Rezervisti tuze Srbiju- Sud presudio odstetu

Оним резервистима који су били на Паштрику и Кошарама ја бих дао по милион евра сваком, и породицама људи који у тамо погинули.
Да Србија брине о војим херојима не би било ове бруке и срамоте и развлачења по судовима! Циганима се дају милони , даје се за педер параде, разне аматерске тинејџ порниће, а за оне који су крврили за ову земљу нема?!
koliko se sećam, postoje posebni spiskovi za ljude koji su bili na KiM i koji su bili angažovani u centralnoj Srbiji. Mada ni to nije baš pravično jer mnogi su i ovde rizikovali živote a mnogo je poginulih i u centralnoj Srbiji. Ali ko da sve odmeri...
 
Да ниси ти мало бугарофобична?
Колико се ја сећам, у Софији су организовани протести против бомбардовања СРЈ, као и у Скопљу...

Nisam , samo sam realna i pišem ono što sigurno znam i što su činjenice.

Skoplje u Bugarskoj ?

p.s. Protesti su organizovani i u par švapskih, američkih, itd. gradova što ne znači da su nam isti manji neprijatelji nego su oduvek bili.
 
Nisam , samo sam realna i pišem ono što sigurno znam i što su činjenice.

Skoplje u Bugarskoj ?

p.s. Protesti su organizovani i u par švapskih, američkih, itd. gradova što ne znači da su nam isti manji neprijatelji nego su oduvek bili.

Ја рекох у Софији и у Скопљу, нисам написао у Бугарској, у Скопљу.
А у САД и Немачкој су протестовали наши који тамо раде, а то је битна разлика.
 
Cista srpska glupost koja je uradjena iz inata samo zato sto su neki lopovi,pozadinci
iz Kursumlije naplatili extra dnevnice.Nije se zemlja branila radi dnevnica vec da
bi sprecili neprijatelja da nas okupira.
Te dve milijarde dinara morace da obezbede i svi oni sto su tuzili drzavu Srbiju u Strazbur
a dobili su proces.Pa ko je onda na dobitku niko.Sami sebi komplikujemo zivot.
 
Koliko to dodje u evrima po glavi ? Bas fino da cujemo sta sada imaju da kazu Nikolic,Vucic,Dacic koji su davali moralnu podrsku navedenim '98-99 god.

Da su imali i hteli nešto da kažu , ne bi ovi ljudi išli čak do Strazbura po pravdu i ostvarivanje svojih prava .

Kome ovo i dalje smeta neka prošeta do Rudo-a ( ugao vojvode Putnika i Bulevara mira ) i samo pogleda one nesrećnike bez udova u kolicima kojih su se odrekli i najbliži, a ne država, ovo što se naziva državom.
 
1. To moye biti isto , treba pogledati arhive iz tog vremena ...

2. Niko od vojnika VJ - ma gde ga razmestili po ratnom rasporedu nije mogao znati planove NATO - tako da ne bih omalovazavao ni one pripadnike koji su bili na granici sa rumunijom , madjarskom , BIH , Bugarskom .... na kraju je zaista i ispalo je da tuda nije pravljen prodor , ali sva ta mesta su potencialno mogla biti nove Kosare , zavisno od toga kako su se mogla odvijati ratna dejstva ( ja licno sam sam trazio da idem na Kosovo - da se razumemo ) ....

nije bas isto...u sustini sve je regulisano zakonom..ali kod nas je cesto zakon sporedna stvar---a vladina uredba glavna...
plata i dnevnica nije isto..
-ovo drugo su prepostavke...VJ je imala sluzbe koje su ipak znale gde i kad ce biti napada..
 
zbog nekih problema sa poreskom upravom a u vezi firme koju nisam stigao da zamrznem kad sam bio mobilisan, morao sam da se obratim vojnom pravobraniocu. Još uvek dobro pamtim njegove reči....rezervista koji je mobilisan je za to vreme zaposlen u vojsci i ima potpuno ista prava kao stalnozaposleni

vec rekoh da je to tumacio kako je ko stigao---zato i jeste ovako stanje...
 
Cista srpska glupost koja je uradjena iz inata samo zato sto su neki lopovi,pozadinci
iz Kursumlije naplatili extra dnevnice
.Nije se zemlja branila radi dnevnica vec da
bi sprecili neprijatelja da nas okupira.
Te dve milijarde dinara morace da obezbede i svi oni sto su tuzili drzavu Srbiju u Strazbur
a dobili su proces.Pa ko je onda na dobitku niko.Sami sebi komplikujemo zivot.

Samo su se ti " lopovi, pozadinci " i odazvali da brane ovu državu ...nije valjda da vam to toliko bode oči , a nikolić u dedinjskoj rezidenciji ne ? :neutral:
 
Pa i tada ...ja bih tima koji su najviše i rizikovali na bugarskoj granici dala duple dnevnice jer ih realno i zaslužuju.

Uostalom , svima koji su se dohvatli odbrane zemlje pa i samim svojim prisustvom.

Danas više nema takvih i tim pre treba pozdraviti ovu presudu u Strazburu ...istovremeno je i poslednja takve vrste jer danas ne bi navatali ni 10 beskućnika , a da isti ne pobegnu posle sat-dva čim se otrezne. :neutral:

pa rezervisti na bugarskoj granici su inace u vecini bili nasi bugari ,tako da..??
odlicno se znalo gde je najopasnije i najteze..
da treba da drzava plati - treba...sama je napravila zavrzlamu ...
 
