, da se obesis, jer jedino to mozes posle njega.

Necu da ulazim u to koliko je filozofija besmislena nauka, ali bih voleo da se javi neko pametan ko ce da mi objasni sta je to filozofija kao nauka ikada doprinela covecanstvu i zasto uopste postoji...
:dontunderstand:

it+s+not+a+meme+just+a+reaction+picture+_5ae5a7f31282ef43d5642a0333118938.jpg
 

Back
Top