zastita

Pored Interenta viruse i ostale gamadi mozes da dobijes preko flopy A diskete (doduse rjedje) ali moguce, i preko CD-a.. Najcesce preko nekih shareware programa ili igrica, tako da je moguce da se zarazis i bez interneta..

Sto se tice AV programa koji nije vezan na internet nije lose imati takvu zastitu samo je malo problem dodavanje novih definicija za taj neki AV program..

U svakom slucaju nije lose imati AV program pa makar se malo i muci oko novih definicija ali svakako nije u tom slucaju ni neophodno da bude aktivan AV program tako da nema sa te strane opterecenja kompa..

AV program u tom slucaju koristiti da bi se preskenirala neka disketa ili CD koji donosis na komp, cisto preventive radi..

Poz.
 
a za komp koji nema pristup netu je odlican izbor AVG Antivirus... Njega zato sto se on lako updatuje preko folder-a (tj stavis u neki folder definicije i samo kazes da program proba da nadje nove definicije u tom folderu i gotovo..)....
 
updejtuj windows na svake 2 nedelje i ne treba ti ni AV ni firewall...
moj xp radi od decembrra 2003, nikad problema...AV instaliram jednom u mesec-dva i sve skeniram cisto reda radi...
 
pa ne treba puno ako redovno krpis win...velicine zakrpa se krecu od par stotina kb, do par mb (uglavnom manjne od 10):)
e sad ako krenes da updejtujes a pre toga to nisi radio, to je druga pricha...
 
Ja imam ukljucen "windows update" i svako malo vremena nesto "updatuje", nadam se da zna sta radi? :)
Inace isto mi i AVG updatuje automatski kad ujutro ukljucim racunar, naravno ako ima novi definicija.
 

Back
Top