Ја рекох у Софији и у Скопљу, нисам написао у Бугарској, у Скопљу.
А у САД и Немачкој су протестовали наши који тамо раде, а то је битна разлика.

A u tutabugarskoj i Skoplju to nisu bili naši koji žive i rade i gde sam ja rekla da nema i šačica normalnog sveta pa i tamo ?

To svakako ne abolira činjenicu da su nam Bugari oduvek bili najpodmukliji neprijatelji i granica sa tom zemljom najrizičnija.
 
Sramota je da drzava Srbija za 12 godina nije htela da isplati one koji su se suprostavili najvecoj vojnoj sili na planeti . U normalnoj dryavi takvi bi imali stotine beneficija ...

ma daj bre ne budi dete,najveci procenat tih rezervista nije ni metka ispalio,drzali su ih po skolama i polj.dobrima kao eto rezervu,krkali pili rakiju i dobijali dnevnice za to.
Oni koji su prosli igranku nisu ni pomislili na dnevnice ,nego se se zahvali Bogu sto im je ostala glava na ramenima
 
pa rezervisti na bugarskoj granici su inace u vecini bili nasi bugari ,tako da..??
odlicno se znalo gde je najopasnije i najteze..
da treba da drzava plati - treba...sama je napravila zavrzlamu ...

Koji naši Bugari...ja ne znam i da postoje takvi ?

Zavrzlama ili ne , tada su nam rezervisti bili dobri...a danas ih se svi odričete .

Zato danas imamo sve ovo što imamo .

I nacistički KFOR na okupiranom delu teritorije.

A rezervista i dobrovoljaca ne...
 
Koliko to dodje u evrima po glavi ? Bas fino da cujemo sta sada imaju da kazu Nikolic,Vucic,Dacic koji su davali moralnu podrsku navedenim '98-99 god.
Koliko ja iz teksta razumeh, radi se o 2000 evra po coveku. Ili to procitah u nekom drugu tekstu , ali je to suma koju potrazuje svaki od tih ljudi,.
Drzava ce morati da plati i sudske troskove, prevodioce, putne troskove jer je izgubila proces.
 
Koji naši Bugari...ja ne znam i da postoje takvi ?

Zavrzlama ili ne , tada su nam rezervisti bili dobri...a danas ih se svi odričete .

Zato danas imamo sve ovo što imamo .

I nacistički KFOR na okupiranom delu teritorije.

A rezervista i dobrovoljaca ne...
Da, i ja nikada nsiam cula da postoje" nasi Bugari". Mozda se misli na bugarsku nacionalnu manjinu,
ali su oni u Srbiji.
 
koliko se sećam, postoje posebni spiskovi za ljude koji su bili na KiM i koji su bili angažovani u centralnoj Srbiji. Mada ni to nije baš pravično jer mnogi su i ovde rizikovali živote a mnogo je poginulih i u centralnoj Srbiji. Ali ko da sve odmeri...

Ја сам истакао ове људе јер за њих спора нема да ли су заслужили или не... На жалост неки од тих хероја су после рата тешко оболели од рака и од ругих болести,тај новац би им добро дошао за лечење и издржавање породице....
Ти људи нису били професионални војници,нити неки специјалци, већ обични људи, а тамо је борба била најтежа јер је непријатељ тамо користио цео свој арсенал...
 
Koliko ja iz teksta razumeh, radi se o 2000 evra po coveku. Ili to procitah u nekom drugu tekstu , ali je to suma koju potrazuje svaki od tih ljudi,.
Drzava ce morati da plati i sudske troskove, prevodioce, putne troskove jer je izgubila proces.

А шта би са сателитом који је унајмљен за време Бориса Тадића који ову државу већ кошта 40 милона евра? Да има 100 000 резервиста сваки би добио по 400 евра од тог хебеног сателита који нисмо ни користили!
 
Koji naši Bugari...ja ne znam i da postoje takvi ?

Zavrzlama ili ne , tada su nam rezervisti bili dobri...a danas ih se svi odričete .

Zato danas imamo sve ovo što imamo .

I nacistički KFOR na okupiranom delu teritorije.

A rezervista i dobrovoljaca ne...

bugarska nacionalna manjina u srbiji...
ja se ne odricem nikog a posebno svojih ratnih drugova...i ne znam sto to uputi meni..
i nisam ja reformisao sistem odbrane...
 
ma daj bre ne budi dete,najveci procenat tih rezervista nije ni metka ispalio,drzali su ih po skolama i polj.dobrima kao eto rezervu,krkali pili rakiju i dobijali dnevnice za to.
Oni koji su prosli igranku nisu ni pomislili na dnevnice ,nego se se zahvali Bogu sto im je ostala glava na ramenima

Kako god - postoje vojna i drzavna priznanja koja ocenjuju stepen pokazane hrabrosti u ratu .. u normalnoj drzavi je tako .. a ovde ni oni koji su kako rece ,, prosli igranku ,, nisu cenjeni , ni prizanati .. a cesto su predmet podsmeha .. Takva drzava ne moze napredovati , niti racunati na bezbednost i svetlu buducnost ...
 

Back
Top