Vrednost maraka

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Neki moj daljnji rodjak je sakupljao marke ceo svoj zivot.

Kada je umro, njegova zena mi je poklonila 5 albuma punih (lepo ocuvanih) maraka iz celog sveta, jer nije znala sta sa tim da radi.

Ni je ne znam.

Voleo bih da prodam, ali bojim se da me ne prevare jer ja ne znam cenu maraka.

Napominjem da je rodjak umro pre 30 godina i da najmladje marke u albunu imaju minimum 40 godina!

Primetio sam da ima neke vrlo stare.

Ima ih na hiljade.

Kolika tome moze biti vrednost ? :think:
 
Moze biti da nesto vrede a moze i da ne vrede... Godine ne znace puno. Cena maraka ne mora da raste s godistem. Imas starih vrednih ali jos vise onih 'bezvrednih'. Najgore su kolekcije svega i svacega (kazes iz citavog sveta) jer je teze utvrditi im katalosku vrednost. Nadam se da je tvoj rodjak makar skupljao neku tematiku...
 
Moze biti da nesto vrede a moze i da ne vrede... Godine ne znace puno. Cena maraka ne mora da raste s godistem. Imas starih vrednih ali jos vise onih 'bezvrednih'. Najgore su kolekcije svega i svacega (kazes iz citavog sveta) jer je teze utvrditi im katalosku vrednost. Nadam se da je tvoj rodjak makar skupljao neku tematiku...

Moj rodjak je bio doktor nauka i putovao je svuda po svetu.

Jedini hobi mu je bio skupljanje maraka, u to je ulozio sve sto je zaradio....

Predpostavljam da je znao sta radi....

Ali, ja sad ne znam sta da radim...
 
skeniraj par stranica/ili fotografishi/ ponishtene i neponishtene ako ih ima...postavi slike ovde pa cesh saznati koliko vredi to shto si postavio...

u principu, vrede kompletne serije besprekorno ochuvane, ako nadjesh kupca otprilike 50-60 % od kataloshke vrednosti /Michel/,u inostranstvu mozesh dobiti neshto vecu otkupnu cenu ....
 
skeniraj par stranica/ili fotografishi/ ponishtene i neponishtene ako ih ima...postavi slike ovde pa cesh saznati koliko vredi to shto si postavio...

u principu, vrede kompletne serije besprekorno ochuvane, ako nadjesh kupca otprilike 50-60 % od kataloshke vrednosti /Michel/,u inostranstvu mozesh dobiti neshto vecu otkupnu cenu ....

Veci deo su neponistene i besprekorno ocuvane.

Koliko mislis da se moze dobiti za tih 5 albuma koji svaki ima u proseku jedno 2.000 markica....
 
skeniraj par stranica/ili fotografishi/ ponishtene i neponishtene ako ih ima...postavi slike ovde pa cesh saznati koliko vredi to shto si postavio...

u principu, vrede kompletne serije besprekorno ochuvane, ako nadjesh kupca otprilike 50-60 % od kataloshke vrednosti /Michel/,u inostranstvu mozesh dobiti neshto vecu otkupnu cenu ....

Evo, slikao sam iz prvoga albuma prvih pet stranica koje sam dohvatio. (neke sam uhvatio samo polovine)

Takvih stranica ima na stotine, ali slike mi bas nisu ispale najbolje.

scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php
 
znam jer se time bavim 40 godina... necesh se obogatiti
postoji na internetu sajt gde mozesh da skinesh kataloge poshtanskih maraka Evrope/Michel 2005,cene nisu mnogo razlichite od izdanja 2012/ i Scot americhki za ceo svet.postoje aukcijski sajtovi pa malo pregledaj naici cesh i na neke koje imash pa cesh videti za koliko se prodaju.
Pritom morash napraviti razliku izmedju prodaje preko i ovde.Napisao sam ti za koliko se ovde prodaje....

i da, ja uopshte nisam zainteresovan da kupim to shto imash i uopshte ti ne ubijam cenu .
 
znam jer se time bavim 40 godina... necesh se obogatiti
postoji na internetu sajt gde mozesh da skinesh kataloge poshtanskih maraka Evrope/Michel 2005,cene nisu mnogo razlichite od izdanja 2012/ i Scot americhki za ceo svet.postoje aukcijski sajtovi pa malo pregledaj naici cesh i na neke koje imash pa cesh videti za koliko se prodaju.
Pritom morash napraviti razliku izmedju prodaje preko i ovde.Napisao sam ti za koliko se ovde prodaje....

i da, ja uopshte nisam zainteresovan da kupim to shto imash i uopshte ti ne ubijam cenu .

Nisam ni imao nameru tebi da prodam.

Ja bih da ih prodam u Americi.

Samo ne zelim da me izvaraju.
 

Back
Top