Kolike su plate u Becu ?

Tonto

Zainteresovan član
Poruka
124
Cao ljudi ! Koliko je placen sat minimalno u Becu ? Neka bude i za obicne nekvalifikovane poslove za pocetak.I koliko je dnevno radno vreme ? Da li su svih 8 sati placeni , ili samo 7.5 bez pauze ? Ja se vodim nekom logikom da je makar 10 e neki minimum :/ To znaci da je netto mesecno 1400 e. Ali to ipak deluje dosta za Bec. I jos nesto . U vezi poreza. Da li je istina da je prvih 11000 e od ukupne godisnje zarade oslobodjeno poreza , i da se tarifira ostatak u zavisnosti od poreskog pravilnika.
Pozdrav !
 
Plate krecu od 750eura takod a nisu ni blizu 10eura po satu minimalne...

To znam sigurno iz prve ruke, devojka koja radi kao prodavacica...

750 eura ???? Jel to na crno mozda ? Minimalac(socijala) je oko 790 eura , na svim oglasima nema ispod 1380 najminimalnije , bruto naravno , ali to je oko 1000 e neto.

Znam da su plate niske ,ali to je ono , skroz shit, ako radi za tu "lovu".
 
prosecna plata u Becu je 1650 eura (moze se videti na sajtu zavoda za statistiku Austrije)

od ljudi koje ja znam ovaj prosek je i tacan...recimo da kasirka u supermarketu Billa ima 1000-1100 eura (dobija 14 plata godisnje! a ne 12), dok recimo profesor u skoli ima pocetnu platicu od nekih 2100 eura koja se sa godinama rada i iskustva povecava i ide preko 3000eura.

ja konkretno zaradjujem 1000 eura nedeljno i radim na fakultetu (pritom nisam profesor, oni imaju mnogo vise)
 
prosecna plata u Becu je 1650 eura (moze se videti na sajtu zavoda za statistiku Austrije)

od ljudi koje ja znam ovaj prosek je i tacan...recimo da kasirka u supermarketu Billa ima 1000-1100 eura (dobija 14 plata godisnje! a ne 12), dok recimo profesor u skoli ima pocetnu platicu od nekih 2100 eura koja se sa godinama rada i iskustva povecava i ide preko 3000eura.

ja konkretno zaradjujem 1000 eura nedeljno i radim na fakultetu (pritom nisam profesor, oni imaju mnogo vise)

E , tako je vec realnije. Pratim karriere.at i vidim da niko ne nudi za puno radno vreme manje od 1000 e , za najlosije placene poslove.
Da nisi upoznat mozda sa obavljanjem praktikuma u nekoj firmi ? Konkretno u IT bransi ? PS. Uz EU pass !
Pozz
 
E , tako je vec realnije. Pratim karriere.at i vidim da niko ne nudi za puno radno vreme manje od 1000 e , za najlosije placene poslove.
Da nisi upoznat mozda sa obavljanjem praktikuma u nekoj firmi ? Konkretno u IT bransi ? PS. Uz EU pass !
Pozz

ako si iz IT branse i ako imas iskustva naci ces mesto i bez EU pasosa, veruj mi!
cak ce i da te traze...ako znas jezike, treba samo malo googlati i kontaktirati ljude.
 
Plate krecu od 750eura takod a nisu ni blizu 10eura po satu minimalne...

To znam sigurno iz prve ruke, devojka koja radi kao prodavacica...

Ta devojka radi kod nekih naših lopova na crno :D

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima na forumu,
Zamolio bih za informaciju vezano za procenu troskova zivota u Becu i kolike su plate u becu po zanimanjima?

Ja plaćam sobu (sa svim troškovima) 250 evra. Garsonjera u desetom bz može da se nađe za 300-400, plus dodaj jedno sto za struju i troškove.
Godišnja karta za prevoz izađe mesečno 30 evra, dok ne nađeš posao, plaćaš sam sebi zdravstveno 56 evra.

Ako kuvaš, i kupuješ jeftine namirnice po supermarketima (recimo "Clever" proizvode), možeš da izađeš na kraj s hranom sa 150 evra.

Što se tiče plata, ne znam kako to misliš po zanimanjima, zanimanja ima previše za jedan post.
Profesor na Uniju ima oko 2500, knjigovođa (srednja škola) u Nordsee ima 1700, vozač u gradskoj čistoći ima 1400.

S tim što računaj da postoje trinaesta i četrnaesta plata tokom godine.
 
Taj bz10 je koji deo grada? Uzi, siri centar, obod grada? Koliko su udaljeni od centra jeftini stanovi za stanarinuž, a nisu ni kod neke autobuske stanice gde se skuplja olos?

Pretpostavljam da sa navednim platama tesko da moze da se zivi u centru Becu kao npr u Bgu na Bulevau Kralja Aleksandra, Vracar, Dorcol da se iznajmi stan koji nije delux od 800-1500e nego od 230-300.
 

Back
Top