zastita
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: zastita

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano zastita

Da li racunar koji nema vezu sa internetom treba da ima antivirus program? Na koji sve nacin racunar moze da se zarazi?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pored Interenta viruse i ostale gamadi mozes da dobijes preko flopy A diskete (doduse rjedje) ali moguce, i preko CD-a.. Najcesce preko nekih shareware programa ili igrica, tako da je moguce da se zarazis i bez interneta..

Sto se tice AV programa koji nije vezan na internet nije lose imati takvu zastitu samo je malo problem dodavanje novih definicija za taj neki AV program..

U svakom slucaju nije lose imati AV program pa makar se malo i muci oko novih definicija ali svakako nije u tom slucaju ni neophodno da bude aktivan AV program tako da nema sa te strane opterecenja kompa..

AV program u tom slucaju koristiti da bi se preskenirala neka disketa ili CD koji donosis na komp, cisto preventive radi..

Poz.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

a za komp koji nema pristup netu je odlican izbor AVG Antivirus... Njega zato sto se on lako updatuje preko folder-a (tj stavis u neki folder definicije i samo kazes da program proba da nadje nove definicije u tom folderu i gotovo..)....

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

updejtuj windows na svake 2 nedelje i ne treba ti ni AV ni firewall...
    moj xp radi od decembrra 2003, nikad problema...AV instaliram jednom u mesec-dva i sve skeniram cisto reda radi...

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hmmm zanimljiva odbrana.

Ja moj nisam nikad update-ova :shock: Ipak je ISDN spor za takav poduhvat :wink:

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

pa ne treba puno ako redovno krpis win...velicine zakrpa se krecu od par stotina kb, do par mb (uglavnom manjne od 10)
    e sad ako krenes da updejtujes a pre toga to nisi radio, to je druga pricha...

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja imam ukljucen "windows update" i svako malo vremena nesto "updatuje", nadam se da zna sta radi?
    Inace isto mi i AVG updatuje automatski kad ujutro ukljucim racunar, naravno ako ima novi definicija.

Slične teme

1. Zastita
    Autor iluzionista u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 16.05.2004., 19:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •